A train called Love

Založil keram, 30 Listopad, 2015, 06:08:27

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

[smg id=4095 type=preview align=left width=150]Láska je láska...

Tvrdiť, že Garth Ennis dokáže napísať romantický príbeh, ktorý by sa dal prirovnať ku telenovelovým výplachom Rosamundy Pilcherovej je ako vravieť, že adaptácia komiksu Preacher bude lepšia než nám naznačil trailer. Úprimne, akú romantiku by už len dokázal splodiť Garth Ennis? Vždy keď sa o to pokúsi, tak buď je niekomu vystrelený mozog z hlavy, alebo má ústa pošpinené menštruačnou krvou. No Ennis sa nevzdáva a skúša to ďalej s komiksom A train called Love.

Valerie je milé dievča, ktoré má svoje priority. Medzi ne patrí hlavne nájdenie chlapíka, ktorý jej posledné týždne vyvoláva a malebne opisuje ako sa jej vykadí na prsia. Našťastie je Valerie múdre dievča a vďaka dedukcii zistí kde sa úchyl nachádza. No skôr než mu môže rozmlátiť rozkrok na kašu baseballovou pálkou, niekto mu vystrelí mozog z hlavy. Ten niekto je Myles, ktorý sa živí ako nájomný vrah. Bola to láska na prvý výstrel.

Marv, Jev, Chip a Mike sú kamošy, ktorý sa snažia preraziť v showbiznise. Čo nie je v dnešnej dobe vôbec lahké. Nehovoriac o tom, že Marva prichytila priateľka ako masturbuje pri sledovaní porna, v ktorom žena ukájala koňa. A Mike, afroameričan, má problémy s Ku Klux Klanom. Teda, Klanom založeným za účelom swingers párty, keďže pod kuklami nie je vidieť kto je akej rasy. Cítite tú romantiku? Ste pripravený? Pripravte sa, vláčik menom Láska prichádza.

A train called Love je príbeh, ktorý Ennis napísal len preto aby vyhovel fanúšikom žiadajúcim od neho romantický príbeh. Jeho romantika v podobe zbraní, gangstrov, vraždenia, rasistov, pochybných filmov s koňmi, šialených Nemcov, drog a hrozných hudobných skupín je prevedením krásnou pripomienkou Ennisových začiatkov, keď písal pre už neexistujúce vydavateľstvo Fleetway.

Hlavné postavy, ktorích je niekoľko, sú svojím trápnym spôsobom života zaujímavé a v podstate normálne. Jediným extrémom je dvojica nemeckých vrahov, ktorý majú mentalitu nihilistov z kultovky Big Lebowski. Vlastne, celkovým vyznením a dialógmi mi príbeh pripomína filmy bratov Coenovcov. Čo nie je vôbec na škodu.

Pri takomto príbehu je trochu neobvyklá kresba Marka Dos Santos. Jeho kresličský štýl by sa dal prirovnať ku animácii a niektoré stránky pôsobia ako storyboardy ku nejakému animovanému seriálu pre dospelých. Ennis sa pokúšal v tomto príbehu trochu aj o kritiku dnešnej spoločnosti (scéna s KKK), ale vďaka Santosovej kresbe je efektivita nulová. Kto vie ako by to dopadlo, keby sa kresby ujal napríklad Steve Dillon.

A train called Love nie je pre každého, napriek tomu, že je od Gartha Ennisa. Ale ak máte radi násilie, nadávky a dospelý humor, stojí za pokus.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal