Nové řady

Založil Castle, 17 Březen, 2016, 19:32:47

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

strougy

Citace od: xVEGANx v 18 Květen, 2017, 13:46:01
Vidim, ze si to strhal, ale me se libi ta kresba, nemas nekde na disku nahodou 3+4? Nemuzu to uz nikde najit :)

Bohužel nemám, co přečtu, to mažu. Když se mi to jó líbí, tak si to pak koupím na papíře.
Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

Bernard Emond, Ulice Darling ve 20.17

strougy

Stripy na gocomics jsou ideální v době, kdy má jeden málo času na čtení delších věcí. Andy Capp (http://www.gocomics.com/andycapp/2002/01/01) byl na jednu stranu volba dobrá. Ten chlápek mě svým přístupem k životu prostě baví a zejména opakující se vtip s výmluvy ohledně pozdního příchodu z hospody mě pravidelně dokázal rozesmát. Na druhou stranu, já u toho čtení vždycky dostal tak strašnou chuť na pivo, až to bylo v práci hotové utrpení :--

Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

vn

strougy

Tak jsem zase jednou zmatený tím, co se autor snažil říct. Hookjaw se tváří jako béčkový horror s přerostlým žralokem v hlavní roli, co asi ale kritizuje i politiku USA a Západního světa vůbec, co se týče chování k životnímu prostředí. Ovšem ochránci životního prostředí tu jsou naopak za naivní, nebezpečný a většinu času zkouřený pitomce, co blábolí věty jako "Proti oceánu nejsme nic" a "Ty jo, to je tak hluboký, čéče.". Nejlépe tak z toho pomalu vychází piráti, co se tváří jako ochránci svobody a bojovníci za práva ujařmeného lidu, ale ve výsledku jim jde hlavně o prachy, což je ještě vcelku normální postoj. Když bych nakonec vzal v potaz samotný závěr, to hlavní, co autoři navrhují, je, nech se tomu poddat, nedělej nic a ono to přejde. Huch, cože?

strougy

Peter Panzerfaust skončil 25. dílem. Smutné, tahle série stála za pozornost. Chytře využitý příběh Petera Pana převedený do francouzského odboje za 2. světové války, co si i přes občasné škobrtání v posledních dílech držel stabilně vysokou kvalitu. Rozhodně doporučuji.

alexxiik

Čítal som tuším dva booky, mám to v mojom dlhodobom prekladateľskom pláne...

strougy

27 Červen, 2017, 11:41:19 #36 Naposled upraveno: 11 Červenec, 2017, 09:39:47 od strougy
Přečten 44. díl v současné době vycházejícího volume Astro City a je příjemné vidět, jak si stále drží vysoký standart, dokonce si troufám říct, že poslední díly patří k tomu nejlepšímu z celé série. Líbí se mi, jak se v jednotlivých příbězích pěkně pracuje s tradičními schématy, jak si to pohrává s různými klišé a celé je to obalené v takovém sympaticky nostalgickém duchu prodchnutém zjevnou láskou k superhrdinskému žánru. Slabší díly se samozřejmě vyskytly, i tak ale před Busiakem kilobouk dolů.

strougy

30 Červen, 2017, 11:47:12 #37 Naposled upraveno: 11 Červenec, 2017, 09:42:23 od strougy
Mám rád Alana Moorea, tak jako většina, ale jeho i zde přeložené pokusy o příběhy vycházející z Lovecrafta, The Courtyard a Neonomicon, mě příliš nenadchly. Působily na mě až moc samoúčelně, z povrchní snahou šokovat a znechucovat čtenáře. Providence můj pohled změnilo. Něco tak zábavného, vymazleného a chce se mi i říct chytrého jsem již dlouho nečetl. A pevně věřím tomu, že ten, kdo se v Lovecraftovi orientuje lépe než já, si tenhle komiks vychutná ještě více, ta provázanost s jeho tvorbou je tu nesmírná. Ale není to postavené jen na tom, v mnoha směrech to je i vyprávění o síle příběhů a jejich schopnosti přetvářet svět okolo. Perfektní záležitost, co by si překlad na fóru bezesporu zasloužila. Bohužel totiž pochybuji, že to někdo u nás vydá :(

strougy

Pro další četbu jsem zvolil trochu vesmírné hrůzy a dal si Aliens: Defiance od Briana Wooda. Vcelku solidní příběh, kde hrdinná vojanda a jeden android se snaží překazit starému známému korporátu v získání jakékoli použitelné části všemi milovaného xenomorpha. Ničím to výrazně nevynikne, je to takové dost tradiční, ale já se u toho i tak slušně pobavil.

strougy

Občas mě až překvapí, co za mizérii dostane možnost spatřit světa. A ještě víc, že já ji přečtu. Victorie City mě zaujalo kresbou, proto jsem to zkusil. Brzy jsem zjistil, že na první pohled vypadá osobitě, ale ve skutečnosti je strašně nepřehledná a zejména od zelektrizování hlavního padoucha jsem měl extrémní problém přijít na to, co se na kterém panelu děje. Ne že by bylo o co tolik stát, jelikož příběh je z větší části jedno velké klišé, kde je jeden poctivý polda, spousta zlých a nepoctivých poldů, pár vražd a jeden magor. Či možná dva. S výjimkou jedné chvilky, kdy mě to pobavilo (co dělat, když soudce nařídí popravu dvěmi dávkami elektrického proudu a padouch stále žije), jsem tam nenašel nic, co bych aspoň nepatrně ocenil. Tragická záležitost.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář