Fiat Lux: Zámek na Seině

Založil Jergon, 04 Leden, 2016, 22:15:48

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Rell

Díky za odkaz na adaptér....hned ho objednávám....řešil jsem to zatím podomácku různými udělátky... :D

Ohledně těch akvarelů.....pro štětec využívám hlavně Umton, W&N, na skici obyčejné akvarelky z Lídlu a na Airbrush pak Ecoline....

...plnící štětce mám také rád, hojně je využívám, na skici jsou výborné...ale tam bych s nimi asi skončil... ;)

Bothrops atrox

A ty umtonky se mi zdají být málo syté. Takže já se postupně přelifroval na ty ruské Bílé noci. Náš Kohinor je přebaluje a prodává pod svojí značkou, ale na té plastové vaničce je jasně vidět odkud vítr vane. :D W&N neznám.

A Ecoline ... tak to je klasa! Ale nemám je... :)  U nás byly dostupnější Pebea a nebo W&N ink. Ale já je používám na štětec. Airbrush mi nejde - tam už je moc techniky. Pistole, kompresor, hadička, ucpání, čištění, netěsnění, chrčení, vysrážená voda, vyhozené jističe, spálené pojistky, požár, hasiči, blackout, národní kolaps... ne, ne... to není nic pro mne! :D

Rell

01 Únor, 2018, 20:13:40 #122 Naposled upraveno: 01 Únor, 2018, 20:15:40 od Rell
...no vidíš ani nevím, že ty Bílé noci přebaluje i KOH-I-NOOR...určitě vyzkouším. --poz

...jinak k té Airbrush...složité to fakt není, základ je kvalitní kompresor a pistole a pak žádné "netěsnění, chrčení, vysrážená voda, vyhozené jističe, spálené pojistky, požár, hasiči, blackout, národní kolaps" fakt nehrozí..... rofl
...jediné co vlastně ještě potřebuješ je trpělivost a pak už to jde samo..... :--

...jinak W&N ink používám také....koupil jsem je, když neměli Ecoline a nemůžu si na ně stěžovat... :)

Bothrops atrox

Ale toho už by na mě bylo moc.  Mám zkušenost, že v těchto příliš "technických" věcech si člověk musí udržovat patřičnou rutinu a pokud se tomu nevěnuje pravidelně tak ji ztrácí a musí zase začínat znovu. To už zkrátka, jak se říká, přenechám mladším! ;)

Já mám nejraději plátna středních a větších velikostí. V zimě nejčastěji maluju akrylem. V létě potom maluju venku olejem.

případně místo plátna použiju patřičný papír a maluju přeředěným akrylem, jako akvarelem.

Tužka - pero - akvarel (tuše) těmi nejčastěji maluju do skicáků. Mám rád tu metodu toho kanaďana Holmese: Čaj - mléko - med.  (Skripta:  Holmes - Pouliční kreslíř).

Bothrops atrox

to Jergon: Už jsem tu XB-1 držel v ruce a tajně si v trafice kus přečetl... --poz  Kamarád bezdomovec si vedle tajně četl Sport. Potom nás trafikantka, nemající pochopení, vykázala. Ale nezoufej, mám v plánu to zakoupit zítra s novým Brownem a dočíst. :-))

Jergon

Jj, obchodníci nemají nás proletáře v lásce... :'(  To už je lepší jít někam do speciálky sci-fi, tam jim tolik nevadí, když si člověk něco přečte vestoje - i když, po všech těch ekonomických krizích, kdoví... :)
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Bothrops atrox

to Jergon: Je to doma!! (Ale teď si nemohu dát čtyřikrát kávu z automatu... :)  )  A moc se těším, jak si to v klidu přečtu.  --poz  Je to taky po mnoha letech první Ikárie (XB-1) co jsem si koupil. A to je jen a jen tvoje zásluha...
--poz

Ten magazín se ale vůbec nezměnil. Těžko říct, jestli to je dobře, nebo ne. (Ale já nejsem norma, většinou čtu magazíny ve španělštině, nebo v italštině a to se s tuzemskou scénou nedá srovnávat.)

Pevnost se zase na můj vkus překopala až moc. Ale mají tam komiks. A tuším ne jeden. Což je důvod proč si to občas koupím - Dan Černý je můj další veliký oblíbenec. :) )

Jergon

Jj, oni se moc nemění - za těch třicet let změnili vydavatele a název, ani jedno ne dobrovolně, ale jinak je to pořád stejná klasika a je to tak asi dobře.  :)
Pevnost jsem už dlouho nečetl, leda když ji nafasuju na nějakém conu v materiálech. Ale jestli jsou tam komiksy, budu se na to muset mrknout...?
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal