Nové řady

Založil Castle, 17 Březen, 2016, 20:32:47

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Niaz

Díky za tip na Rebels, vypadá to zajímavě. --poz

sackettboy

18 Leden, 2017, 15:06:34 #11 Naposled upraveno: 23 Březen, 2017, 15:38:06 od sackettboy
tí Rebels vyzerajú zaujímavo, bude to niekto prekladať?  :-*

strougy

V poslední době jsem si za svou komiksovou společnost zvolil několik příběhů se Sherlockem Holmesem.

Sherlock Holmes: Liverpool Demon. Nejhorší z vybraných, kdy se příběh příliš spoléhá na atrakce a málo na logiku, jež je pro příběhy velkého detektiva esenciální. Příliš akční, příliš mělké. Nedoporučuji. Sherlock Holmes vs. Harry Houdini. O něco lepší, samotný případ sice trpí pod tíhou pseudomysteriózna a jeho závěrečné vyvrcholení je velmi slabé, ale demytizace detektiva a jeho špičkování s Houdinim je i vcelku zábavné. Průměr. Sherlock Holmes: The Seven-Per-Cent Solution. Komiksová adaptace knihy od Nicholase Meyera je jednoznačným vítězem. Chytře využívá mezery mezi Reichenbašskými vodopády a znovuobjevením detektiva a zejména v prvních dvou dílech a ve vylíčení stavu Sherlocka to exceluje. Samotný případ je pak slabší, stále ovšem solidně vystavěný a nepostrádá klasický šmrnc.

Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

Bernard Emond, Ulice Darling ve 20.17

strougy

Ne vše u Image je zlato, které s třpytí. Mají i série, které jsou matné až běda. Třeba They're Not Like Us. Série, kde autoři pro rozvíjení děje používají metodu "když nevíš, co dál, což je zhruba každý díl, narvi tam novou postavu a hlavně nic nevysvětluj, to by vyžadovalo tvůrčí invenci", mě silně iritují. A zde se tím řídí velmi umíněně, takže postav tu je po 12 dílech hromada, že by ale bylo jasné, o co vlastně jde či jakými pravidly se zdejší svět řídí, to tedy ne. Ještě tu je možnost, že se autoři snaží o nejdelší expozici vůbec, to by jim šlo. Ať tak nebo tak, po 12 dílech s tím končím.

Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

strougy

Dočetl jsem Kennel Block Blues a bylo to... divný. Ne fajn divný, ne zábavně divný, prostě divný. Psi a kočky ve zvířecím útulku, co vypadá jako tradiční vězení, které hlídají jakési černé ruce, a sem se dostane Oliver, hodný pes, co před realitou uniká do muzikálových výjevů. Kdyby to bylo delší a rozvinuly se tak nahozená témata, pak by to mohlo být zajímavé. V téhle podobě to je ale spíš nezajímavý podprůměr.

mankin

Citace od: strougy v 21 Únor, 2017, 14:12:37
Ne vše u Image je zlato, které s třpytí. Mají i série, které jsou matné až běda. Třeba They're Not Like Us. Série, kde autoři pro rozvíjení děje používají metodu "když nevíš, co dál, což je zhruba každý díl, narvi tam novou postavu a hlavně nic nevysvětluj, to by vyžadovalo tvůrčí invenci", mě silně iritují. A zde se tím řídí velmi umíněně, takže postav tu je po 12 dílech hromada, že by ale bylo jasné, o co vlastně jde či jakými pravidly se zdejší svět řídí, to tedy ne. Ještě tu je možnost, že se autoři snaží o nejdelší expozici vůbec, to by jim šlo. Ať tak nebo tak, po 12 dílech s tím končím.

Od tejto série som i ja očakával viac. Vzdal som to už po piatej časti...  ::)

alexxiik

Tak to som asi vyhral...ja som od nej nečakal nič, takže som to ani neotvoril  :D :D :D
Ten posratý photobucket.com mi odmietol zverejniť podpis, takže ho týmto bojkotujem!
A pridal sa k nemu aj tinypic.com, takže si nenahrávajte náhľady tam, kde ja, lebo ten portál čoskoro určite skončí!!!

strougy

Touha po pořádně pokleslém čtení mě přivedla k Bigfoot - Sword of the Earthman. Pokleslé to sice bylo, co jiného od příběhu o "Velké noze", co se spolu s takovou zdejší verzí slainovského Ukka probojovává Marsem, čekat, bohužel ovšem nikterak zábavné. Nápady to moc nemá, oba hrdinové jsou nevýrazní, záporáka by si jeden ani nevšiml, jak je zbytečný, a to celé v nehezké kresbě. Podobným záležitostem bych se měl příště raději vyhnout.

strougy

Zjištění, že Rebels budou pokračovat, mě nyní velmi potěšilo.

https://www.darkhorse.com/Comics/30-544/Rebels-These-Free-and-Independent-States-1

sackettboy

Citace od: strougy v 23 Březen, 2017, 15:35:55
Zjištění, že Rebels budou pokračovat, mě nyní velmi potěšilo.

https://www.darkhorse.com/Comics/30-544/Rebels-These-Free-and-Independent-States-1

práve som stiahol to nové číslo v angličtine a prezerám ho, tie staršie ročníky (nemám predstavu koľko častí vyšlo) máš niekde stiahnuté?

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář