Wold Newton Universe

Založil Melmoth, 13 Květen, 2016, 19:55:56

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Melmoth

Pro ty z vás, kteří jste jako já, pomalu propadli kouzlu stoleté brakové literatury, tady mám jeden odkaz:

Wold Newton UniversePodle hesla na Wikipedii jde o koncept, který vychází z crossoverového díla amerického spisovatele sci-fi Philipa José Farmera. Ten 'objevil', že 13.prosince roku 1795 dopadl poblíž městečka Wold Newton (Yorkshire, Anglie) meteorit, který svým zářením způsobil genetické mutace, které ovlivnili jak stálé obyvatele tak i cestující, kteří krajem projížděli. Ti pak, nebo jejich potomci, byli nadáni nadpřirozenou inteligencí nebo silou. Někteří z nich se přiklonili na stranu dobra, jiní zla, jak už to bývá. Za všechny jmenujme v tuto chvíli Sherlocka Holmese, Tarzana, Doc Savage, Lorda Petera Wimseyho. Patří jich tam ještě mnohem víc, ale nebudu to opisovat, jejich stručný výčet je na již zmíněné Wikipedii.

Výše zmínění patří do užšího kruhu rodiny tzv. Wold Newton Family. Ale jelikož postav brakové literatury je mnohem víc, než se dá naroubovat na několik rodokmenů (věděli jste například, že Nyctalope a Arsen Lupin jsou příbuzní? Vážně, matka Jeane Lea Sainclaire měla krátký románek s Theocrastem Lupinem, otcem Arsena), existuje ještě už zmíněné Wold Newton Universe.
Tento koncept rozšiřuje 'Family' o další postavy, které patří do tohoto světa. Jich se chopili další autoři v čele s Winem Scott Eckertem a rozvíjejí jejich příběhy dál, často v oblíbených crossoverech. Spoustu z nich vydává nakladatelství BlackCoatPress.

Z nich nejoblíbenější jsou sbírky Tales of the Shadowmen, kde se střetávají jednotlivé charaktery v crossoverech. Tak se dnes může setkat Barbarella a Kapitán Kirk, Fantomas a Josephina Balsamo, Cyrano de Bergerac a s'Artagnan nebo August Dupin, Sherlock Holmes a dr.Jekyll.

Ale varuji vás, z tohoto Universa se už jen tak nedostanete. Někteří (jako já) si budete rvát vlasy nad tím, že neumíte anglicky dostatečně na to, abyste si ty knihy vychutnali, jiní zežloutnou vztekem věda, že i kdyby se pustili do čtení všech těch knih s nádhernými obálkami, stejně to nepřečtou všechno (co vybrat?!) a ještě jiní dostanou infarkt, když se budou pokoušet nastudovat všechny externí odkazy a původní literaturu.

Mimochodem z tohoto vesmíru vychází i hodně BD z Collection 1800


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal