Na zombie frontě relativně klid

Založil BeeSee, 16 Prosinec, 2015, 19:05:36

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

   Před vánocemi se na nás valí nově vydané komiksy jako zombíci na oplocení nového domova hrdinů série Živí mrtví. Není se co divit, že tahle série přichází s novou, již patnáctou, knihou pojmenovanou Kým chceme být. Je to šest let, kdy se u nás objevil první book téhle populární série. Mezitím se stala spousta věci, jednak se objevil i televizní seriál a také se strhla pořádná poptávka po zombie zboží, na které mají nemalý podíl autoři tohoto komiksu. Robert Kirkman vytvořil svým dílem celý svět (komiksy, knihy, seriál, hry atd.), který vrátil zombíky na vysluní zájmu a to nejen hororových nebo komiksových fanoušků. Sledovat osudy hrdinů, kteří se pohybují ve světě hnijících masožroutů se stalo zábavou doslova pro celé rodiny. Letos se dokonce objevil seriálový spin-off Fear of Walking Dead, který se odehrává v Los Angeles, v době kdy celá tahle zombie apokalypsa vypukla.

Ale zpět ke komiksu. V minulém díle Není úniku se strhla pořádná mela a nový díl rozebírá její následky. Jak jsme si už u Kirmana zvykli, po plnotučné akci přichází zklidnění tepu. Carl leží v komatu, Ricka zase chytají jeho depresivně existencionální nálady a celé městečko žije nedávnými událostmi. Pořád se najdou tací, kterým Rickova vláda není po chuti a myslí si, že předtím bylo líp. To známe moc dobře, poslechněte si v Kauflandu důchodce. Staré lidové moudro říká, že pokud nejde o život, jde o hovno. Jenže pokud máte celou planetu zamořenou chrchlajícími kousáky, tak jde o život pořád. Jasný, kdo by raději neseděl někde u telky, neklopil Duff a neškrábal se pobundovsku na koulích, ale to už jednoduše nejde. Po vzoru Nicka Cartera musí být hrdinové této série - Vždy ve střehu! Nedivme se, že se pod tímto tlakem mění i jejich povahy. Když to všechno začalo, bylo pro většinu etickým problémem sejmout někoho, kdo sice už evidentně nežije, ale stejně má jakous takous lidskou charakteristiku. A nyní? Hnijící hlavy se kosí jako louka z jara a nějaké výčitky svědomí nemají šanci vyplavat na povrch. Alespoň zdánlivě...

Při pohledu do zrcadla hrdinům těchto příběhu dochází, že už dávno nejsou těmi lidmi, kteří se na ně v odrazu dívali před tím. Rick nese velký kus odpovědnosti za všechny, ale prioritně se snaží chránit své nejbližší. Jak dobře víme s manželkou a miminkem mu to moc nevyšlo, a teď je navíc Carl upoután na lůžku v bezvědomí. A do prdele ho pošle i jeho tajný telefon k Lori. Hroutí se tedy jako berlínská zeď. Může vůbec někdo vydržet takový nápor? Zvláště když si uvědomíte, že k tomu musí plnit otcovské povinnosti. Starat se o syna, který se změnil jako celý tenhle zkurvený svět... Pořád vidíme rozdíl mezi Rickovou skupinou, která si vlastně nebere servitky a starousedlíky, kteří se slepě topí v domnělém blahobytu. Pořád je tady sniperka Andrea, ochotný Glenn, jeho milovaná Maggie a černá ninja mamba Michonne. Někteří jiní se poztráceli cestou, jiní zase přibyli a na některé zbyly jen epizodní role. Přesto si Robert Kirmana a Charlie Adlard pevně drží své fanoušky, kteří hltají každou stránku tohoto příběhu. Je to až s podivem, protože když se komplexněji podíváte na strukturu vyprávění, tak se jeho mustr stále opakuje. Občas musíte někoho vyšoupnout z kola ven a rekrutovat další postavy do téhle zavšivené války. Sem tam přijde nějaký echt padouch, který vám nějaký čas pije krev, pak přijde období ticha, nových seznámení a nakonec... tramtadadá a jedeme zase od začátku. Jenže tohle je prostě život a v jiných verzích to zažíváme všichni. A není nakonec lepší o těch tragičtějších osudech jen číst a mít k tomu ještě i parádní obrázky?

Živí mrtví #15: Kým chceme být
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2015Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal