Doctor Strange

Založil Wrai, 13 Duben, 2016, 13:14:54

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Wrai

réžia: Scott Derrickson
scenár: C. Robert Cargill
herci:  Benedict Cumberbatch, Rachel McAdams, Mads Mikkelsen
teaser trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Lt-U_t2pUHI#

Baffman

Včera sem byl na "předpremiéře" a musím říct, že se mi film opravdu líbil.
Nakonec pro mne asi nejlepší Marvelovka.  --poz

Wrai

Predpremiéra, týždeň vopred? Ja, že ten film už je v kinách a pozerám, že on ide ešte len zajtra.

Niaz

Já na něm byl včera a musím říct, že to bylo příjemný překvapení. Čekal jsem zpatlaninu, ale až na pár záškytů to dávalo smysl. Navíc se mi líbila "komiksovost" celýho filmu, na nic si nehráli. --poz

MikeZ

Jo, je to super. Asi nejlepší marvelovský origin. Cumberbatch šíleně charismatický, a to mě už v poslední době pomalu přestával bavit. Tady ale paráda, hned mi vyskočil mezi top hrdiny v MCU. Závěrečný konflikt s bossem je úplně GENIÁLNÍ.
"Bolest je má stará známá." :oD
Příště míň tlačit na pilu s humorem a přihodit zajímavějšího záporáka a bude to dokonalé. 8/10 --poz --poz

Vatras

Strážcovia Galaxie, potom Pomstitelia 1 a napokon Kapitán Amerika 3 s Iron Manom 1 na treťom mieste. Asi takto boli tie filmy naj.
A teraz dorazil Strange. Som jeho veľký fanúšik, takže som aj od filmu čakal asi 100x viac. Ale keď sa objektívne na to pozriem, bolo to veľmi dobré.
To je rozdiel medzi DC filmami. Tie sa prehnane snažia byť komiksové. Keď roku 1978 Superman lietal a strieľal laser z očí, divákom to celkom stačilo. Ale DCčkári si myslia, že to stačí aj teraz. Okrem výnimky Nolanovho Batmana na to stále idú ako cez šablónu s názvom Letný hit. Priebežný humor, dosť akcie, svižné tempo, efekty, teatrálna dráma/ láska a príbeh nech napíše niekto cez obedňajšiu pauzu na záchode.
Marvel nerobí drámu a shakespearovské vrstvenie príbehu, ale aspoň sa snaží, aby príbeh držal pokope, neboli tam do očí bijúce nezmysly a keď je tam viac postáv, tak sa snažia dať istý priestor všetkým. Neberú postavy len do počtu (v tomto bol Kap 3 úžasné prekvapenie, kde naozaj každý zažiaril), keď zažijú tragédiu, tak je relatívne prirodzená a inak sa neberú prehnane vážne s ťarchou celého sveta na svojich pleciach. 

Magický svet marvelu nie je tak známy (niektorí ľudia sa v diskusiách dokonca čudovali, že ako je možné, že mágovia zdieľajú svet s Pomstiteľmi. Použite wikipediu, ľudia!), tak tu beriem že musel byť origin. Ale aspoň je už za nami (hoci sú jedinci, čo by radi videli desiate uštipnutie Parkera pavúkom) a našťastie nedopadol zle, takže sa môžu pustiť do pokračovania s plnou parádou. Keď už vieme, kto je kto a čo je magický svet.
Dať lepšieho darebáka, ten záver bol trochu sklamanie ako z Galactusa vo F4. Bez predstavovania poriadnejšie preskúmavať svet mágie.
Som rád, že Strange nie je druhý Tony Stark, hoci tu istá podobnosť povahovo bola. Ale našťastie sa im to podarilo udržať na podobnosti a nie na kópii.
MikeZ: S humorom tlačili len tam v závere. Keď na začiatku sa spýtal Wonga, či sa nesmeje, bolo jasné, že sa raz zasmeje (starý vtip z Opičieho kráľa). Ale inak celkom vyrovnane držali jeho depresiu a nasranosť po nehode a vtipkovanie keď jeho realita narazila na mágiu. Takže spokojnosť. Len aby mal chlapec čas, keď hodinového Sherlocka nevie natočiť už 3 roky. Som zvedavý, či ho chcú zaradiť do Infinity War, keď vlastní jeden z drahokamov.

nob321ody

....dnes jsem to pokoukal....rozhodně za mne dobrý  --poz --poz --poz --poz
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Wrai

btw...kto je silnejší Dormammu alebo Thanos?

myth

V komixe? Jak kdy, rozhodla by potřeba scénáristy. :-) Já bych to řekl asi tak, že Dormammu má achilovku v tom, že pochází z jiné dimenze a to se proti němu může používat docela úspěšně, podobně jako proti podobným bytostem. Jinak ale čistě na schopnosti by byl mocnější než Thanos.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář