STAR WARS (EU) - recenze ke knihám a komiksům

Založil Buchťák, 28 Leden, 2016, 20:24:43

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ninjer

Aha, OK, zajímal mě právě třeba názor někoho znalejšího. Někdo, kdo má třeba to srovnání ;)

To Moving Target, co jsem četl, je právě od toho Fryea a ještě někoho. Tuším, že ale jeden z těch "disneyovských" je třeba i od Grega Rucky, a ten má i jako spisovatel slušnou pověst (i když jsem od něho četl jednu věc a tu bych já osobně řadil ke průměru  :-- ).

Z té knížky mám určitě dojem, že jsou autoři hodně omezovaní. Odehrává se mezi Impériem a Návratem Jedie a vidíme tam takovou rychlou misi s Leiou, kde dostane do party (nejspíš) nové postavy a prolítává narychlo různými planetami. Takovej vesmírnej road-trip, dalo by se říct. Ale o postavách z filmu, starých nebo nových, se tam člověk nedozví vůbec nic.

Ale zrovna tohle nemusí v každém případě znamenat, že ta kniha bude hrozná, jen to že to bude mít spisovatel těžší. No a mně osobně přišlo, že se s tím tihle dva moc nepopasovali - postavy nebyly zajímavý a samotný příběh už vůbec ne. Na netu se říká, že je to dělaný pro mladší publikum, což mi teda až tolik nepřijde - hodně se tam třeba řeší to, že kvůli "vyššímu dobru" musí vojáci umírat a obětovat se...

Já do té knihy šel upřímně řečeno proto, že jsem byl nadšený z nového filmu, a tak jsem se chtěl dozvědět něco víc o postavách... Ale asi se spíš vrhnu na nové komiksy ;)
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Buchťák

03 Duben, 2016, 16:54:42 #11 Naposled upraveno: 03 Duben, 2016, 17:03:12 od Buchťák
Hele, já jsem fanoušek čistě Star Wars Legends (EU). A jak jsem předeslal v předchozím příspěvku, tak v dohledné době nic z nového kánonu číst nebudu.

Navíc já jsem ze VII epizody SW zcela zklamaný. A jsem naprosto šťastný, že J. J. Abrams nebude režírovat epizodu VIII a IX, protože jinak bychom se dočkali kopie epizod V a VI. Doufám, že epizody VIII a IX si půjdou vlastní cestou. Ovšem tato diskuze nad filmovými epizodami SW nepatří do tohoto tématu.  8-)  ;)

Jinak, děkuji ti za příspěvky do mého tématu obzvlášť, když se jedná o moderátora fóra.  :D :)

Ninjer

Aha, sorry, to jsem přehlíd. Mně se právě nový film líbil fakt moc líbil, zklamaný jsem teď jenom z těch nových knih, no. Možná někdy zkusím nějaké ty z "Legends".

Hehe, no momentálně nejsem moc dobrý moderátor, v poslední době sem moc nechodím.  :-[

Buchťák

03 Duben, 2016, 17:49:56 #13 Naposled upraveno: 03 Duben, 2016, 18:01:35 od Buchťák
Žádný problém.  ;) Za příspěvky v mém tématu jsem rád.  --poz

Z "Legends" ti rozhodně doporučuji co se týče komiksů:

Úsvit rytířů Jedi
http://www.kocogel.info/index.php?topic=23143.0

Temné impérium, Legacy (Dědictví) - je to i zde na kocogelu, ale teď to nějak nemohu najít

Invazi - budu ji recenzovat až přečtu komiksy v anglickým originále
http://www.kocogel.info/index.php?topic=5796.0

BTW- knihy z "Legends": Co se týče knih, tak tam nemůžeš šlápnout vedle. Každá má něco do sebe. Ovšem nevnucuji tj. každému se líbí něco jiného.  ;)

Já osobně se jdu teď pustit do čtení Fate of the Jedi - Abyss.

Wrai

CitaceJá nedávno četl tu Leiu (Moving Targets) a přišlo mi to jako šílená slabota.

Išiel si na to dobre patrí to do série Journey to Star Wars: The Force Awakens, ale táto kniha je spolu s Smuggler's Run: A Han Solo & Chewbacca Adventure a The Weapon of a Jedi: A Luke Skywalker Adventure tzv. Junior novel.

Knihou pre dospelých zo série Journey to Star Wars: The Force Awakens je Aftermath

Mxyzptlk

03 Duben, 2016, 19:45:23 #15 Naposled upraveno: 03 Duben, 2016, 23:15:11 od Mxyzptlk
Já osobně jsem taky fanoušek hlavně EU a na nové knížky jsem se díval hodně s despektem, ale potom jsem se dostal k Pašerákově zkoušce, která mě docela příjemně překvapila, taková spíš povídka, ale dobrá, a hlavně ke Ztraceným Hvězdám.

Ta kniha mě naprosto nadchla! Ano, je to vyprávěno úplně jiným stylem než všechny ostatní SW knihy, ale to se mi právě líbilo. Hlavní zápletka by sice mohla znít ,,trapně romanticky", ale o to víc se mi to líbilo, protože jsem to ještě v žádné jiné knize z tohoto univerza neviděl. Hlavní dva hrdinové sesnaží v podstatě celou knihu dostat  k sobě a žít spolu, ale bohužel jsou na opačné straně války Impéria s Rebely. Začíná to v době vzniku Impéria a končí až bitvou o Jakku, takže jsme s hlavními hrdiny v podstatě celý jejich život. Hrozně se mi líbilo, že jsem v knize prožíval všechny velké bitvy počínaje první hvězdou smrti, přes Hoth, Bespin a druhou Hvězdu smrti, až k Jakku,  z pohledu obyčejných řadových vojáků obou stran. Nejsou zde žádné epické bitvy rozhodující o osudu galaxie jako třeba v Mezigalaktické výpravě, mé vůbec nejoblíbenější knize ze SW, je to celé takové komornější a o to zajímavější.

Kniha se mi líbila tak moc, že jsem ji celou (má 500 stran) přečetl za dva dny a vážně přemýšlím, že si to dám znova. :D V porovnání s ostatními knihami  ze série je rozhodně nejlepší, a co jsem se tak díval, tak i jeden z největších fanoušků SW z česku, Pavel Klimeš, tomu dal 90% , a stejně tak celá redakce CSWU, takže to není jen můj výmysl. Ta knížka mě nadchla tak, že se to nedá popsat.

Jestli byste si chtěli přečíst něco z nového kánonu, určitě vám doporučuju tohle, je to FAKT pecka. (A zvlášt Buchťákovi, aby začal nový kánon hejtovat aspoň o trochu míň. :D--poz

Ninjer

Buchťák: Dík za tipy, z Legends chci spíš zkusit knihy.

Wrai: Já pořád nějak nevím, co je na tom teda tak dětského  :-- Je tam sice (v originále aspoň) velké písmo, a tak to není až tak dlouhé, ale obsah mi kdovíjak dětský nepřišel. Ledaže by to byla výmluva pro to, že píšou jednoduché postavy s jednoduchým dějem  :--

Ninjer

Tak bohužel, vypadá to, že Star Wars knihy (aspoň některé) fakt nebudou pro mě. Na to Moving Target jsem totiž moc velkou kritiku nezaznamenal, a teď jsem se mrkl na to CSWU.cz a tam právě ten Pavel Klimeš tomu dává 80 % a říká: "Ze všech tří knih pro mladé čtenáře, které se zaměřují na hlavní filmovou trojici, je Pohyblivý cíl zdaleka nejzábavnější a svou poutavostí téměř aspiruje na úroveň Ztracených hvězd. "

http://www.cswu.cz/uvod-detail/clanek/recenze-star-wars-pohyblivy-cil

Já jsem se i přes relativní krátkost u knihy často dost nudil.

A po přečtení recenze jsem taky rád, že jsem to nakonec četl v angličtině ;)

Nebudu nejspíš vděčný čtenář SW knih.

Wrai

CitaceLedaže by to byla výmluva pro to, že píšou jednoduché postavy s jednoduchým dějem

Myslím, že to bude tým.

Mxyzptlk

Jak říkám, přečti si ty Ztracený hvězdy, ty jsou ze všech nejlepší :)

Ale určitě si přečti něco z Legends, tam jsou o dost zajímavější kousky - třeba cokoliv od Zahna, od něho snad není knížka, která se mi nelíbila.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí