Vědmina "freakshow"

Založil Vědmi, 22 Září, 2015, 21:42:43

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vědmi

Tak jsem se rozhodla jít s kůží na trh ještě v jiné oblasti tvorby (po vzoru dragolise). Zde jsou "Trable s rackem", povídka podle obrazového zadání v Literárním klubu :

CitaceErik, fantom pařížské Opery, seděl na schodech a snažil se sestavit dopis domů. Co se nastěhoval k Vědmi, aby měl "klid na práci" (haha, jaká ironie!), pořádně se neviděl se ženou a adoptovanou dcerou, a proto považoval za nutné dát jim o sobě nějak vědět. A tady, na chatě Vědminých prarodičů, našel si konečně dostatek času a ticha k tomu, aby dokázal něco nap-

"Táhni do háje, ty ptáku podělaná!"

Co to říkal o tom tichu? Ano, že tu BYLO, dokud jeho drahá slečna domácí nezačala dávat opět svou přítomnost najevo nejlépe, jak uměla - totiž hlasitě. Ale na to už si zvládl poměrně obstojně zvyknout. Zkrátka to udělá jako vždycky, bude ji ignorovat a pokusí se dále...

"Ten opeřenej zlosyn na nás dělá nálety!" objevila se před ním Vědmi, "netradičně" vzteky rudá tak, že by mohla směle konkurovat i Hellboyovi. Erik k ní vzhlédl a s bohorovným klidem se otázal: "O čem to zase mluvíš?" Nadávala celkem často a z různých příčin, tím pádem se o tom snadno ztrácel přehled.

"O čem mluvím? O čem mluvím?! Tys toho BLBÝHO RACKA neviděl?!" vyjekla Vědmi tak nahlas, že by směle mohla jít přeřvávat přistávající dopravní letadla. "Mi krade ponožky! Ale já toho už mám dost! Vezmu si koště a...Ne! Samopal! NE! Plamenomet a budeme mít na večeři flambovaného racka!"

"Uklidni se, není to zdravý," zamumlal Erik nevzrušeně a psal dál.

Slečna domácí na něj chvíli konsternovaně koukala, poté mávla rukou a se zavrčením: "Ále, já na to kašlu!" odešla dělat něco konstruktivního.

A pak, že to nejde, pomyslel si fantom a chystal se připojit několik závěrečných formulací, když tu náhle...

PLESK!

"KDE JE?! Já té bestii urvu všechna křídla!" zařval vztekle, odhodil pokálený dopis a začal shánět nějakou střelnou zbraň. "Mně nikdo srát na hlavu nebude! Za tohle ho zabiju!!"

Vědmi se hystericky rozesmála a měla co dělat, aby se udržela na nohách.

Starý soused, maje čirou náhodou chatu hned vedle, si tento rok už poosmé balil všechny věci a vymýšlel, kam nejdál by se tak mohl odstěhovat.

A nad tím vším kroužil jistý bílý pták s černou hlavou, jenž si toho dne vyslechl hned několik na jeho "osobu" mířených urážek, a přemýšlel, jak se mu proboha povedlo dostat se do tak hlučné oblasti.

(originál zde: http://blackiina-tvorba.blog.cz/1505/erik-a-racek)
Já neutíkám.
Tomu se říká "rychlý přesun na strategicky výhodnější pozice"

kony83

Kdepak najdeme to zadání? Abychom mohli posoudit, jak moc jsi se ho držela? :)

Hmm, kreslíš a píšeš. Nechceš to spojit dohromady? Jako tvůrkyně komiksů bys tady měla mnohem víc "nápadníků" :D

Minipovídka krátká, ale dobrá. Sice mě po přečtení napadá spousta otázek, ale povídka dobře nastoluje dojem "tohle je pětadvacátá kapitola z padesáti, pokud ti něco není jasné, tak to bude tím, že jsi přeskočil těch předcházejících čtyřiadvacet". Taky mě těší, že mladší generace pořád ví, že se dopisy píšou na papír. Kdyby Erik psal e-mail na smartphonu, tak to už by na mě bylo moc :)

Vědmi

Ad téma - zde: http://literarni-klub.blog.cz/1505/druha-polovina-kvetna
Ad komiksy - ne že bych občas nezkusila, ale většinou mě uprostřed rozdělané práce opustí nadšení a na stole se mi válí nedodělky a polotovary. Zkusím se někdy dokopat k tomu něco dodělat :)
Ad dopis/mail na smartphonu - to mě, abych se přiznala, ani nenapadlo :D Ale je pravda, že by to byl hodně velký zabiják povídky. Fantom Opery je postavou z devatenáctého století, takže by se to k němu ani nehodilo...a on by pokalený dotykáč taky neměl takové kouzlo :D
Já neutíkám.

kony83

Když už jsi nakousla postavy devatenáctého století, tahle krátká povídka vyvolává spoustu otázek pro všechny, kdo nejsou insideři ve vědmině světě :)

Erik je původní Fantom opery (cestování v čase, nesmrtelnost) a nebo moderní?
Proč se nastěhoval k Vědmi? Na jakou práci potřebuje klid? A jak se vůbec seznámil Fantom parížské opery s českou vědmou?
Nejsem expert na Fantoma opery, ale nějak mi k němu nesedí ta zmíněná adoptovaná dcera, odkud se vzala?
Tohle je trošku hnidopišské, ale jakou řečí spolu ti dva komunikují? To umí Fantom parížské opery česky, nebo Vědmi francouzsky, nebo tu funguje nějaký univerzální překladač?

A tohle jsem zapomněl zmínit v předchozím příspěvku, líbí se mi, že tvoje literární verze sebe sama není vzorem všech cností a idealizovaná dokonalost.

karelcedr

Velice naturalistické pojetí!  ;) Já osobně bych dojem z oné fotografie racka popsal asi takto:

Věru nekonečné je čekání
na někoho, kdo nepřichází.
Za oknem šumí déšť
i jemu konec schází!

Vědmi

Citace od: kony83 v 18 Říjen, 2015, 18:37:25
Když už jsi nakousla postavy devatenáctého století, tahle krátká povídka vyvolává spoustu otázek pro všechny, kdo nejsou insideři ve vědmině světě :)

Erik je původní Fantom opery (cestování v čase, nesmrtelnost) a nebo moderní?
Proč se nastěhoval k Vědmi? Na jakou práci potřebuje klid? A jak se vůbec seznámil Fantom parížské opery s českou vědmou?
Nejsem expert na Fantoma opery, ale nějak mi k němu nesedí ta zmíněná adoptovaná dcera, odkud se vzala?
Tohle je trošku hnidopišské, ale jakou řečí spolu ti dva komunikují? To umí Fantom parížské opery česky, nebo Vědmi francouzsky, nebo tu funguje nějaký univerzální překladač?

A tohle jsem zapomněl zmínit v předchozím příspěvku, líbí se mi, že tvoje literární verze sebe sama není vzorem všech cností a idealizovaná dokonalost.

Vědmi je celkem úspěšnou narušitelkou světů jak literárních, tak filmových (existuje-li verze v češtině, odpadá problém jazykové bariéry). Takhle se pomocí "portnutí se" dostala i do Paříže okolo roku 1885, kde přesvědčila fantoma, že dole pod Operou je vlhko a zima :) Potřebuje mít klid, aby mohl skládat, protože se tím vyhýbá domácím pracím. Varhany má ve sklepě :D
Žena a adoptovaná dcera pochází z mé choré fantazie z dob, kdy jsem ten příběh fakt žrala a bylo mi ho chudáka fakt líto (dneska už bych to neudělala, ale nechce se mi to měnit).

Zde by byl i se svou paní (2012/13)(má to být v noci, ale černá pastelka mi tehdy asi zdrhla na Sibiř...)  :
Já neutíkám.

kony83

Hmm, "portnutí"... Džin z Disneyovy verze Aladdina tě nikdy nelákal? ;D

Vědmi

Já neutíkám.

Vědmi

Dnes tematicky - Game of Thrones (novějšího data vzniku)

Cersei Lannister

Čert a Káča...teda vlastně Khal Drogo & Vědmi :D

Taková stylizovaná
Nevím, k čemu měla být ta věc se třemi koulemi. Asi to z fleku mělo být něco vrhacího, ale lítalo by to blbě a...a...a vůbec. Bohužel, došlo mi to pozdě :)
Plášť podle ukraden průzkumníkovi Noční hlídky, když se šel v noci vyčurat :) Orvaný konec vypovídá, že to nebylo zrovna nedávno.
Já neutíkám.

karelcedr

--poz

Věc se třemi koulemi je Bola. Létá skvěle a většinou se vrhá pod nohy prchající zvěře. Rotující koule se omotají kolem nohou a způsobí fatální pád.
(Viz třeba Karel May - Na Rio de la Plata :D )

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář