Parchant jménem Negan

Založil BeeSee, 27 Srpen, 2016, 11:34:01

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

    Cesta, kterou hrdinové série Živí mrtví od vypuknutí apokalypsy ušli, je již pěkně dlouhá a pořádně trnitá. Svět se změnil k nepoznání a po tom všem si někteří už ani nevzpomínají, jací byli předtím... jací byli lidé. Nabízí se spousty otázek typu: Jak dlouho to ještě lidské pokolení může vydržet? Je to trest, o který jsme si svým chováním už od nepaměti koledovali? Co přijde pak? O odpovědět na poslední otázku se alespoň v krátkodobém horizontu pokouší osmnáctý díl nekončící komiksové série. Jak již bylo mnohokráte řečeno, ti, kteří byli ,,hodní" před apokalypsou se i přes nepřízeň okolního světa snaží zachovat špetku lidskosti a náznaky humanity. Ti, kteří byli hajzly předtím, jimi jednoduše zůstali. Ve světě, kde je hlavním argumentem síla a zákeřnost, se takovým lidem vede samozřejmě lépe. Mnozí se ještě nezbavili strachu a ten jim velí jediné - přežít! Za každou cenu. Podrobit se, rýt držkou v zemi, ale žít...

Pokud jste si mysleli, že Guvernér byl hajzl par excellence, tak jste sice měli pravdu, ale to neznamená, že se nemůže objevit ještě někdo horší. Ten chlápek se jmenuje Negan a kritéria, která jsme dosud na zlo měli, pro něj jednoduše neplatí. Navíc jako mnoho arcipadouchů, ani on to nemá v hlavě úplně v pořádku. Vůbec nejde o to, že jeho argumenty jsou síla, nenávist, zlost nebo baseballová pálka pojmenovaná Lucille. Problém je v jeho chladné nevypočitatelnosti, při které není možné kalkulovat s tím, jaký manévr udělá v téhle šachové partii příštím tahem. A proti takovému protivníkovi teď stojí bývalý policista Rick a jeho blízcí. Lidé, kteří už museli hodně zažít, aby v aktuálním světě přežili tak dlouhou dobu. A hlavně museli i hodně udělat. Ti, kteří si v nové situaci chtěli zachovat čisté ruce, už dávno leží pod drnem nebo někde huhlavě slintají v touze po dávce čerstvého masa. Ruce od krve mají totiž úplně všichni. Máme tedy před sebou dva protivníky, z nichž ani jeden nechce prohrát a nehodlá ustoupit ani o krok dál, než tam, odkud dalším tahem smete svého protivníka. Proti sobě stojí dva absolutně tvrdohlaví soci a zbývá udělat jen jediné. Dětskou terminologií bychom to mohli nazvat ,,berany-berany-duc"!

Zatímco Negan se ale jeví jako labilní psychopat, kterého nějaké ztráty až tolik nezajímají a svoji armádu drží na uzdě krutovládou, tak Rick má rozhodně co ztratit. Třeba Carla. To jej na šachovnici aktuálního dění dostává pod pořádný tlak, se kterým je po čertech těžké se vyrovnat. Navíc je čím dál víc jasné, že jenom použitím síly výhry nedosáhne. Negan jednoduše není zombík, kterému stačí vrazit tyč do oka a je po problému. Problém je i v tom, že na některé Rickovy souputníky už je toho jednoduše moc. Lidská psychika je velmi vrtkavá věc a nikdy nevíte, co se komu honí v hlavě. A když to Rick neví ani u těch nejbližších jako Carl, Andrea, Michonne nebo tajemný parťák k nezaplacení Ježíš, začíná být jablko sváru v jeho dlaních pěkně horké. Navíc nemůže skoro nikomu odhalit karty, se kterými hraje, neboť je nutné, aby atmosféra u hracího stolu byla co nejdůvěryhodnější. Jeden z mála, co mu vidí do karet je Ježíš. Jenže kdo vidí Ježíšovy karty? V závěru tohoto dílu se i on rozhodne odhalit jednu z karet, které zatím rafinovaně ukrývá a ukázat ji Rickovi, ke kterému cítí čím větší porci důvěry.

Jsou díly Živých mrtvých, které by se daly označit jako ,,klid před bouří". Osmnáctý díl je ale spíše tím, ve kterém začíná už pořádně fičet a je jasné, že i když se toho stalo opravdu hodně, je situace neudržitelná a bude ještě gradovat. Robert Kirkman opět přichází s dějem, kterým své čtenáře přiková ke stránkám komiksu a nenechá je ani na moment klidnými. Mottem téhle knihy je totiž jednoznačně ,,akce"! Pokaždé, když u máte pocit, že se děj začíná motat v kruhu, dostanete za své pochybnosti pořádný průblesk. Zatímco televizní seriál už před dlouhou dobou ztratil šťávu, byť i zde se ho aktuálně snaží držet v kursu postavou Negana a knihy jsou spíše rozšířením světa pro po hnilobě lačnící fanoušky, komiksová řada je tou, která drží prst na tepu dění. Z ní se vše odvíjí a zbytek jsou jen reklamní cetky, které se snaží v tématu vyždímat co to dá. Taková je prostě doba. Mrchožrouti se totiž nepohybují jen na stránkách, které má na svědomí Robert Kirkman a Charlie Adlar.

Živí mrtví #18: Co přijde pak
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2016
Duncan Idaho


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal