Filmy/Seriály obecný potlach

Založil Rhaegar, 05 Květen, 2015, 00:36:48

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Rhaegar

29 Červen, 2020, 23:25:12 #1510 Naposled upraveno: 30 Červen, 2020, 00:18:19 od Rhaegar
Tak zkus dát opak obou :) Já měl vždycky oběbě anime hodnocené jako 10/10, ale teď mi ještě přišlo 2003 mnohem lepší než si ho pamatuji. Nejen z příběhu, ale z použití filmařských technik. Třeba barvený kontrast kdy temné scény vypadají správně hororově a dramaticky nebo budování scén atd. Nebo ten podtext odkazy na jednotku 731, drancování korei a číny, segregace Ainů mi došli tak z půlky. A kabala a Dante a podobné filozofické přesahy totéž.

Brotherhood je více čistokrevný šónen, kde je hlavní důraz na souboje a dobrodružství a chápu, že to někomu může vyhovovat více.

Wrai

30 Červen, 2020, 20:04:13 #1511 Naposled upraveno: 30 Červen, 2020, 20:07:02 od Wrai
Z vizuálneho hľadiska mi to príde krajšie ako Zaklínač.

quetzalogg

Citace od: Wrai v 30 Červen, 2020, 20:04:13Z vizuálneho hľadiska mi to príde krajšie ako Zaklínač.

No, to není zas tak velká fuška  :D

Ale vidím to jako další teenagerskou, barvičkovou multikulturní young adult fantasy. Ničeho temného, dospělého, co by se aspoň přibližovalo ke Hře o trůny (ať byla jaká byla) se asi jen tak nedočkáme.

Wrai

Ja chcem fantasy ako je toto... Eragon, Legendu o Pátračovi...kde sú tie časy? Všetci chcú už len GoT, intrigy, zradu, incest, potoky krvi.

Toto boli časy:

quetzalogg

Citace od: Wrai v 30 Červen, 2020, 21:48:00Všetci chcú už len GoT, intrigy, zradu, incest, potoky krvi.

Přesně tak, to chci  :D . A taky špínu, bláto, otrhaný hadry, vykotlaný zuby, černej mor a močůvku tekoucí po ulicích.
Jak vidím okatýho hezounka a běloskvoucí princeznu a zbrojnoše ve vyžehlených kostýmech, obrací se mi kufr.

Wrai

A čo taký Pán Prsteňov, máš rád knihy, filmy?

quetzalogg

Pána prstenů beru jako knihu pro pamětníky, a film natočený tak, aby ctil ducha knihy pro pamětníky. Nicméně, v Pánovi prstenů a víceméně i v Hobitovi hráli herci, ne manekýni (což je problém většiny fantasy seriálů). A Aragorn vypadal v podstatě jako věrohodný tulák / drban, nebo Hostinec U skákavého poníka byl naprosto věrohodný pajzl. A všechnu tu čistotu a vyžehlenost kladných postav krásně vyvažovali fakt hnusní, a hlavně nedigitální skřeti.

myth

Pro mě to stále zůstává jedno z nejepičtěji natočených fantasy, které jen tak něco netrumfne. Hlavně mi přijde, že tam není dnes tak kritizovaný "digibordel" a vše to působí úžasně realisticky. Dokonce i útok entů, což mě samotného překvapilo, když jsem se na to nyní díval, protože to je určitě celé CGI a přestože je to 20 let stará technologie, tak si o tak dobře natočené digitální bitvě může většin současných filmů a seriálů jen zdát. U těch ostatních se asi projeví dobrý mix CGI se záběry na herce.

Ale také souhlasím s quetzaloggem, že dnes se spíše obsazují do fantasy seriálů manekýni než herci.

Wrai

01 Červenec, 2020, 01:11:13 #1518 Naposled upraveno: 01 Červenec, 2020, 01:15:11 od Wrai
Filmy Pan Prsteňov nemajú konkurenciu doslova, také fantasy sa doposiaľ nenatocilo...takže je jasné že sú number 1... ako sa volal ten fantasy film kde hral Val Kilmer?
Zo starých filmov sa mi pacilo Jastrabia žena a Excalibur...no Nekonečné príbehy neznášam.

myth

Myslíš Willow? S těma liliputama resp. kudůkama?

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář