Potulky Stredozemou (Hobit, Pán Prsteňov, Silmarilion a podobne)

Založil Hulík, 05 Březen, 2016, 21:53:39

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Wrai

Vyvracanie hejterstva:

CitaceKde je Tom Bombadil?

Tom Bombadil bol veselý mužík, ktorý žil na okraji Starolesa so svojou družkou Zlatoočkou... Hobitov zachránil v Starolese pred starou vŕbou, ktorá chcela zožrať Chicha a Pipina a neskôr aj družinu v Mohylových vrchoch. Zaujímavosťou bolo, že moc prsteňa naňho nijakou nepôsobila, keď si ho nasadil na prst a aj Froda videl, keď si ho nastokol a zneviditelnil sa.

Neskôr na Elrondovej rade vo Vododole naňho prišla zmienka, keď sa Frodo o ňom zmienil. Elrond povedal, že je najstarší z najstarších a bol starý už v čase, keď Elfovia priplávali zo Západu do Stredozeme a národy ho poznajú pod mnohými menami. Gandalf povedal, že ako ochranca prsteňa by bol nedôveryhodný lebo by ho buď stratil alebo by jeho hrozbu nebral vážne a nakoniec by nepriateľ dobyl aj jeho chatrč. Tak ako bol prvý, tak by ako posledný padol.

Kde je? Nuž prebýva vo svojom dome, prechádza sa po Starolese a zaujíma sa výlučne o svoje záležitosti.

myth

Na vetřelci jsem tedy nebyl, protože jsem byl malý, ale ve škole jsme to s kamarády strašně řešili, starší kluci z vyšších tříd nám o tom vyprávěli a mi to děsně žrali! :)

Jinak na Indiana Jonesech jsem byl taky v kině, ale trojku jsem dřív četl jako komiks, co si přivezl kamarád tuším z Německa.

No a na rychlodabing taky vzpomínám, jen že po revoluci to bylo i běžné v televizi, díval jsem se každou sobotu ve 3 ráno na seriál "V" na ČT a ten tak byl dabován. Jen to ale byl super nabušený rychlodabing, kde muž daboval všechny muže a žena všechny ženy. :)

A Wrai, tak se otce, až bude porovnávat ceny zeptej jaké byly platy. Protože potom se rychle ukáže, že byl dráž než dnes. A hlavně, co vše v obchodech nebylo. ;)

Nějaké takové téma by se možná využilo. :D

quetzalogg

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář