Nové řady

Založil Castle, 17 Březen, 2016, 20:32:47

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

strougy

Misfit City aneb The Goonies s ženským osazenstvem. Variace na klasický film od Richarda Donnera si uchovává vcelku sympatickou rošťáckou atmosféru a díky tomu slušně baví, pouze si nemohu pomoct, bez nadpřirozených prvků by to bylo přece jen ještě zábavnější.

Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

Bernard Emond, Ulice Darling ve 20.17

Gmork

18 Únor, 2019, 14:20:47 #151 Naposled upraveno: 18 Únor, 2019, 14:31:59 od Gmork
Znovuzrození alias Revival se odehrává v městečku Wausau ve státě
Wisconsin a jde o horor s atmosférou starých Kingových románů. Hlavní
hrdinka Dana Cypressová je zdejší policistkou pod velením jejího trochu
pedantského otce šerifa Cypresse. Hned v prvním sešitě zemře při zatýkání
její sestra Martha. Ta se však záhy vrací zpět do života. Ve Wausau se
totiž někteří nebožtíci vracejí z mrtvých...  Tim Seeley (Hack/Slash)
hned v úvodních sešitech zaplevelí příběh velkým množstvím postav, každá
z nich ale bude mít později v příběhu své místo. Na začátku série si ani
neužijeme moc akce, autoři spíše budují atmosféru a seznamují čtenáře
se všemi postavami. Později nabere děj rychlejší obrátky. Sérii není moc
co vytknout, snad jen ke konci série se děj trochu rozmělňuje. Tim Seeley
si to ale naštěstí uvědomí a ukončí sérii v pravý čas. Revival bych se
nebál doporučit ani fanouškům Stranger Things nebo Zámek a klíč. I přes
trochu zbytečně natahovaný děj v závěrečných sešitech se jedná o jeden
z nejlepších komiksových hororů.

"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

strougy

Patřím k těm, co mají Zero od Kota rád, tudíž i přes svou minimální znalost Valiant vesmíru jsem po jeho Dead Drop šáhnul. A neprohloupil. To, co vypadá jako zdánlivě nudný akční příběh, brzy rychle získá na zajímavosti, kombinace šáhlých hrdinů v čele s Beta-Maxem a propojení humoru s komplikovanějším pozadím funguje na jedničku a vydařený závěr tomu jenom dodal na úrovni. Bavil jsem se výborně, Kot se řadí mezi autory, kteří si zaslouží pozornost.

Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

strougy

Killogy je tuctový akční horror, kde nesourodá skupinka musí najít způsob, jak se dostat z vězení, aniž by je sežrala tlupa zombíků okolo. A tak nějak přijdou na to, že se nepotkávají náhodou. Ano, je to klišé a ano, nic víc to nenabídne. Těžká nuda.

strougy

V Dead Vengeance jeden chlapík vstane z mrtvých po 10 letech, aby se zvládl pomstít muži, který mu zabil ženu. Když pominu vcelku podařené vysvětlení proč a úplně závěrečnou stránku, která mě solidně pobavila, tak je celý komiks nevýrazný až běda.

strougy

Welcome Back. Nehorázně stupidní, ani se mi k tomu nechce nic víc sepisovat. Maximálně to, že nebýt schopný v takovém množství textu napsat jednu větu, co by nezněla jako patetický blábol, je vskutku umění.

strougy

Alien vs. Predator: Fire and Stone! Vcelku solidní příběh ze série, kde se tentokrát evolvující Elden snaží dobrat podstaty lidskosti či odpovědi na otázku, proč pokračovat v žití, když vše je jen utrpení a bolest, a spolu s predátory a vetřelci se to vše vzájemně řeže a mlátí. Ty pseudofilozofické žblebty jsou poněkud otravné, ale tak nějak to má takovou mile veselou atmosféru, že jsem se i vcelku bavil.

strougy

The Last Broadcast. Nic proti netradiční kresbě, naopak, ale jsem vcelku rád, když to má nějaký řád. Vlastně mi ke štěstí stačí, když jsem schopný odlišit postavy a aspoň základně si odvodit, co se na panelu děje. A to se mi tady nedařilo. Díky tomu i vcelku solidní mysteriozní příběh ztrácí na půvabu a celé to tedy řadím kamsi mezi nezajímavé kousky.

strougy

The Woods. Slušný komiks. Vcelku zajímavá premisa o tom, kterak je jedna škola přenesena na jinou planetu a snaží se tam nějak slušně přežít, překvapivě ucházející vývoj aspoň některých postav, které se nechovají úplně pitomě (aspoň ne vždy), a i ty dějové zvraty nepůsobily jako vycucané z prstu jen aby se něco dělo, ale dávalo to jakýs takýs smysl. Chybky by se našly, některé dějové linie byly jen nahozené a pak náhle vyšuměly bez patřičného objasnění, ne každá postava byla vykreslena zajímavě a některé momenty smrděly zaběhnutými schématy, ale jako celek to bylo fajn.

Robocop: Last Stand. Hrozný komiks, na němž je nejlepší, že se tam málo mluví, tudíž se to dá vcelku rychle prolítnout. Akce nudná, postavy hrozné, kresba nehezká. Tragédie.

strougy

The Other Dead. Zombie příběhů je jako máku, tenhle je zajímavý jednak tím, že se jedná o zombie zvířata, jednak tím, že jedním z hrdinů je prezident USA Barack Obama. A je to celé překvapivě fajn, rychle to nabere patřičný spád a nezastaví se to až do konce, ocenil jsem navíc slušné rozpětí nakrklé zvěře, takže za mě palec nahoru, slušně jsem se pobavil --poz

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář