S radostí do Criminalu

Založil BeeSee, 11 Červen, 2015, 00:00:29

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

11 Červen, 2015, 00:00:29 Naposled upraveno: 11 Červen, 2015, 00:09:25 od BeeSee
   Dostal jsem tipa na jednoho cápka, co se jmenuje Ed Brubaker. Působí prej temně jako čerstvě vylitej inkoust. Tak jsem po něm šel. To jméno mi něco říkalo. Už jsem se s ním musel předtím setkat. Jeho pravá ruka je nějakej Sean Phillips a oba za sebou mají už jeden Criminal. A zrovna teďka jede špitanda, že přežili další. Prý je to v něm hodně ostrý, dokonce zlé jazyky tvrdí, že deluxe a to už mezi galérkou něco znamená. Hoši prý nejsou zrovna levní, ale to nevadí, i tak jsem se rozhodl podívat se jim na zoubek. Jejich poslední tři případy se dostaly do povědomí, tak jsem si na ně radši vyleštil kvér. Udělal jsem to s důkladností, jako když se miluješ s mladou holkou, která ještě neví co je dobrý, ale ty jí to dopřeješ pořádně poznat. Hledal jsem takový drsný hajzlíky hodně dlouho. Poslední toho druhu jsem potkal v Sin City a to bylo kurva velký peklo. Tihle však byli jiní, takový jakoby víc barevní. Tenhle Brubaker a jeho parťák nešli v tom našem zapadákově vůbec najít. Jakoby se po nich slehla zem. Nakonec jsem na ně po haluzi narazil v jednom zaplivaným knihkupectví. Kdo by to čekal? Modrý kouř se valil celým prostorem a oba popíjeli whisky s ledem. Schoval jsem se za regál a poslouchal o čem jde řeč. Řeknu Vám, z těch jejich krutých historek občas běhal po zádech mráz.

V tom lochu kde byli, zažili fakt Zlou noc. Přišel tam nějakej Jakob Kurtz. Vypadal na normálního přizdisráče. Brejličky a takovej ten debilní intouškej ksicht. V nějakejch šestiligovejch novinách čmáral ty obrázky s bulinama na pokračování. No prostě týpek, který ve vezeňskej sprchách podává permanentně mejdlo. Otloukánek a podržtaška. Jenže pokud jste ho tak brali, řekli si, že neumí ani do pěti napočítat, tak jste zkousli krutou mejlku. Tenhle Kurtz to byl totiž mnohem tvrdší ořech. Ještě než začal čmárat ty rádoby vtipný matlanice pro místní plátek, uměl malovat i bankovky. Na férovku líp než kdejaká státní banka. To už značí chlápka, kterého chtějí mít ti největší hajzlové na svý straně. Navíc byl kdysi obžalovaný z mordu svý starý. Nikdy mu to neprokázali a to místní inšpektor po něm šel jak husa po flusu. Tenhle týpek mu ležel v žaludku jak pořádně bolavej vřed. Teďka si zažil nový extempore, který by mu nezáviděl nikdo. V jednom podivným bufáči bez lidí narazil na šťavnatou holku a jejího kunšafta, co měl víc svalů než buněk v mozku. Vyřvával tam jak mašinfíra od kolotočů, tak mu tvrdí hoši z obsluhy pořádně rozcuchali pěšinku. A ten náš Kubík si nakonec tu šťabajznu odvezl na kvartýr a ta ho zarajtovala jak vyjukanýho hřebce. A tím to teprve začalo. Stál jsem za tím regálem a poslouchal jak ti dva hážou do placu tuhle historku z Criminalu. Po zádech mi běhal mráz, viděl jsem to celý v ponurých barvách a v hubě sem jsem měl smirek plný mrňavejch dřevěnejch pilin. Když skončili, chtěl jsem vytáhnout flobertku a odkráglovat je. Jenže jak tam tak vyprávěli, posluchačů přibývalo a nakonec tam bylo snad celý  podělaný město. Tolik svědků je vždycky na průser. Rozhodl jsem se, že až skončí a vyjdou ven, tak jim pustím včelku do zad. Jenže buď měli tuchu nebo se jim jen nikam nechtělo. Jejich ústa byla děravá jak rezavej cedník  a z rukávu vytáhli další vězeňskou storku.

Bylo to o dalším hustým chlapovi z druhý cely, co se jmenoval Tracy Lawless. U toho bylo od začátku jasný, že to není žádný ořezávátko - válečnej veterán a taky dezertér, což zelený mozky nemají zrovna v lásce. Ale bez takovejch drsňáků jako je on se neobejdou. A tenhle Tracy se dostal do křížku s šéfikem místního podsvětí. Navíc mu musí odpracovat nějakou černotu, protože jeho brácha má u toho bosse pěknej vroubek. A ono to není jen tak, navíc když vám po krku jde armáda. Všechno se pěkně posralo a navíc vzduch v místním podsvětí začal být řácky hustý. Někdo odkráglopal pár týpku, co měli ve městě silný slovo a jakoby se po těch  killerech slehla zem. Všichni co zůstali se třepou, aby nebyli další v hledáčku neznámých zabijáků. To je fakt těžký, když v takovým zapadákově bydlí samí Hříšníci. Tak to Tracymu hodili na krk, aby město, a hlavně svýho šéfa, zbavil temných stínů. Tracy má pro strach uděláno, na to vemte jed, takže s tím nemá žádnej problém. Ale má jiný, protože neví kam vrazit svůj vrták. Teda ví, ale není to zrovna varianta, po který by mu tady kvetla pšenka. Jak Ed se Seanem vykládali, začalo mi být trochu ouzko. Jejich konexe by vystačily na to, aby mi šli po krku ti největší zmrdi z celých Států. Nejsem zrovna nějaká přecitlivělá třasořiťka, ale při tý představě mě braly mory a podlamovala se mi kolena. Tohle nejsou obyčejný pankáči, tohle jé nóbl galérka, co má vždycky fešáckej Criminal. Vylez jsem z úkrytu za regálem, vzal si štokrli jako všichni a přisedl si k nim. Ti dva se na  jen jukli, neřekli nic, ale viděl jsem, jak jim neznatelně cukly koutky. Chtěli to už ukončit, ale všichni po nich pořvávali jak na okresním baseballu, ať pokračujou. A tihle maníci měli o čem mluvit.

Začali vykládat o chlápkovi co  se jmenoval Riley Richards byl z nějaký díry - Brookview. V životě jsem o tom nečul, tak to musí být zapadákov jak Bruntál. Jenže i v těhle krajinách, kde lišky dávají poslední sbohem se dějí věci, ze kterých hlava točí nejednomu gangsterovi či magnátovi. A právě tenhle Richard toho byl zářným příkladem. Vzal si pěknou rošťandu, ale myslel i na zadní vrátka. Její tatík totiž přehazoval chechtáky vidlema. A tenhle vyvdaný synátor mu nikdy moc pod bíbra nešel. Asi viděl v jeho očích lesk vychcánkovství. Mladej Riley však měl ve svý makovici všechno pěkně zesumírovaný. A tak si jednoho krásnýho rána řekl, nebudu už Poslední z nevinných a rozhodl se pořádně zatopit pod kotlem. Nakonec z toho vylezla nejlepší storka večera. Taková ta zlatá šleha na závěr. Jak o tom všem tihle dva vykládali, nestačil jsem se divit. Tyhle hochy neoblafnete nějakou vesnickou maškarádou. Oni v tom umí pořádně chodit a oproti jiným včetně mě hrajou extraligu. Těmhle vypečeným pardům nezavěsíte nějaký bulíky na nos. Oni na vás mrknou a přesně ví, co jste zač. Že nejste nějaký velký hráč jako oni, ale obyčejný přicmrdávač, který bere jen šestákový zakázky, protože u větších se mu třepe hovno u řiti.  A to znamená, že pro tyhle pány nejste žádná rovnocenná partie, na to vsadím levou botu svý mámy. Takže jak dokecali a lidi se začali rozcházet, zamířili si to rovnou ke mně. Podívali se mi zpříma do očí, poplácali po rameni a navrch přidali pár bonusů. Odešli zpříma a ani je v kebuli nenapadlo, že bych mohl něco podniknout. Byli si naprosto jistí! Věděli, že pěkně dlouho seru maggi v kostkách. Vám říkám, to jsou extra velcí hráči, kterým můžete být oddáni nebo chcípnete v nějaký zasraný škarpě u cesty. A já se stal jejich uctívačem, všude budu šířit slávu těch noirových echt frajerů a až se příště setkáme nebudu se už schovávat za nějaký mrzký regál. Sednu si do první lajny, abych všechno dostal pěkně zpříma. Jako facku od starý. Moje prácička je teď šířit jejich dobrý jméno po všech, co mají podobný roupy jako já. Protože jak tyhle fajnový sígry poznáte, dostanou se vám pod kůži...a dobře vědí jak to v báni chodí... to vám povídám!

Criminal 2: Poslední z nevinných
Scénář: Ed Brubaker Kresba: Sean Phillips
BBart komiks / 2015
Recenze předchozího dílu

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář