Nové řady

Založil Castle, 17 Březen, 2016, 20:32:47

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Castle

Zakládám toto téma z toho důvodu, aby se tady mísily tipy a doporučení lidí na novější série, popř. názory na ně.
Začnu já.
Z aktuálních řad toho mám rozečtenou doslova tunu. Docela mě baví Aaronův Goddamned - taková "adaptace Bible" (asi, nečetl jsem ji), která sleduje život nesmrtelného, resp. prokletého Kaina nějaký ten pátek po vyhnání z ráje a před jakousi povodní. Několik věcí se chápe hůř, protože prostě Bible, ale příběh to je zajímavý a kresba slušná. Vychází u Image.
BTW
Nevím, jestli se tu najde někdo, kdo to už četl, ale jaký máte názor na první číslo Black Widow od Waida (teda pokud nějaký vůbec máte)? Zrovna jsem to dočetl a musím říct, že divnější startovák jsem snad ještě nečetl. Celé číslo je jen honička mezi Shieldem a Widow a čtenář ani neví, o co se jedná.
Frank Castle is dead. Call me The Punisher.

Fefty

já toho čtu taky hodně, dokonce až tolik, že mám dojem, že si to tolik nevychutnám a že méně by bylo možná víc.

Goddamned je zajímavé, i když zatím hlavně výtvarně, příběh se rozjíždí celkem pomalu, ale je fakt, že ona ani ta Bible nemá úplně akční spád  :D Každopádně návrat tvůrců, kteří dělali Skalpy, prostě musí stát za to.

Black Widow má první číslo skoro beze slov, takže se mi četlo fakt dobře - ale o co tam půjde, to se teprve uvidí. Dvojici Waid a Samnee ale věřím, takže tomu šanci dám.

Z toho úplně nejnovějšího jsem teď četl první sešit Discipline od Milligana a Fernandeze (dost se mi líbily jejich předchozí The Names) - začátek je o chlápkovi, který loví sexuálně frustrovanou ženskou, aby posloužila nějaké sektě - a i když kritiky to nemá nic moc, má to zajímavý sexuální náboj, je to správně tajemné a na další číslo jsem zvědavý.

Od Image mě z těch novějších věcí baví třeba ještě Monstress - originální a hezky kreslená steampunková fantasy a Beauty - sci-fi detektivka o nákaze, která sice dělá z lidí dokonalé krasavce, ale má bohužel i horší následky. Takhle to teda asi nezní nic moc, ale ve skutečnosti je to fakt dobrý.

A nové série rozjeli i u Vertiga - roztomilé staromilské sci-fi The Twilight Children od Darwyna Cooka a G. Hernandeze mělo jen čtyři sešity a už skončilo, ale baví mě minimálně Unfollow - příběh skupiny lidí, které vybral jeden umírající miliardář k rozdělení svého majetku s tím, že čím míň jich bude, tím bude větší podíl každého a pak určitě stojí za to Sheriff Of Babylon - realistický příběh z Bagdádu v roce 2003, ve kterém se prolínají příběhy amerického důstojníka, íráckého policisty a írácko-americké lobistky. A kdo to má radši víc nadpřirozené, pro toho mají u Vertiga třeba Clean Room, Art Ops,  Jacked a překvapivě dobré pokračování Lucifera.

Gmork

Díky, Unfollow zní zajímavě, to určitě vyzkouším.
Od Image teď čtu Descender a odpustil jsem sérii i tu
nic moc kresbu, pro Jeffa Lemireho mám slabost.
Trochu jsem měl strach, že to bude jen variace na Spielbergovo
A.I. Umělou inteligenci, ale má to mnohem zajímavější scénář.
Stále jedu v Black science, tu si kupuji i papírově, pořád
zábavná série. Pokračuji i u Revival, tam jsem se už obrnil
trpělivostí, hodně vleklý děj, ale oblíbil jsem si ty dvě hlavní
hrdinky, tak už u toho vydržím. :D

U Vertiga se teď rozjel slušný atmosférický horor Dark and Bloody,
první dva díly navnadily. A od Vertiga teď načnu i hororový Survivor's
club, uvidíme, zda mě to chytne. ;)

"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

strougy

Citace od: Gmork v 18 Březen, 2016, 13:43:10
A od Vertiga teď načnu i hororový Survivor's
club, uvidíme, zda mě to chytne. ;)

Survivor´s Club je, aspoň po prvních pěti dílech, vcelku zábavný. Ne moc děsivý, na to si ani tolik nehraje, ale má to poutavou zápletku, pár zajímavých postav s potenciálem stát se opravdu kvalitními a určité o kultovní status si říkající momenty. Slušný komiks. Ovšem s tvou slabostí pro horor bych doporučil spíše Harrow County od Bunna, které mě díl od dílu baví víc.
Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

Bernard Emond, Ulice Darling ve 20.17

Gmork

U Klubu už jsem dal dva sešity a baví, navíc to kreslí
můj oblíbenec Ryan Kelly. U hororu jsem taky zvědav
na ty vedlejší řady u Amerického upíra, to si chci pořídit
od poláků. Jinak se mi ukončení základní řady Upíra líbilo.
Harrow County vyzkouším. ;)
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Castle

Zrovna jsem dočetl páté číslo Visiona a musím teda říct, že je to strašná pecka, která by taky neměla nikomu, kdo má rád nejen Marvel, ale obecně i kvalitní čtivo uniknout.
Je to o tom, že android Vision si vytvoří vlastní rodinu a snaží se s ní žít poklidný život. Chování okolních lidí ale tuto snahu narušuje. Visionova rodina je nejprve napadena Grim Reaperem, kterého v sebeobraně zabije jeho manželka, což by se samozřejmě nelíbilo Visionovi a tak se pokusí to udržet v tajnosti. Jenže neví, že nějaký čumil to natočil a najednou jí začnou chodit výhružné zprávy a nakonec pozvánka na setkání, které skončí tragicky a Virginii (tak se jeho žena jmenuje) z toho zrovna tady v pátém čísle začne tak trochu hrabat. Tady se to sráží do poměrně temné a depresivní linky.
Vážně zajímavá řada tohle.
Píše Tom King, kreslí Gabriel Walta.
Frank Castle is dead. Call me The Punisher.

strougy

Včera jsem přečetl zatím poslední vydaný díl (dle všeho zjevně předposlední vůbec) The Fuse a s celou sérií u mě panuje velká spokojenost. Příjemné krimi v scifi prostředí s dobře napsanými postavami, solidními případy i slušným tempem. Vydařené, určitě doporučuju.

Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

strougy

Dočtena další vydařená záležitost, jež si zaslouží trochu pozornosti. Astronauts in Trouble. 11 dílů, kde hlavní roli hraje měsíc a poněkud alternativní historie jeho dobývání. A celé je to podané s tak sympatickým nadhledem, že se mi to četlo skutečně velmi příjemně.

strougy

A tentokrát i jedno postěžování. Na The Baker Street Peculiars jsem se vzhledem k jménu Roger Langridge vcelku těšil. Jeho Abigail and the Snowman a zejména Snarked jsem si pro jejich krásnou hravost velmi oblíbil a podobně kvalitní zážitek jsem čekal i zde. Žel, zde se zmíněná bezstarostná hravost až na výjimečné chvilky vytratila a celé to působí až příliš prvoplánovité. Není to vyloženě špatné, ale že to bude pouze průměrné, to jsem opravdu nečekal.

strougy

18 Leden, 2017, 00:18:27 #9 Naposled upraveno: 18 Leden, 2017, 00:25:20 od strougy
Za poslední dobu přečteny dvě řady o válce, obě ovšem poněkud odlišné.

Rebels pojednávají o americké válce za nezávislost a je to parádní řada. Co mě na tom nejvíc potěšilo je zaměření na ne úplně tradiční válečná témata jako je odcizení rodin během války či role žen v té době. V schopnosti pojednat tato témata to vyniká, má to díky tomu hloubku u komiksu ne tak často viděnou.

Naopak We Stand On Guard pojednávají o invazi USA do Kanady ve vzdálené budoucnosti ze složitých, v rámci děje postupně vyjevovaných okolností. Což je na tom asi to nejlepší, závěrečné (aspoň na chvilku) zrelativizování dobří/zlí mě zaujalo, jinak to nic výjimečného nenabídlo. Vaughan umí psát lépe.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí