Vědmina "freakshow"

Založil Vědmi, 22 Září, 2015, 22:42:43

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vědmi

Jááj, takže to je reálný? Super! :)  Já vždycky myslela, že funkční je to jen v případě dvou :D
Já neutíkám.
Tomu se říká "rychlý přesun na strategicky výhodnější pozice"

karelcedr

+1k6 za každou kouli!  :D :D

(Někdy dvě, ale mohou být i tři, údajně i pět. Já viděl verzi se třemi koulemi v jednom misijním muzeu v Itálii. Ty koule jsou dost těžké a pokud narazí třeba zezadu do člověka, tak prý lámou žebra. )

kony83

Karel May a reálnost moc nepatří k sobě :)

Ale tentokrát to opravdu existuje https://cs.wikipedia.org/wiki/Bola

karelcedr

Co si budeme nalhávat - Wikipedie často nemá do Karla Maye daleko.  :D

Ale tentokrát mi dává plně za pravdu!  :D

Vědmi

Tohle bych asi mohla vysvětlit rovnou - mezi blogy jeden čas běžel tzv. Zombie Apocalypse Book Tag, kdy se mělo vybrat pět knížek, postupně losovat jejich pořadí a z každé vybrat na náhodné stránce dvě postavy, které se následně dosadily do určitých funkcí survival teamu.
Já dopadla následovně: Hunger Games - Hurikán, první mrtvý & Finnick, předhozen zombíkům mnou v zájmu vlastního přežití
Fantom Opery - madame Giry, první, z koho se stane zombie & Raoul de Chagny, zrádce
Jiskra života - sturmbannführer Weber, idiot týmu & vetešník Leo Lebenthal, mozek týmu
Černá kniha - Ráchel Steinová, medik týmu & Ludwig Müntze, expert na zbraně
Hellboy: Melouchy - Hellboy (to bylo fakt nečekané...), rváč týmu & prof. T. Bruttenholm, zástupce kapitána týmu, protože kapitán jsem já

A vyšla z toho následující trochu delší...ehm...věc :)

CitacePosedávat si na lavkách v parku a flákat se tam není zrovna ideální postup uprostřed zuřící zombie apokalypsy. Ovšem naše malá skupinka přeživších si je sebou až příliš jistá, že si tohle dovolit můžeme. Náš převelice sebevědomej přístup nikdo nekazí, jelikož všechny skeptiky a zarytý pesimisty jsme dávno postříleli. I když...takový Weber je dalším vhodným kandidátem...

Je relativně teplo, slunko šajní a my, jak jsem již odhalila na začátku, se flákáme. Někteří se ocucávají (Ráchel a Müntze), kdosi štrikuje (stará Giryová), vedou se blbý řeči (to zvládá Weber), tu a tam se napůl spí (já) nebo pokuřuje (většina zbytku). Všechno se zdá až nevhodně idylický - že je krásný počasí, ptáci že pořvávají, mrtvej Snow* že okusuje Hurikánovi ruku...

MRTVEJ SNOW ŽE OKUSUJE HURIKÁNOVI RUKU?!

Já, Hellboy, Müntze a Weber se okamžitě chápeme zbraní a zombíka v nanosekundě měníme na pohybu neschopnou krvavou kaši. Giryová se nám snaží pomoct a párkrát do té hromádky ještě píchá pletací jehlicí. Asi tam, kde původně měl oko.

Ráchel mezitím prohlíží Hurikánovu potrhanou ruku a mumlá "Tohle šitíčkem nedám..." Sahá do kapsy kabátu pro lahvičku chloroformu, lije toho trochu na kapesník a přidržuje zraněnému u nosu. Asi jsme měli štěstí na dobrej vzorek, protože opravdu funguje. Fajn. Čas rozhodnout, co teď s ním provedeme.

S výborným návrhem přichází Lebenthal: "Já bych ho zabil." Citlivka Raoul...a překvapivě i Finnick...reagují docela předvídatelně, jako že "to nesmíme udělat" a podobný kecy. Zbytek skupiny ale Leově návrhu dává zelenou a Bruttenholm, odborník na paranormální jevy, to musí těm dvěma vysvětlit: "Snow ho POKOUSAL. Když ho nezabijeme, změní se a půjde po nás. Jako by jich nebylo už dost!"


Finnick nakonec rezignuje a Raoul...no, má smůlu, přehlasovali jsme ho.


Protože jsme měli Hurikána celkem rádi, nikomu se do popravy/odstřelení z milosti moc nechce - kromě Webera, ale to je idiot. Nakonec musíme losovat s kousky klacku. Nejkratší tahá Müntze, takže fasuje Hellboyovu Big Babe a my se "odklízíme" někam dál.

Když má hotovo, Bruttenholm navrhuje přesun na jiné místo. Leo si někam zmizel a Weber prohlašuje, že "to se od Žida dalo čekat". Dostal od Hellboye po tlamě a dál ho nejspíš poneseme. Ačkoli...vyhlídka, že ho necháme na místě, je taky celkem lákavá...

Vycházíme z parku v bojové formaci - my čtyři, co jsme ozbrojení (Weberovo místo přebírá Finnick), chráníme zranitelné jádro skupiny - ženy, blba, poseru a profezorra.

Docela rychle postupujeme vpřed, když tu začínají odevšad vylízat mrtvoly. Každej si někoho poznáváme - Katniss. Christine. Malá Giryová. Clegane #1 a #2.

Fajn. Tohle by docela šlo. Začínáme po nich pálit vším, co máme. Zezačátku to jde, ale pořád se tu objevují další a další. Lady Stark! Johanna Masonová! Van Helsing? Zdá se mi to, nebo to přestáváme zvládat? Bruttenholm velí k útěku, což všichni velice ochotně poslouchají. Zůstáváme já a Finnick.

"Nic osobního, Odaire!" vykřiknu a strkám ho vpřed, abych mohla co nejrychleji vypadnout. Radši se už neohlížím, ty srkavé zvuky a Finnickův řev jsou celkem obstojná zvuková kulisa. Snad to ty zombíky trochu zdrží a já se mezitím dostanu za ostatníma.

Dobíhám do tmavé uličky. Zvláštní, jak taková tmavá ulička může být ve vyhrocených situacích bezpečná. Mám štěstí, že jsem se trefila - fakt tam na mě ostatní čekají.

"Kde je Odair?" ptá se Hellboy.

"Myslíš, že chutnal po rybách?" odpovídám otázkou, zatímco marně chytám dech. Takovej sprint mi byl čert dlužnej!

"Sežrali ho aspoň celého?" vyzvídá dál Ráchel. Sama nevím, tak krčím rameny. Doufám, že po nás Finnick nepůjde. Totiž, že po mně nepůjde, žeano...

"Sečteme ztráty," navrhuje profezorro. "to máme - Hurikán, Finnick, mezi námi - Leovi bych moc velké šance taky nedával...a už dlouho jsem neslyšel cvakat jehlice staré Giryové."

"No teda..."mumlám, "teď bych tu tak uvítala Robba Starka. Ten by mohl vědět, co-" Ráchel s vytřeštěnýma očima ukazuje za mě a povídá: "Tam ho máš!"

Páni...to bylo rychlé...Vážně tam stojí Robb Stark. I tu vlčí hlavu má...

Ještě nikdy jsem snad neběhala tolik, co dneska Až tu s tím skončím, tak někdo určitě přijde k úrazu!

Kde se vzal, tu se vzal, připojuje se k nám Leo! Nikdo nevíme, jak je to možný, ale protože vypadá dost živě, tak nám to stačí. Za pochodu hlásí: "Našel jsem poměrně bezpečnou cestu!" Všem je nám úplně jedno, kudy vede, a když už s tím souhlasí i Weber, který se mezitím probral ze svého krátkého bezvědomí...

Předávám Leovi dočasně vedení a...on leze do kanálu. Ne. Nebudu protestovat a okamžitě ho i s ostatními následuju. Doleva, rovně, doprava, doprava, dolů, doleva...začínám se ztrácet ve všech těch odbočkách. No, když už tady zůstaneme, máme aspoň nějakou šanci, ne?

Za další zatáčkou konečně vylézáme na povrch. Vítá nás slunkem zalitá opuštěná vedlejší ulička a my se po ní dáváme směrem, v němž tuším jih. Nikde nic, tak to vypadá i celkem nadějně.

Došli jsme na nějaký dvorek s popelnicemi a já vyhlašuju pauzu na odpočinek. Už mě fakt bolej nohy. Pomalu se chystáme, že si tu uděláme další přechodné stanoviště, když tu se odněkud ozývá to typický zombie chrčení.

"Já už na útěky kašlu! Jděte sami!" rezignovaně mávnu rukou. Hellboy a Leo mě přemlouvají, že jako samozvaná velitelka je nemůžu nechat ve štychu.

"Musíme ji tady nechat! Ona je zdrží a my se zachráníme!" hysterčí Raoul a chystá se mě šoupnout před sebe jako živý štít.

"De Chagny, jestli to přežiju, urvu ti hlavu," vrčím otráveně. "No, vlastně ti ju urvu tak jako tak, máš se co těšit."

"Na patetickou dojemnou scénku bude času dost, pařížskej fešáku!" Díky bohům za praktickou Ráchel a Müntzeho, který chytá Raoula za límec a táhne ho, poněkud rozhozeného, pryč. Za chvíli na dvorku zůstávám sama, jen s těmi popelnicemi. Jen tak mimovolně si pohrávám s se spouští svého samopalu a čekám, co bude.

Co se to tam leskne? To vypadá jako dothrackej arakh...

Zombie Drogo? Jako vážně?!

Čekala jsem teda všechno, ale na tohle nemám.

Hážu samopal pryč - nějakou neuvěřitelně nelogickou náhodou se zmačkla spoušť a pár náhodných zombíků to schytává všude možně - a absolutně nevhodně, vzhledem k blízkosti a jistotě své smrti, hodnotím pohledem úchyla svého soupeře.

Jakó-o...nejsem nekrofil, ale říct bych si dala. I mrtvej vypadá naprosto k sežrání. Teda, aspoň mu nechybí oko nebo nevisí střeva, žeano.

Zatínám ruky v pěst a odhodlaně - ale co to kecám, vždyť to jen hraju - říkám: "Zabít Vědmi se ti zachtělo, ja? Tak pojď, jsi-li muž!" Určitě by to znělo drsně, kdybych tolik nekníkala.

Že prej slavná poslední slova...co to tu kruci melu za sra-
Já neutíkám.
Tomu se říká "rychlý přesun na strategicky výhodnější pozice"

karelcedr

 :D --poz

Dan Černý by to z fleku mohl využít jako scénář k Fanoušovi, nebo k Jelitům.


Vědmi

Když už se blíží ten "helouvín"...

Ashley/Elsa (Frozen) & její mladší sestra Emily/nějaké děsivé dítě


Nájemný vrah Garret/Finick (Hunger Games 2, 3) & jeho drahá žena Alex V./Baby doll (Sucker Punch)


Rybočlověk Mai/River Song (Doctor Who) & robotka Tamara/random pilot z WW2


Zatímco doteď to byly všechno má OC, tady se jedná vyloženě o fanart.
Abe Sapien/10th Doctor & Nuala/ta mařka z Pravé blondýny :D

Já neutíkám.
Tomu se říká "rychlý přesun na strategicky výhodnější pozice"

Vědmi

Šmajda za těch pár let existence povýšila, teď z ní je studentka vyššího gymplázia s militaristickou úchylkou & osobní armádou zombíků - z čehož vyplývají jisté potíže:


Miluje Game of Thrones...


...a taneční :DJá neutíkám.
Tomu se říká "rychlý přesun na strategicky výhodnější pozice"

karelcedr

 --poz Super!

Zvlášť to střevo na věšáku mě dostalo!  :D :D

kony83

Mě by spíš zajímalo, proč tam všichni mají králičí uši? ???

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal