Svět je větší než jsme si mysleli

Založil BeeSee, 02 Březen, 2016, 08:20:24

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

   Svět se mění a my s ním. V případě zombifikace to platí dvojnásob. Své o tom mohou vyprávět hrdinové komiksové série Živí mrtví. Aktuálně se objevila šestnáctá kniha Ten velký svět, ve které se kola osudu pomalu chystají na pořádné protočení. Přichází pověstný klid před bouří, v němž se začíná pořádně zatahovat a někde v dáli se objevují plní blesky. O tom, že tomuto komiksu výrazně v prodeji pomohl televizní seriál, se ani není nutné bavit. Výsledkem je spokojený tuzemský nakladatel Crew, který oznámil, že letos můžeme těšit na čtyři knihy. A to zase udělá radost fanouškům. Jedná  se tedy o takřka ideální stav. Letos tedy prožijeme čtvero ročních dob ve společnosti bývalého poldy Ricka a jeho přátel v přežití. Komu by se z toho radostí na těle netelilo hnijící maso, že?

Hlavní hrdinové série našli nový domov a rozhodně se ho nehodlají vzdát. Tohle místo k životu stojí za to a jsou ochotní ho bránit dokud se jejich poslední vydechnutí nepromění v neživý chropot. Ideální stav světa už asi nepřijde nikdy, ale o to víc si je třeba vážit všech těch vymožeností a pohodlí, které jejich ,,osada míru" nabízí. Opevnění je opraveno a čistění okolí od šourajících se neživých se stalo rutinou všedního dne. Zatím osadníci nejsou soběstační co se produkce potravin týče. Je potřeba stále pořádat výpravy do čím dál odlehlejšího okolí. Chybí nejen potraviny, ale samozřejmě i léky, zbraně, náboje a vlastně vše, co může pomoci snadnějšímu životu téhle komunity. Od doby, kdy  se nějaký zombík poprvé zakousl do teplého masa své oběti, už uplynulo hodně měsíců. Je to tak dlouho, že všechny potraviny s dlouhou dobou trvanlivosti jsou prošlé. Nic se nevyrábí a to co zůstalo už není dostupné jako v počátcích nového uspořádání světa. Lidstvo se začíná vracet ke svým dávným kořenům. Co se neuloví nebo nevypěstuje, to jednoduše nebude.

Na jedné výpravě za štěstím a zbytky zásob, kterou podnikne akční a nebezpečný tandem Michonne - Abraham, se do cesty připlete podivný týpek, který si říká Ježíš. Z jeho slov je patrné, že tohle setkání nebylo vůbec náhodné a přišel vyjednávat. Hovoří jménem jakési koalice komunit, která mezi sebou obchoduje. Jedni mají to a druzí zase tohle a když to mezi sebou všichni vyšmelí, vznikne dokonalý soulad. Je jasné, že po všech událostech, které jsme dosud požili nejsou naši hrdinové příliš důvěřiví. Ne, nejedná se o nějaké zaslepené sluníčkáře, kteří by s otevřenou náručí přijali Ježíše a sklonili se před jeho plány. Tenhle týpek navíc vypadá pěkně nebezpečně a není radno ho podcenit. Čili skončí svázaný, zatímco se komunita radí, jak s ním naložit. Věřit či nevěřit? Toť otázka! Nakonec se rozhodnou, že prozkoumají co jim nabízí a vydají se na expedici do jámy lvové. Přesněji řečeno do osady mezi Ježíšovy apoštoly. Poslední, co ještě z děje šestnácté knihy prozradím je, že k výpravě se na vlastní pěst přidá jeden člen. Nápověda: Má tendence být velkým a nemilosrdným vůdcem a je aktuálně podobný známému vojevůdci co u Sudoměře ukázal zač je toho kalich.

Ten velký svět je zase jednou z knih Živých mrtvých, kdy scénárista Robert Kirkman ubere na otáčkách rozjetého komiksového motoru. Zároveň však pečlivě buduje atmosféru, která má navnadit na další pokračování. Prvky dramatu, které do tohoto komiksu instaluje se projevují naplno a vystřídaly akční sekvence z minulých dílů. Přitom se v žádném případě nedá říct, že by nastala nějaká nuda. Naopak, tady vládne důraz na psychologii postav, jejich pohnutky, které poté určují směr jednání. V hlavních rolích se s tomto případě znovu definuje vztah Ricka a Carla, který nedávno utrpěl vážné zranění. A přitom je to pořád kluk, který by si spíš měl hrát na indiány a kovboje. Jenže on prožil všechny ty hrůzy na vlastní kůži a je naprosto jisté, že to na něm zanechalo stopy. Kirkmanova hra tak stále pokračuje a on opět zamíchal kartami a přidal další figurky jejichž karma je zatím záhadou. Nebude to jednoduché přežít ve světě, který pro nás vymyslel.


Živí mrtví #16: Ten velký svět
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2016
Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal