US komiksy pokec

Založil Gmork, 29 Červen, 2015, 12:11:13

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

vn

04 Červenec, 2015, 11:23:33 #10 Naposled upraveno: 04 Červenec, 2015, 11:31:42 od vn
Takže mi to dalo trochu hledání, ale našel jsem to a už to mám stáhnuté.
Má to celkem 24.částí které tvoří 4 příběhy.

http://uloz.to/xYH3CrFm/air-001-005-zip
http://uloz.to/xs5UGVpk/air-006-010-zip
http://uloz.to/xXq4w1kr/air-011-017-zip
http://uloz.to/xMZ5vW87/air-018-024-zip

Fefty

Další (tentokrát současná) série, která podle mě stojí za to, je DEADLY CLASS.

Píše ji Rick Remender, který teď po pěti letech skončil u Marvelu, kde psal temnější ceněné série (Punisher, Venom, Uncanny X-Force, Uncanny Avengers, event. AXIS) a odešel od něj podle svého vyjádření právě proto, aby se mohl naplno věnovat vlastním autorským sériím (kromě Deadly Class aktuálně podobně dobré "Black Science" a "Low")

Kreslí ji Wes Craig, který toho za sebou až tolik nemá, i když už pracoval na nějakém tom Batmanovi i na pár číslech starších Abnetových Guardians Of Galaxy. Jeho kresba mi připomíná Seana Murphyho nebo Eduardo Rissa - což je pro tenhle typ komiksu ideální - je správně "špinavá" a navíc v akčnějších sekvencích poměrně zajímavě pracuje s panely, takže se na ni fakt dobře dívá.

Příběh se odehrává v roce 1987 (ostatně první book má název "Reagan Youth") a hlavním hrdinou je mladý bezdomovec Marcus, který se toulá po San Francisku osmdesátých let a zjevně ho sžírá nějaké trauma z minulosti. Před bezútěšným koncem (a taky před zátahem policie, která je mu z nějakého důvodu na stopě), ho zachrání parta mladých zabijáků organizovaně vedená charismatickým starým Číňanem Linem, který mu dá zvláštní nabídku - studovat na škole, která vyučuje mladé zabijáky v "umění zabíjet".

Komiks je realistický, cynický, obsahuje černý humor i vážnější pasáže a kromě hlavního nápadu se školou vyučující mladé budoucí zabijáky z celého světa, stojí na vztazích mezi těmito mladými "hrdiny" a "hrdinkami", z nichž každý si s sebou z minulosti nese nějaké problémy, které postupně vyplouvají na povrch. A k tomu samozřejmě nějaký ten opravdový záporák - který v tomto případě dokonce souloží se zvířaty. S velkou nadsázkou by se dalo říct, že je to jako mix 100 nábojů a Beverly Hills - ovšem s tím, že problémy těchto studentů jsou problémům bohatých amerických dětí vzdáleny jak nejvíc to jde.

Komiks si i po 14 číslech udržuje vysokou kvalitu, na čemž se shoduje jak kritika, tak ohlasy nadšených čtenářů na komiksových fórech - takže doporučuju zkusit  ;)

dragolis

07 Červenec, 2015, 22:50:20 #12 Naposled upraveno: 07 Červenec, 2015, 22:54:09 od Dragolis
Citace od: Fefty v 29 Červen, 2015, 13:13:29
Wayward můžu rozhodně taky doporučit a z těch Gmorkem výše uvedených věcí jsem četl - a určitě stojí za to - Wytches, Copperhead, Coffin Hill a Dead Boy Detectives - ale na začátek bych chtěl upozornit na něco staršího ...

Scénáristky G. Willow Wilson jsem si všiml, když začala psát pro Marvel komiks Ms. Marvel - a zaujal mě, jak nezávislý "feeling" do superhrdinského komiksu vnesla. V té době jsem od ní shodou okolností četl i knížku Alif neviditelný - což sice není komiks, ale hodně povedené a originální urban fantasy. A tak jsem začal zjišťovat, co dělal před tím, než ji stáhli k Marvelu (kde v současnosti kromě Ms. Marvel píše i dobře se rozbíhající sérii A- Force) a zjistil jsem, že napsala pro Vertigo kritiky ceněnou, ukončenou sérii "Air", která má 24 sešitů, vycházela v letech 2008-2011 a byla sebraná ve 4 knihách. A po jejich přečtení ji můžu s klidem doporučit všem, co mají rádi urban fantasy bez hranic.

V příběhu krásné letušky Blythe, která má strach z výšek, ale disponuje silou, která ji umožňuje dostat se do všech možných reálných i surreálných míst, najdete lecos, namátkou špionáž, teroristy, tajné organizace, nadpřirozené schopnosti, mystické sny, státy, které nenajdete na mapě, politiku, tajemné přístroje, cestování v čase, prostoru a lidské mysli, lásku, přátelství, tragédie - a dokonce zjistíte, co se ve skutečnosti stalo s legendární ztracenou pilotkou Amelií Earhart. Všechno to ale pěkně drží pohromadě a celý příběh provází takový ten lehce mysticko-romantický pocit, který mu dokáže dát jen charismatická americká scénáristka, která konvertovala k islámu  :D

Komiks nakreslil turecký kreslíř M.K. Perker, který byl za tuto sérii (ostatně stejně jako scénáristka Wilson) nominován na Eisnera a  jehož kresba je spíš líbivá - takže příznivci Jocka nebo Templesmitha si na své nepřijdou, ale k příběhu se hodí dokonale.

Na obáce prvního souborného vydání se z lásky k tomuhle komiksu vyznávají třeba Neil Gaiman (k jehož pracím bývá komiks občas přirovnáván), ale taky Jason Aaron, Brian Azzarello, Brian Wood... a teď se k nim přidávám i já.

Kurva nie, Fefty. To vyzerá tak strašne dobre, teraz si to musím prečítať.  :(

// "AIR would be a favorite for anybode who likes LOST or conspiracy theories." - Niee, prosím. Ja fakt nemám čas.  :(
Všetky komiksy, ktoré som preložil, prekladám a budem prekladať, nájdete tu: http://www.kocogel.info/index.php?topic=18834

Fefty

no když zkusíš pár čísel, tak nic nezkazíš - čte se to dobře, takže to máš za chvilku a uvidíš, jestli ti to sedne  ;)

Fefty

Image a Vertigo připravují na podzim a dál plno nových pecek.

U Image začnou vycházet nové slibné série těch největších hvězd (reboot Invincible od Kirkmana, nové série od Aarona a Guerry, kteří spolu dělali Skalpy, nové autorské série od Millara, Ellise, Johnstona, Vaughana, Rucky apod.)

https://imagecomics.com/content/view/july-2015-image-expo-announcements-revealed

Vertigo zase po období, kdy toho vydávali strašně málo, připravují 12 nových sérií (mimo jiné i pokračování Lucifera, ovšem nepíše ho Carrey, takže těžko říct, jestli je to dobrá nebo špatná zpráva)  ;)

http://www.comicvine.com/articles/vertigo-announces-12-new-books-through-december/1100-152863/

Gmork

U Image máš recht, pročetl jsem si těch šest ukázek
v novém Preview Book a všechno jsou to zajímavé věci.
Black Magick, pokračování u Pretty Deadly, The Goddamned
od Jasona Aarona... atd. Rozhodně je na co se těšit.
Koukám, že k Image začíná utíkat stále více kvalitních
scénáristů a kreslířů. Aby u Marvelu a DC ještě nějací vůbec
zůstali.  :D
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

strougy

Citace od: Gmork v 10 Červenec, 2015, 14:58:45
Koukám, že k Image začíná utíkat stále více kvalitních
scénáristů a kreslířů. Aby u Marvelu a DC ještě nějací vůbec
zůstali.  :D

Toho bych se zase nebál, přece jen většina z nich na postavách od Marvelu a DC vyrostla a vždy rádi využijí možnosti si s nimi pohrát. K Image si pak odskočí pro své vlastní tvůrčí projekty a všichni budou spokojení :--

K samotným novým věcem asi osobně nemám co říct, většinu z nich samozřejmě číst zkusím, ale kolik z nich projde sítem zkušebních 6 čísel se takhle dopředu těžko odhaduje. Když už, tak největší naděje vkládám do The Twilight Children, spojení Gilberta Hernandeze a Darwyna Cookea mi přijde velmi lákavé. 
Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

Bernard Emond, Ulice Darling ve 20.17

karelcedr

to vn: Díky! Zase další čtivo k rozšíření obzorů!  --poz

Fefty

Další série, která si zaslouží zmínku, je Millarovo Jupiter's Circle

Souvisí s předchozí Millarovou sérií Jupiter´s Legacy, o které psal kdysi Keram tady:

http://www.kocogel.info/index.php?topic=19143.msg231037#msg231037

Tahle původní série, o které Keram psal po jejím prvním čísle, nakonec neměla deset, ale jen pět sešitů - a přesně jak Keram prorokoval, trvalo trochu déle, než se celá dovydala (první sešit vyšel v dubnu 2013 a pátý až letos v lednu). Nicméně od té doby se Millar polepšil a nové série  už vydává skoro s měsíční pravidelností, takže Jupiter's Circle má venku během půl roku celý první book (6 čísel) a v listopadu se můžeme těšit na první číslo druhé knihy.

I když se jedná formálně o superhrdinský komiks, nemá to s Batmanem nebo Kapitánem Amerikou skoro nic společného.

Komiks vypráví o skupině lidí, kteří nějakým způsobem přišli k superhrdinským schopnostem už ve třicátých letech minulého století, ale stále zůstali hlavně lidmi se všemi lidskými problémy a slabostmi. Jejich příběhy v tomto booku se odehrávají na počátku let šedesátých a spíše než na boje se zloduchy (i když i ti se tam občas mihnou) se komiks zaměřuje na jejich problémy osobní.

Prvních šest čísel se v podstatě rozpadá na tři dvousešitové příběhy - první se zabývá přiznáním k homosexualitě, druhý manželskou nevěrou a třetí přebráním holky kámošovi - a protože je to Millar, je to trochu cynické, trochu vtipné a trochu dojemné, tak, jak to Millar umí. Kromě toho je na pozadí hezky vylíčená Amerika šedesátých let, takže na jedné straně atmosféra svobody, květinových dětí a nekonečných večírků, na druhé straně špiclování lidí a veřejné odsuzování nemravností.

Kresba je přizpůsobená období, ve kterém se příběh odehrává - je jednoduchá, odlehčená a trochu napodobuje tehdejší retro styl - na první pohled to působí jako komiks pro děti, což zřejmě Millar taky zamýšlel.

Kdo má Millara rád jako já - nebo kdo má rád "jiné" superhrdinské příběhy, měl by být s tímhle komiksem spokojený.

dragolis

--poz

Od Millara som nečítal zlú vec, takže aj toto bude, predpokladám, pecka. Čítal som len Legacy a to bolo tiež super.
Všetky komiksy, ktoré som preložil, prekladám a budem prekladať, nájdete tu: http://www.kocogel.info/index.php?topic=18834

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář