Nové řady

Založil Castle, 17 Březen, 2016, 20:32:47

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

strougy

Father´s Day. Průměrná gangsterka o tom, kterak je slavný mafiánský zabiják donucen vylézt z dobrovolného exilu, když ho nalezne jeho dcera. Neurazí, nenadchne, typická spotřební četba.

Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

Bernard Emond, Ulice Darling ve 20.17

Gmork

04 Červen, 2019, 15:55:07 #171 Naposled upraveno: 04 Červen, 2019, 15:59:23 od Gmork
Městečko Royal City od Jeffa Lemirea patří do kategorie komiksů,
který si čtenář hledající silné a originální příběhy musí přečíst, jinak
se připraví o hodně dobrou věc. Vše se zde motá kolem rozvětvené Pikeovic
rodiny a jednoho ducha, Tommyho Pikea. Přičemž Tommyho přízrak vidí každý
člen rodiny v jiné formě. Komiks bych svým vyprávěním přirovnal k TV seriálu
The Haunting of Hill House, jen s tím rozdílem, že zde nejde o horor,
ale o grafický román, který je prostoupen takovou zvláštní melancholií.
Každopádně se tahle série Lemiremu kurevsky povedla a já moc děkuji
Non Stop Comics, že sérii vydává.

"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

strougy

Giant Days. No jo, vím, je to takový ten holčičí komiks, kde tři kamarádky prožívají lásky a různá životní trápení na vysoké škole, ale když ono je to celé tak příjemně napsané, postavy jsou sympatické, ač praštěné, tak překvapivě realisticky vykreslené, a jaksi se mi dařilo to se slečnami prožívat též, což se mi často u podobných příběhů ne vždy daří. Ve čtení budu určitě pokračovat, poslední díly nabraly na vážnosti i v rámci témat, na další vývoj jsem tak velmi zvědavý.

The Last Contract. Jedna z mnoha průměrných gangsterek, tentokrát s lehkým ozvláštněním v podobě stařeckého motivu, ale i tak to bude rychle zapomenuto. Ale uznávám, ten baset byl stylový a k hlavní postavě se krásně hodil.

Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

strougy

Během dovolenkování jsem se nejen poflakoval, cachtal v moři či popíjel alkoholické nápoje, ale přečetl i pár komiksů.

Groo: Friends and Foes. Klasický Groo, kdo ho má rád, jako například já, tak si to užije, kdo ne, tak ten to předpokládám číst nebude. Kdo by se s ním chtěl seznámit, pak tohle je vcelku dobrá volba, jelikož každý díl je věnovaný nějaké důležité postavě z jeho světa a hezky tak čtenáři umožní poznat vše důležité pro patřičné vychutnání si i jiných příběhů.

Ringside. Tak tady jsem se těžce nechytl, zcela mi unikl, o čem se to vlastně snaží vyprávět. Možná moje chyba, ale zmatečnost děje mi přišla holt příliš velká, než abych se ve výsledku snažil do toho vpravit hlouběji. Občasný náznak fajn nostalgické atmosféry zaujal, jinak těžká nuda.

Is That All There Is?. Velmi zajímavá publikace od Fantagraphics Books mapující tvorbu holandského autora Joost Swarteho. Ne každý strip mi byl blízký, ale celé to jeho laděný alá Hergé a jeho Tintin mi bylo sympatické a některé momenty mě pobavily velice.

Spacecore

Já čtu Supermana Year One of Franka Millera a Romity Jr. a jako dobrý.. Má to každých pár stránek divný WTF moment ryze ve stylu pozdního Millera, ale pak to zas má suprové dojemné okamžiky a tak nějak hloubku, právě vyšel druhý díl, uvidím kam se to posune. Zvláštní je, že tam Clark narukoval.

Pak čtu Justice League řadu od Snydera a to je v podstatě animák pro dospělý.. Je to inspirovaný Justice League TV seriálem, bere si to i od Morrisona (ten mu přímo radil) a defakto je jeden velký DC event, který směřuje k novému restartu, či něčemu takovému, akorát je to vše v jedné řadě (když nepočítáme pár tie-in řad jako Justice League: Odyssey a Justice League Dark - to jsem ještě nečetl).

strougy

Oh, Killstrike. Hodně meta a hodně se posmívající komiksu 80. a 90. let (zejména prý Rob Liefeld a Alan Moore jsou terči). Ne špatné, pár momentů člověka pobaví, ale asi i díky nic moc kresbě to výrazněji nezapůsobí.

strougy

Gate-Way. Ač by to měla být ukončená minisérie o 4 dílech, tak se zjevně jedná o pouhý prolog k nějakému delšímu příběhu. Teoreticky by mohl být i zajímavý, třeba by se tam něco osvětlilo, tady se naopak neosvětlí nic, skončí to twistem a co je nejhorší, je to otravné a nudné až běda. Po žádném navazujícím příběhu tak pátrat nemíním.

strougy

Nightworld. Ne, Image opravdu není zárukou kvality, jelikož jinak by podobný blábol nemohli vydat. Pár puberťáckých hlášek a totálně nepřehledný příběh, který zmateně skáče z jedné hloupé postavy na druhou a jediné, co jsem cítil na konci, byla úleva, že už to mám z krku. Proč se masochisticky trápím s podobnými "díly" mi ale stále zůstává záhadou --th

Fefty

Citace od: strougy v 03 Říjen, 2019, 13:54:25Proč se masochisticky trápím s podobnými "díly" mi ale stále zůstává záhadou --th

To i mně  :D  Už delší dobu sleduju, do jakých šíleností se to pouštíš a i když chápu, že jsi hledač skrytých klenotů a poutník po neprošlapaných cestách, říkám si, že třeba mně by bylo líto toho času, který mi chybí i na fakt dobré komiksy  ;)

strougy

Black Hammer: Age of Doom. Tak v pokračování BH přešel Lemire vyloženě na stranu metafikce, což já rád, navíc to povětšinou i vtipně naplnil kupou odkazů na jiná díla (i když ty momenty alá Sandman si mohl odpustit), že možná přehodnotím své rozhodnutí a začnu to i u CC kupovat, abych to měl doma i na papíře. Tohle je totiž vážně fajn komiks.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář