Fiat Lux: Zámek na Seině

Založil Jergon, 04 Leden, 2016, 21:15:48

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jergon

Nj, tak kdybych si na to pořídil pořádné nářadí, tak to bude možná taky o něčem jiném... Já jsem ale škrt, kreslím na dodáky, co mi přibalují k poště na rozvoz, a vytahuju to fixou za tři koruny...  :)
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Bothrops atrox

Důležitej je výsledek! --poz :-))

Já osobně na perokresbu používám papíry do tiskárny A4 250 listů 160 gr - balík zhruba za dvě stovky.  Inkoust jsem zjistil, že nejlepší je ten nejobyčejnější z koh-i-nooru. Štětečky - těch mám spoustu. Já i maluju na plátna a akvarelem, takže s těmi není problém.

No a to plnící pero to se mi časem asi osvědčilo nejvíc. Kupuju si tak něco kolem dvou stovek. To je ideální cena/ výkon. Ale když je bombičkové, tak je potřeba si do něj koupit za pár kaček adaptér na inkoust.  A kupuju si pero tzv. školní, ne kaligrafické. Zkrátka takové, které píše vždycky, když člověk potřebuje aby psalo. technický pera zasychají, stejně jako redispera a spol. A to mne rozčilovalo, protože to zdržovalo. A ty kaligrafický plnící - to zase píše jen v podivných úhlech, a nebo to taky zasychá.

Jergon

Hoj, tak je to tu - dřív, než jsem čekal. Pokud se tedy někomu líbil tenhle komiks, může dostat nasup v únorovém čísle XB-1, i když bez obrázku... :)

Rell

Citace od: Bothrops atrox v 17 Prosinec, 2017, 17:47:13

No a to plnící pero to se mi časem asi osvědčilo nejvíc. Kupuju si tak něco kolem dvou stovek. To je ideální cena/ výkon. Ale když je bombičkové, tak je potřeba si do něj koupit za pár kaček adaptér na inkoust.  A kupuju si pero tzv. školní, ne kaligrafické. Zkrátka takové, které píše vždycky, když člověk potřebuje aby psalo. technický pera zasychají, stejně jako redispera a spol. A to mne rozčilovalo, protože to zdržovalo. A ty kaligrafický plnící - to zase píše jen v podivných úhlech, a nebo to taky zasychá.

....sakra jak vypadá adaptér na inkoust do bombičkového péra? O tom slyším poprvé....
...já jsem asi ze staré školy.... :D
....bombičkové péra a fixy používám na skici, ale na finální perokresbu stále používám redispera...většinou ty na psaní...viz

p.s. fixy jsou fajn, ale občas špatně reagují při vybarvování.....a stále nevěřím, že vydrží tak dlouho jako tuš.... ;D

Bothrops atrox

Adaptér - taková miniaturní stříkačka o průměru bombičky a délce dvou bombiček a hrdlo má ve tvaru hrdla bombičky.   :)

Jo tak to je klasika - ale pokud kreslíš někde venku, tak je to moc krámů.  To "školní" pero se mi do plenéru osvědčilo víc.  Mikrotužka, pero, A5 nebo A6 skicák a můžu vyrazit... :)

Rell

...díky za popis....ale nemáš obrázek, abych věděl jak to přesně vypadá....popřípadě nemáš link na shop kde to jde koupit...?

...jinak souhlas do plenéru mám onen fix a tužky....jasný, že neponesu redispéro, tuš, hadřík či vodu... ;D

Bothrops atrox

Vono se to jmenuje konvertor... adaptér tomu nadáváme v našich výtvarných potřebách :) :)

http://vytvarnepotreby.cz/kresba-kaligrafie/6311-konvertor-manuscript-na-kratke-pera-manuscript.html

Fix - rozčilují mě, protože prostě najednou přestanou psát a nikdy nemám náhradní.  :) A nedá se nijak zjistit, kdy to nastane. U pera juneš na nádobku s inkoustem...

Ale jinak jasně - fixy jsou parádní. Nerozmazávají se, schnou téměř okamžitě mají různé průměry a tvary. Štětečkovej fix je taky super. Ale jsou drahý a musíš je pořád dokupovat.

Takže já místo štětečkového fixu používám plnící štětce. To je taky dost dobrý i ven. A dá se to plnit jak čistou vodou, tak neředěným inkoustem, nebo různě naředěným.

Ale zase to schne dýl a ta čerň kolísá. Já to mám rád, ale někomu to zase vadí.

Co používáš za akvarel? Já nedám dopustit na ruské Bílé noci, nebo na Lagody.

Jergon

30 Leden, 2018, 20:32:11 #118 Naposled upraveno: 30 Leden, 2018, 20:48:29 od Jergon
Huh, to je tedy dneska věda okolo nástroje, který jsem považoval za aktuální asi jako ruchadlo bratranců Veverků... :D

Pero pro mě každopádně nebude, jednak je to drahé a jednak jsem si s tím dost užil už na základce a později na průmyslovce při rýsování. Ještě dneska z toho mám posttraumatický syndrom horší než z vietnamské války, nemluvě ani o chudácích mých učitelích... Inkoust pro mě fakt není...:(

Jsem taky jednoznačně pro fixy. Ona aspoň ta levná většinou nedojede ze vteřiny na vteřinu, ale dá to vědět aspoň den předem - no, záleží asi, kolik bych toho za den načmáral. Ale většinou u sebe mám dvě - aspoň když jsem zrovna moc daleko od papírnictví... :)

Bothrops atrox

Ruchadlo, ruchadlo... Aha! Onen nezapomenutelný dar českého národa světu.  Něco jako hromosvod, lodní šroub, čistonosoplena, klapkobřinkostroj a ten přístroj co dělá "ping".

Inkoust, inkoust... pravdu díš, občas se nehoda stane - ale zase kdyby se nestala, tak by pan Rorschach nikdy nevynalezl svůj slavný test!

Faktem je, že fixa když píše, tak píše vždycky! Na rozdíl od pera, které tu a tam zastávkuje a donutí uživatele uchylovat se k termínům neslušným, že by i osazenstvo krčmy v Lagosu bylo pohoršeno. :D

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář