STAR WARS (EU) - recenze ke knihám a komiksům

Založil Buchťák, 28 Leden, 2016, 20:24:43

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Buchťák

28 Leden, 2016, 20:24:43 Naposled upraveno: 03 Duben, 2016, 16:58:46 od Buchťák
Zdravím všechny,
s posvěcením samotného Kocoura (či čí  :D) zakládám nové téma na recenze ke knihám a komiksům ze STAR WARS. Rád bych se podělil o svůj názor na jednotlivá díla a rozhodně ocením i Vaše recenze + názory.

Aby nedošlo k nedorozumění, tak se jedná o knihy a komiksy z Expanded Universe aneb Legends. Postupně jak budu mít čas, tak sem budu vkládat to co vyšlo v češtině i angličtině.

Aby nedošlo k nedorozumění, tak jsem fanoušek čistě Star Wars Legends (EU) neboli o to co vzniká knižně a komiksově pod taktovkou studia Mickeyho mouse nemám žádný zájem.  ;D

Buchťák

28 Leden, 2016, 20:25:16 #1 Naposled upraveno: 01 Duben, 2016, 01:47:45 od Buchťák
První kniha OUTCAST ze série STAR WARS Fate of the Jedi.

Tato kniha odehrává 43 let po událostech IV epizody. Prolíná se tady několik příběhových linek:

V úvodu knížky se dovídáme, že Galaktické Aliance, Imperiální zůstatek a Konfederace nzávislých planet  se chtějí spojit do jakési Aliance (jednotného státu). Všichni přítomní zástupci jsou v podstatě Imperiálové ať už součastní nebo bývalý. Valin Horn pod vlivem neznámé nemoci ovliňují mozek si myslí, že všichni kolem něj byly nahrazeni dvojníky počínaje jeho rodičy. Během honiček k jeho dopadení způsobí mnoho škod.

Galaktickou alianci vede Natasi Daala, která se snaží využít toho co napáchal v Galaxii Jacen Solo a Valin Horn k tomu aby veřejně zdiskreditovala Jediský řád (aby tak nalákala ostatní zástupce státu do jednotné aliance). Nakonec s pomocí soudů se jí podaří vyhostit Luke Skywalkera na 10 let mimo Coruscant s tím, že nesmí učit apod.

Luke využívá svého vyhnanství ke zjištění proč se Jacen Solo obrátil k temné straně. Vydává se tedy i se svým synem do systému Dorin. Zde objevují řád Baras Do, který se podobá tomu Jedijskému. Nakonec události vyústí k narušení/zrušení tradice, kdy staří mistři fingují svou smrt a odchází žít poustevnickým životem v jeskyních mimo města na planěte Dorin. Luke s Benem je přesvědčili, že tato tradice nemá smysl a měly by se věnovat účení mladé generace a budování svého řádu.

Vedením řádu v Lukově nepřítomnosti je pověřen Keth Hammer, který se snaží v očích veřejnosti a Galaktické Aliance ukázat v lepším světle. Což se mu nedaří, protože Jaina Solo, Tahiri Veia a další se snaží Valina Horna osvobit z vězení čímž získavají pozornost bezpečnostních sil, Natasi Daali.

Leia a Han (cestuje s nimi jejich vnučka Allana) se vydávají na planetu Kessel pomoct Lando Calrissianovi a jeho ženě Tendře s zemětřeseními, které trápí planetu. Nakonec zjistí, že otřesy jsou způsobeny eletro-magnetickými zařízeními neznámého původu, které v konečném důsledku mají znamenat zkázu/zničení planety. Tomu se jim povede samozřejmě zamezit.

Můj dojem z Knihy je veskrze pozitivní aneb dobrý start s velkým potenciálem pro tuto sérii. Při čtení jsem konečně dostal odpovědi na otázky, které mě trápily už u prvních stránek komiksové řady Legacy. Zatím to vypadá aspoň dle mého názoru, že řád Jedi bude muset opustit Coruscant a Galaktickou alianci jako takovou, aby přežil což povede ke komiksové sérii Legacy I a II. V této knize má své cameo samotný Kyle Katarn :D.

Četl jsem knihu v Anglickém originále, protože už mi došla trpělivost čekat na Egmont jestli jí vydá. A pro skalní fanoušky jediného pravého kánonu (EU) je téměř povinností (klidně mě za tohle prohlášení hejtujte  :)).

Buchťák

28 Leden, 2016, 22:52:06 #2 Naposled upraveno: 27 Březen, 2016, 19:34:33 od Buchťák
Úsvit rytířů Jedi - Do prázdnoty


Doba: 25 793 let před IV epizodou

Popis světa, planety, doby:
Příběh se odehrává v Tythonské soustavě (planeta Tython a nejbližší světy). V této době ještě nebyl vynalezen nadsvětelný pohon, světelné meče.

Síla není rozdělená na světlou a temnou. Na planěte Tython každé dítě v dospívajícím věku se vydává na cestu při níž navštevuje děvět Jediských chrámů s určitým zaměřením (boj, hlubší porozumnění síly, přírodní vědy apod.).

Hlavní postavy: Jsou (bratr a sestra)
Lanoree Brock - mocná Jedi se zaměřením na hraničářství (řeší konflikty apod.).
Dalien Brock - necitlivý k síle. Touží opustit Tythonskou soustavu a prozkoumávat galaxii. Jeho touha ho učiní šíleným.

Příběh: Prolínají se tu dvě příběhové linky (současnout a minulost).

Minulost - Popisuje putování Lanoree a Daliena od chrámu ke chrámu. Při cestě narazí jako každý jiný tovaryš (učeň) na různá nebezpečí v podobě tvorů nejruznějších tvarů. Lanoree s návštěvou každého chrámu roste pouto k síle. Naproti tomu Dalienova nenávist vůči Jediům a síle se prohlubuje. Nakonec Dalien finguje svou smrt.

Současnost - Lanoree je radou Jediů pověřena zastavit svého domněle mrtvého bratra, protože on se snaží dostat k Hyper-bráně ukryté pod povrchem planety Tython. Tato Hyper-brána kdyby byla spuštena, tak by znamenala zkázu celé soustavy. Lanoree podstoupí težké pátrání při němž navštíví několik planet a zjistí, že její bratr se stal vůdcem sekty Pozorovatelé hvězd. Nakonec se Dalienovi podaří Hyperbránu najít a Lanoree nemá jinou možnost než ho zabít, aby ho zastavila. Při vzájemné souboji mu usekne pravou ruku a on vykrvácí.

Hodnocení: Vzhledem k době kdy se tento příběh odehrává, jsem dostal jedinečnou možnost porovnat řád Jedi v jeho raném období například s dobou ve filmových epizod I-III. Rozhodně tuto knihu doporučuji všem co mají rádi MMORPG STAR WARS: Old Republic apod.

Buchťák

01 Únor, 2016, 21:04:37 #3 Naposled upraveno: 27 Březen, 2016, 19:35:31 od Buchťák
Darth Plagueis
Doba: 67 -35 BBY

Hl. postavy:
Darth Tenebrous - mistr Darth Plagueise
Darth Plagueis - učedník a poté mistr Darth Sidiouse, veřejně známý jako bohatý Hego Damask magistr společnosti Damask Holding
Darth Sidious - učedník a poté mistr Darth Maula, veřejně známý jako Palpatine (nejmladší ze synů nižšího šlechtice na planětě Naboo, byl to vzpurný syn)
Darth Maul - učedník


Příběh:
Na počátku knihy jsme svědky nehody a smrti Darth Tenebrouse. Darth Plagueis totiž využil toho, že na jeho mistr spadne skála (kameny) a dorazí ho. Při jedné z cest se seznámil Plaguies s mladým Palpatinem v kterém poznal velký potenciál v síle a velkou inteligenci. Ponoukáním v Palpatinovi probudil skrytý hněv a nenávist k jeho otci a sourozencům, čímž ho přiměje použít sílu k zabití celé jeho rodiny na palubě jejich lodi (veřejně bráno jako nehoda). Pak se stane učedníkem se jménem Darth Sidious. Jeho mistr se ho po většinu svého života učí vše co zná o temné straně síly a plánují společné ovládnutí galaxie.

Darth Sidious při jedné z misí na planetě Dathomir dostane od jedné z místních čarodějek jejího syna, která mu předá v prvotním domnění, že je Jedi. S posvěcením Darth Plagueise ho vycvičí doslova v živou ,,zbraň" a dostává jméno Darth Maul. Při mnoha experimentech se Plagueisovi podařilo s pomocí midichlorianů stvořit život, plus se mu je podařilo ovlivnit i ve vlastním těle a omladit ho, léčit svá zranění. Palpatinovi se s pomocí svého mistr a politických tahů stává senátor Naboo a později díky událostem epizody I i kancléřem. Při oslavě jeho zvolení svého opilého spícího mistra usmaží blesky. Udělá to nejen z toho důvodu, že se nechce dělit o moc, ale i důvodu mistrova zatajení znalosti jak manipulovat s midichloriany.

Mé hodnocení:
Jedinečný pohled na to jak dvojice Sithů tahá potají za nitky politiky a vývoje Galaxie. Zajímavostí je ,že Darth Plagueis žije ještě během epizody I. Výše zmíněné Plagueisovo stvoření života není ničím jiným než narození Anakina Skywalkera.

Buchťák

02 Březen, 2016, 01:27:45 #4 Naposled upraveno: 01 Duben, 2016, 01:48:11 od Buchťák
Druhá kniha OMEN ze série STAR WARS Fate of the Jedi.

Máme zde tři příběhové linky:

Na planetě Coruscant dochází opět ke projevům nemoci, kterou má Valin Horn u dalších Jediů a tj. Jysella Horn, Seff Hellin, Natua. Jysella je stejně jako její bratr polapena Coruscantskou policií a zmražena v karbonitu. Seff H. a Natua jsou naštěstí dopadení Jedii a umístěni do jejich chrámu. Při jednom ze zasedání rady Jediů se mistryně Cilghal domnívá, že Jysella umí používat techniku "flow-walk" (možnost nahlížení do minulosti a budoucnosti).

Keth Hammer je Nathasi Daalou donucen k veřejnému slyšení a zřejmě i souzení všech členů rodiny Solových a mistryně Cilghal, kteří mu zprvu tajily vše o stavu Jediů Seffa Hallina a Natua.

Tahiri Veila je obviněna z vraždy admirála Pellaeona a zrady.

Mezitím jsou Luke a Ben vysláni mistryní Cilghal dál ve stopách Jacena Sola. Cesta je zavede až ke Katholské trhlině "Kathol Rift" (nevím jak jinak to přeložit :(). Aby jím mohli proletět, tak Luke musel použít Sílové blesky z techniky hassat-durr naučenou od Baras Do. Tyto blesky prostoupí celou loď.

Uvnitř trhliny narazí na loď rasy Aing-Tii (další uživatelé s vlastním pohledem na sílu). Následují ji na jejich domovskou planetu. Luke s Benem se zde učí mnoha technikám, ale především té hlavní tj. flow-walk. Ben s Lukem uvažují nad teorií, že onemocněním Valina a Jyselly, Seff Hellina stojí Darth Caedus alias Jacen Solo, který použil jednu z technik naučenou od Aing-tii k předání svého dědictví další generaci. Udělal tak zřejmě proto, že měl vizi své vlastní smrti.

Na scénu se konečně dostávají Sithové. Válečný křižník Omen se před 5000 lety zřítil na planetě Kesh, kde si Sithové podrobily primitivní rasu Keshiri. Keshiri je tehdy mylně považovaly za bohy (jak jinak :D). Ve flashbacích se nám představuje Vestara Khai (je jí 14let) s hodností "Tyro" Sithského rodu (tzv. "Sith Tribe" :(). Silná v síle a doufající, že některý z mistrů z jí vezme natrvalo učednici. S dalších učedníkem Ahrim narazili na loď pro ně neobvyklou svým původem. Záhadná loď s ní komunikuje a zkouší jí.

Vestara předstoupí před kruh Pánu -circle of Lords- a stává se z ní oficiálně učednice Lady Rhea. Dostane skutečný světelný meč a její nová mistryně jí slibuje sdílení tajemství lodi Omen a neznámé zřícené lodi. Nakonec je vysvětleno, že zřícená loď je ve skutečnosti sloužila k výcviku a meditaci Sithů. Vestara, Rhea a několik dalších Sithů by měly být první kdo opustí planetu, aby si nazpět podmanily Galaxii.

V závěru knihy dochází k vzájemnému vycítění přítomnosti v síle mezi Lady Rheou a Lukem Skywalkerem. Sithové samozřejmě diskutují nad jeho polapením či zabitím. Diskuze je přerušena samovolným odletem meditační lodě, která opětovně komunikuje pouze s Vestarou. Rozhodnou se jí pronásledovat...

Hodnocení:
Konečně se to rozjíždí. Nyní nás čeká "Sithové vs. Jediové" aneb nastává nová budoucnost pro Galaxii. :D Jinak pro řád Jediů to vzhledem k událostem na Coruscantu nevypadá opravdu moc dobře :o.  Něco mi říká, že situace se nakonec vyhrotí a budou se muset z planety a Galaktického jádra přesídlit někam jinam (narážím jak jinak než na chrám Jediů umístěný na planetě Ossus z komiksové série Legacy I). Ta technika co použil Luke pro vstup do Katholské trhliny se víceméně podobá tomu co můžete vidět v druhé sérii Star Wars Rebels v díle číslo 12 - Legends of Lasat.

Buchťák

STAR WARS Dawn of the Jedi - Force storm

Doba: Přibližně 36 453 BBY

Naleznete zde na Kocogelu: http://www.kocogel.info/index.php?topic=23143.0

Příběh:

Na začátku jsme svědky popisu toho jak osm mýtických lodí Tho Yor na mnoha světech lákají jejich obyvatele, kteří jsou citlivý na sílu do svých útrob (rasy - Dai bendu, Wookiee,lidi - Dathomirské čarodějky, Twilek, Selkath a další..). Všem osm mýtických lodí pak odletělo na planetu Tython, kde byl devátá Tho Yor. Všichni co v nich cestovali, pak utvořili jednu společnost zvanou Je´daii (v jazyce Dai Bendu to znamená mýtické cetrum ,,mystic center").  Je´daiiové se učili rovnováze síly. Světlo definuje temnotu a temnotu definuje zas světlo.

V dalších generacích se začali rodit tací, kteří nebyli citlivý k síle. Ti pak osídlili další planety v soustavě Tython. Je´daiiové se na těchto planetách buď na žádost tamních obyvatel  nebo z vlastní vůle vměšovat. Jejich vměšování pak vedlo k Despotické válce, kterou pro nim vedla královna planet Shikaakwa a Hadiya.

Do Tythonské soustavy přilétá Lovec lidí citlivých na sílu jménem Xesh, který slouží rase Rakata. Na planěte Tython havaruje se svou lodí. Svým příchodem způsobí na planetě bouři, která podněcuje temnou stranu. Ústřední trojicí se stávají mladý učedníci - Seknos Rath, Tasha Ryo a Shae Koda. Ti ho první společné setkání porazí a začnou ho pronásledovat. Mezitím na místo vraku Xeshovi lodi přiletájí mistr Quan-Jang, hraničář Hawk Ryo a hraničářka Rori Fenn. Prozkoumávají vrak a vydávají se ve stopách svých učedníků a pro ně neznámého pilota, kterého obklopuje temnota.

Trojice vlivem bouře na chvíli díky temné straně podlehnou strachu či obavám. Nakonec vzpamatují. Xesh naproti tomu ztratí úplně vědomí. Xesh se probírá těsně před tím než se ho snažili sníst pavouci a vzápětí se ho pokouší zabít obrovský červ. V poslední chvíli ho před ním zachrání trojice Jediů. Společně pak zabijí obrovského červa.

Učedníky konečně dostihne mistr Quan-Jang, hraničář Hawk Ryo a hraničářka Rori Fenn. Xesh se stále cítí Jedii ohrožen a vyvolá silovou bouři plnou temnoty, která ho posiluje. Jeho snažení mu zatrhne mistr Quan-Jang s pomocí meditace, když propojí se všemi mistry na Tythonu. Shae Koda má chuť Xeshe zabít, ale nakonec se uklidní a nechá ho žít.

Xesh se probírá v chrámu uzdravení Mahara Kesh, kde se ho snaží léčitel ošetřit. Tasha Ryo nahlédne do Xeshovi mysli při jednou společném sezení a odhalí záblesky toho co mu Rakata provedly a k čemu stvořen. Jelikož Xesh přinesl na Tython nerovnováhu síly, tak je poslán na temný měsíc Bogan kde na něj čeká další vyhnanec z Tythonu....

Mé hodnocení, kde zakoupeno:
Budu se zřejmě opakovat, ale tohle byla opět dobrá koupě. Příběh, kresba prostě vše jak má být.

Zde v hodnocení musím znovu zmínit pohled Jediů na sílu jako na celek. Učí se rovnováze, používání světlé a temné straně síly. Planeta Tython  je celá prosycená a spojená se sílou (viz. mnou zmíněná kniha Úsvit rytířů Jedi - Do prázdnoty v tomto tématu). Kolem planety obíhají dva měsíce Ashla a Bogan, které představují světlo a temnotu.

Zakoupeno na eshopu Cheap Comics http://www.cheap-comics.com/

Buchťák

28 Březen, 2016, 02:55:48 #6 Naposled upraveno: 03 Duben, 2016, 02:46:21 od Buchťák
Název: Prisoner of the Bogan

Období: 36 453 BBY

Naleznete zde na Kocogelu: http://www.kocogel.info/index.php?topic=23143.0

Příběh:

Krátký popis rasy Kwa
Starobylá rasa se silným spojením se sílou původem z planety Dathomir. Měli pokročilou technologii, která pro cestování po galaxii využívala bran ,,Infinity gates".

Popis rasy Rakata
Původní domovská planeta se jmenuje Lehon. Jednalo se o válečníky se silným spojením se sílou. Jednoho dne je navštívila rasa Kwa. Pomohla jim pochopit sílu a dala jim pokročilou technologii. Ti pak využili pouze temnou stranu síly a pokročilou technologi k dobývání a zotročování světů, které byly bohaté na obyvatelé citlivých na sílu. Založili nekonečné impérium (Infinite empire).

Po Kwa chtěli i technologii bran, ale ti jim ji odmítli předat. Kwa je chtěli zastavit v jejich konání, ale nepodařilo se jim to a byli zničeni až na pár přeživších. Kwa ještě před svou porážkou brány zničili. Jeden z jejich mistrů Anang s ještě pár uprchl na Tython kam za nim Rakata nemohly.


Nyní samotný příběh
Predor Skal´nas vysílá svou lovkyni Trill aby Xeshe a Tython našla. Xesh meztím na Boganu si začíná vzpomínat rané období v dětství, kdy byl polapen rasou Rakata, vycvičen predorem Tul´karem jako lovec a přemítá nad nedávnou záchranou Shae Koda.

Xesh se seznamuje s oním vyhnancem, který se jmenuje  Daegen Lok. Ten měl vizi o vetřelcích ovládajích světelné meče a ovládajících temnou stranu (stejně tak hraničář Hawk Ryo). Lok s Xeshem pak uniknou z planety za pomoci opravené lodi. Xesho slíbí Lokovi, že mu vyrobí světelný meč. Cestují proto na planetu Krev Coeur, aby na ní získaly krystaly pro výrobu meče. Jakmile se o jejich útěku dozví Jedaiové, tak  trojice našich hrdinů Seknos Rath, Tasha Ryo a Shae Koda se za ním vydávají. Rovněž Hawk Ryo. Dojde ke střetu při kterém je Seknos zraněn a při záchraně Shae schozen ze skály.

Před jistou smrtí ho zachrání Thrill, které se touto cestou povede získat důvěru Jediů (Seknose si omotá kolem prstu) a dočasně je infiltrovat (o svém původu samozřejmě mlčí). Xesh ji nepozná, protože jeho Predor mu vložil do paměti jisté bloky.

Na další planěte jméném Nox (planeta zničená při despotické válce), kam Lok a Xesh přišli kvůli ukování jílce a následné výrobě světelného meče. Zde dochází i k opětovnému střetu s Jedii při kterém se Xesh obrátí proti Lokovi a pomůže jim ho porazit. Lok je opětovně vykázán na Bogan. A slibuje všem pomstu (jak jinak).

Predor Skal´nas se dozvídá z hlašení od Thrill, že našla Xeshe a svět Tython plný uživatelů síly zvaných Jedaii. Predor ucítí příležitost k dobývání a získání více moci a ihned vysílá své jednotky na onu planetu....

Hodnocení:
Myslím netřeba. Příběh pokračuje směle vpřed a čeká nás vyvrcholení v podobě posledního dílu nazvaného Force War....
Jediné co mi vrtalo hlavou bylo to jestli rasa Kwa nestojí za tvorbou lodí Tho Yor?! ???

Buchťák

03 Duben, 2016, 02:40:47 #7 Naposled upraveno: 03 Duben, 2016, 02:49:50 od Buchťák
Název: Force War

Období: 36 453 BBY

Naleznete zde na kocogelu:http://www.kocogel.info/index.php?topic=23143.0

Pár vysvětlivek:

- ,,Jasnovidci" Seers - jsou Jediové, kteří skrz vize a sny předpovídají kde Rakata udeří příště
- Rajivaji - jsou kombinované jednotky mnoha světů a Jediů
- Světelné meče aneb tzv. Force-sabers - k aktivaci je zapotřebí temnoty / temné strany

Příběh:
Uplynulo několik let od prvního útoku rasy Rakata. Zabrala planety Obri, Mawr včetně jejich měsíců a základnu vytvořila na Ska Gora. Xesh naučil Jedie jak vyrábět a používat světelné meče. Jediové nakonec přijali Lokovu vizi a požádali ho, aby je vedl proti Nekonečnému impériu. Na planěte Shikaakwa naši hrdinové úspěšně bojují a porazí několik jednotek Flash Raiderů a slídiče síly s Rakatskými Anihilátory. Prohlubuje stav mezi Thrill + Seknos a Xeshe + Shae Koda. Stejně tak neschody mezi Seknosema Shae ohledně této války a používaní světelných mečů.

Mezitím na planětě Ska Gora je predor Skal´nas osočován Rakaťankou Cehlet ze zrady, protože ostatní slíbil vítěství na místo toho, že Jedaiové předpovídají každý útok.  On aby jí uklidnil, tak jí sdělil pravým důvodem vpádu do Tythonské soustavy je fukční nekonečná brána přímo na Tythonu a obnova pomalu se mizejícího spojení síly s rasou Rakata (víc poroučí zotročeným slídičům síly než síle samotné). A poté ji zabil by tento pravý důvod nikomu neřekla. Xeshovi se zdá špatný sen o Rakata a svém otroctví. Obává jeho významu, že by mohl ztratit vše co za poslední léta získal a zradit své nové přátelé, Jedie  a svou lásku Shae Koda. Své obavy jí sdělí stejně jako své pravé jméno, které jest Tau (né Pan Tau :D). Načež si to rozdaj.

Xeshovi se podaří zjistit, že skrytá základna predora Skal´nase je na planěte Ska Gora. Vydá se tam ve společnosti ostatních hrdinů včetně Thrill. Uvnitř zjistí, že se Rakata podařilo pochytat ostatní Jedie a umístit je do kapslí pro převýchovu na otroky/slídíče. Thrill ho  zradí a předhodí ho Skal´nasovi. Ten ho zlomí a přiměje spolupracovat. Skal´nasovi s pomocí Xesh a Thrill se podaří skrz sílu oslepit/oddělit od síly Jediské jasnovidce. Thrill po rozepří se Skal´nasem ho zradí a Jedie umístěné v kapslích na převýchovu převede na temnou stranu s pomocí blesků, hněvu a nenávisti. Využije je k vlastní pomstě Skal´nasovi a Xeshovi.

Xesh se Skal´nasem mezitím na planěte Tython v jeskyních pod chrámem Anil Kesh hledají nekonečnou bránu. Thrill zemře rukou Sek´nose. Jasnovidcům v čele s Tasha Ryo se podaří obnovit spojení se sílou tím, že vstoupí do proudu energie pod chrámem. Tímto činem aktivovala všechny chrámy Tho Yor. Ty pak zničili všechny lodě a jednotky rasy Rakata.

Xesh se Skal´nasem ji naleznou. Na místě nálezu je dožene Shae Koda, která je chce zastavit. Skal´nas blesky zaútočí na Shae. V ten moment se obrátí proti němu Xesh a zabije ho. Nejen, že se Xeshovi podařilo zastavit Skal´nase v ovládnutí nekonečné brány, ale bez jeho pomoci by Jediové jen těžko ubránili Tythonskou soustavu proti rase Rakata....

Hodnocení:
Úctyhodné završení trilogie. Nezbývá než si vychutnávat každou stránku.

Ninjer

Co říkáš (říkáte) na ty nové knihy, co jsou už teda jako jedny z mála 100% součástí nové chronologie?

Já nedávno četl tu Leiu (Moving Targets) a přišlo mi to jako šílená slabota.  :-\ 
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Buchťák

03 Duben, 2016, 15:11:09 #9 Naposled upraveno: 03 Duben, 2016, 15:14:14 od Buchťák
Na tuto otázku je nejednoznačná odpověď, kde vznikla ta slabota v příběhu.  :(

Zřejmě to pramení ze dvou důvodů:
- Autoři díla - jsou poměrně neznámí, takže těžko určit jak jsou dobří. Například jeden z autorů Jason Fry má za sebou pouze příručky pro období Klonových válek a pár příběhů (o kterých je jsem ani neslyšel, takže asi také stály za prd). Holt nejsou to takový velikáni jako jsou Timothy Zahn, J. Luceno, Aaron a další.
- Studio Disney - jen samotná síla ví jak dalece Mickey Mouse ovlivňuje a bude ovlivňovat autory v jejich tvorbě. >:( Můžou si klidně diktovat kostru příběhu, jaké postavy se objeví, do jakého období to bude zasazené, atd.. Navíc všechno co pod ním vzniká je tvořeno na objednávku a rychle jen aby to bylo vydané.  --neg

Naproti tomu co vzniklo do roku 2014 (což je v dnešních dnech označováno "Legends") bylo nenucené. Když to napíšu zcela naivně, tak Autor co se rozhodl napsat knihu z SW se sice musel držet chronologie jednotlivých knih a jejich příběhů co vnikly před jeho dílem, ale jinak nebyl nikým a ničím omezován (obzvlášť když se jednalo o velikány výše uvedené).

BTW: Z toho mála co vzniklo pod taktovkou studia Disney jsem nic nečetl a ani číst nehodlám, protože bych si tím narušil ucelený příběh z kánonu Legends (EU). V Legends (EU) mám totiž 100 kusů v knihách a komiksech (nepočítám-li těch pár sešitovek) a další jistě koupím, takže mám čtivo na několik let dopředu.  :) :D :D

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal