Obecný comics talk

Založil Raul, 17 Červen, 2008, 14:08:19

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

myth

On Superman byl v Československu za totality dost známí, dokonce i moje máma ho znala a to nemá o komiksech ani šajn. Ostatně v Kdo chce zabít Jessie je jako jedna ze záporných postav (a dostatečně zparodovaných, aby to v cenzuře prošlo).

Ovšem jak píše quetzalogg v naší kotlině bylo dost dlouho zafixováno, že kreslený rovná se pro děti (ikdyž ještě dnes u lidí 40+ je toto docela rozšířený názor). Dodnes si pamatuji, že když jsem už v 90tých létech četl upoutávku na v televizi jdoucí film Batman a fantóm a bylo to ve stylu "Milé děti, hodný Batman stojí proti zlému fantomovi...".

A taky si pamatuji jak jsem v rámci osvěty dával kamarádům číst Loba a oni z toho byli dost vyvalený. :D

Wrai

21 Červen, 2020, 04:22:34 #101 Naposled upraveno: 21 Červen, 2020, 04:29:07 od Wrai
Tak, že komiksy sú pre deti som si tiež myslel...ale v podstate to bolo spôsobené len nevedomosťou a neinformovanosťou do čias, kedy mankin nechodil po diskusných fórach a nepridával tam linky na preklady z kocogelu.

Čo sa týka komiksov, tak ranná spomienka je na Duck Tales a Toma a Jerryho asi začiatkom 90tych rokov, ale je možné, že to mohli byť už 80te roky? Neviem kedy ich rodičia kúpili, ale nemal som ani 5 rokov. Asi okolo 90 som bol prvýkrát s rodičmi ako trojročný v kine na filme Tom a Jerry. Takisto sa vyskytol u mňa aj ten Pif a Hercules bola to taká malá modra knižočka(tuším Pif do vrecka?), pamätám si, že to bolo dáke skateboarďácke vydanie...furt tam jazdili na skateboarde.
Jasné a ešte na školskom výlete som si kúpil komiks Akty-X, tuším som mal 12 rokov...heh, vtedy som to bral ako one-shot a bohvie koľké číslo to vlastne bolo.

Neskôr to už bol káčer Donald a Mickey Mouse...tie už, ale neskôr zdraželi(tuším stáli na tú dobu okolo 50Sk) lebo tam už balili aj tie chujovinky ako detský mikroskop a podobne "darčeky".


Supermana som vnímal skrz tie filmy s Christopherom Reevom, ale vtedy som netušil, že je to podľa komiksu. Neskôr skrz ten seriál Adventures Lois and Clark, čo dávali v nedeľu doobeda na Markíze. A potom až cez seriál Smallville.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal