Filmy/Seriály obecný potlach

Založil Rhaegar, 05 Květen, 2015, 00:36:48

0 uživatelů a 12 Hostů prohlíží toto téma.

quetzalogg

Citace od: xVEGANx v 11 Červen, 2019, 00:38:35quetzalogg: A Hlavu 22 si uz videl, je to dobry? Knizka me bavila a starej film taky.

Viděl jsem zatím 2 díly, kouká se na to dobře, je to výpravnější než původní film, i ta satira v tom je, herci super, jen to nemá v sobě takovou tu zhulenost. Není holt rok 1970. Je to prostě divácky přístupnější (nemyslím mládeži).

Rell

Tak s Hlavou 22 (Catch-22) jsem zatím na začátku...ale zatím se to vyvíjí dobře...satiru já můžu a taky nejsem ovlivněn původním filmem...ten mě nějak minul...

Dobrá znamení (Good Omens)...tam jsem zatím v půlce...a je to jedním slovem prostě bomba...ty tv adaptace Terry Pratchettovy sluší, již od dob Otce prasátek či Barvy kouzel.... :--

nos4a2 (Nosferatu) - dal jsem na radu Gmorka a dal tomu ještě šanci , přešel jsem z dabingu na Angličtinu a pro mě to má hned lepší atmosféru ,plus hlavně se to od druhého dílu už konečně začíná rozjíždět...

quetzalogg

Citace od: Rell v 11 Červen, 2019, 20:07:34nos4a2 (Nosferatu) - dal jsem na radu Gmorka a dal tomu ještě šanci , přešel jsem z dabingu na Angličtinu a pro mě to má hned lepší atmosféru ,plus hlavně se to od druhého dílu už konečně začíná rozjíždět...

Tak to platí automaticky, dabing nebrat, možná tak u animáků, a i to jen někdy (první Shrek se u nás objevil dlouho před dabovanou verzí, a Eddie Murphy, Mike Myers, Cameron Diazová... na to se v dabingovém studiu nikdo nehrabe).

Rell

11 Červen, 2019, 20:59:08 #903 Naposled upraveno: 11 Červen, 2019, 21:07:51 od Rell
...obecně taky jedu na originál znění, ale řekl jsem si, že po letech by se ten dabing mohl zlepšit, no mýlil jsem se (ale vyjímky samozřejmě existují).. :D

Je pravda, že zase znám dost lidí pro které je originální znění s titulky skoro sprosté slovo a takové filmy či seriály jim nesmí přes práh... :--

p.s. do dnes, když už jsme u těch animáku vzpomínám na dobu ledovou v ES, co jsem stahoval pro kolegyni, která se učila Španělštinu...to byl zážitek...smál jsem se víc než u originálu... rofl

magik

Citace od: myth v 10 Červen, 2019, 23:02:40Byl jsem na posledních X-Menech. Musím říci, že se mi docela líbili. Co mě výrazněji zklamalo byli mimozemšťané včele s Jesicou Chastainy. Byla zde skvělá příležitost uvést na scénu rasu Ší-ar a místo toho jsme dostali takové tuctové "šedé mužíky". Jedině Jesica zase ukázala, že je skvělá herečka a trochu to zachraňovala. A potom Nightcrawler, kdy mi jeho nový představitel moc nesedí. Ale problém je, že ho porovnávám s X2, kde byl Kurtův útok na Bílý dům prostě nepřekonatelný (asi jeden z nejlepších bojů v komiksových filmech), takže rozumím, že to má těžké.

Ostatní byli dobří a "Sansa" mě taky nijak neštvala, jak se do ní v recenzích navážejí. Závěrečný vlak byl potom vynikající. Celkově je to u mě tedy v +.

Mam podobny nazor, dokonca by som povedala, ze ma tento film bavil viac ako X-men: Apocylapse. Po ohlasoch od kritikov som isla do kina uplne bez ocakavani a bola som milo prekvapena, ze som sa vlastne cely film dost bavila :-)

Rhaegar

13 Červen, 2019, 19:13:20 #905 Naposled upraveno: 13 Červen, 2019, 23:52:57 od Rhaegar
Já mám z Good omens rozpačité pocity. Některé obrazy byli super a Tennant hrál super, ale zase tam bylo spoustu nudných a bezvýrazných momentů.
Asi bych ani další adaptaci Pratchetta nepotřeboval. Ono ten jeho styl není pro TV moc výživný není. Ono v knihách je 45% dělaní si legraci z vědy 45% dělání si legraci z filozofie a 10% příběh. Úplně jsem si představoval jak ta poslední scéna na letišti musela zabrat tak minimálně 100 stránek vnitřních promluv a komentářů. No a i přes používáni voice overu se tohle do seriálu povedlo přenést jen křečovitě. 
Problém určitě není v předloze jenom né každé médium se hodí pro přenos do toho jiného.

PS: Good omens jsem nečetl, ale mám načteno hodně zeměplochy a jsem přesvědčen, že tady asi nezvolil diametrálně odlišný styl než jinde.

Rell

13 Červen, 2019, 21:57:18 #906 Naposled upraveno: 13 Červen, 2019, 21:59:15 od Rell
to Rhaegar:

..no já to mám, obráceně...kompletně zkouknuto a pro mě perfekt, bavil jsem se u Good  omens od začátku do konce...seriál tomu prostě sluší.... těch dílů bylo pro mě tak akorát... ;)
Ale možná je to tím, že nejsem ovlivněn knihou, tu jsem nečetl...

myth

Citace od: magik v 13 Červen, 2019, 18:08:14Mam podobny nazor, dokonca by som povedala, ze ma tento film bavil viac ako X-men: Apocylapse. Po ohlasoch od kritikov som isla do kina uplne bez ocakavani a bola som milo prekvapena, ze som sa vlastne cely film dost bavila :-)

Proti Apokalypse to bylo vrcholné dílo! :-) Kdybych měl srovnat i s ostatními díly nové kvadrologie, potom bych to dal asi na roveň Budoucí minulosti (nějak se nemohu rozhodnout) s tím, že První třída jednoznačně vede.

A máš pravdu, taky jsem byl připraven na průser a možná proto člověk měl se shlédnutí lepší pocit.

myth

quetzalogg

Citace od: myth v 19 Červen, 2019, 23:37:03Ještě k Černobylu, takové pěkné srovnání.

https://www.youtube.com/watch?v=P9GQtvUKtHA

K těm reálným záběrům likvidátorů na střeše - to je zvláštní, že německému robotovi radiace okamžitě usmažila elektroniku, ale kamera to v pohodě zvládla. Navíc ty záběry jsou až neuvěřitelně kvalitní, na to, že jsou sovětské z 80. let. Viděli jste někdy nějaký TV záznam z té doby, nemyslím jen z Černobylu?

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář