Filmy/Seriály obecný potlach

Založil Rhaegar, 04 Květen, 2015, 23:36:48

0 uživatelů a 19 Hostů prohlíží toto téma.

kemen

Vydieranie? Asi na teba pošlem Santina, aby ti dal ponuku, ktorá sa neodmieta ;)

Rhaegar

Já chci aby natočil Star Trek a pak je mi to jedno :D

sackettboy

Citace od: Rass v 14 Leden, 2020, 21:48:43Sin City  netočil Tarantino
preto to bolo dobré a nesedelo mi to do jeho štruktúry :-) ale je pravda, že mám radšej Rodrigueza a jeho Od súmraku do úsvitu či Desperado.

sackettboy

Citace od: kemen v 14 Leden, 2020, 21:49:58Asi na teba pošlem Santina

keby si napísal Majkla by som sa možno zľakol. btw. zrovna to ide na prima max :-D

quetzalogg

Citace od: sackettboy v 14 Leden, 2020, 21:45:19ja sa nechám unášať ďalej a po sto rokoch možno pozriem Pulp fiction

OK, tak nám pak napiš, jak se ti to líbilo. A jestli ne, tak tě navštíví pár zfetovanejch negrů s letlampou  rofl

Spacecore

Citace od: sackettboy v 14 Leden, 2020, 20:20:04Tak u Lynche ti vadia ľudia, ktorí tam prakticky vidia (hľadajú...), to čo ty vidíš (hľadáš) u Tarantina. Neprotirečíš si trochu?

Vyjádřil jsem se asi špatně. Myslel jsem to tak, že významy by si měl hledat každý v jakémkoli umění. Třeba právě Lynchovy filmy mají desetistránkové rozbory, o čem to vlastně je, ti lidi hledají logiku, tam kde nemá být. A přitom ty filmy sami nabízí vlastní interpretaci. A pak samozřejmě i ty racionálněji natočené filmy si můžete (a já to s chutí dělám rád) interpretovat sami, vkládat si to do kontextu. Rád u filmu např. přemýšlím, jak tu scénu točili, proč a jak zapadá do celé věci, pokud je film tak daleko aby na to byl prostor. Vy ze mě děláte magora, co vidí věci, který tam nejsou :D Ale nejsem zas schizofrenik jak v Čistý duši. Každopádně chci říct, že umění obecně není vždy jen a pouze to, co je vidět, ale mělo by být rozkrýváno a v hlavě působit ještě trochu s vlastní fantazií, ale to už jsme jinde..

sackettboy

ja ťa len škádlím nič si z toho nerob  :D . ale v modernom svete sa také veci, čo zdumujú ľudia, nazývajú konšpiračné téorie :D  ;D

v dnešnom svete je problém, že ľudia aj keď sa tvária, že nemajú čas, tak toho času majú habadej, ináč by nemali čas vymýšľať kdejaké sračky. stačí si občas prečítať diskusie pod článkami na webe a hneď človek oľutuje, že to otvoril. Spacecore a na ktorej strane stojíš, je zem plochá alebo guľatá?  rofl

kemen

15 Leden, 2020, 10:26:46 #1217 Naposled upraveno: 15 Leden, 2020, 10:47:53 od kemen
Ohľadne tej plochosti Zeme, no... je jedna pieseň maďarskej poprockovej kapely z 80tych rokov, kde jednoznačne vysvetľujú, ako to bolo :D
Zem bola vždy jednoznačne plochá, ale kedže sa na nej postupne objavovalo čoraz viac ľudí, ktorí boli zvedaví a odvážni a nakladali si na plecia batohy a vyberali sa k okrajom tej placky, naberali vedomosti, ktoré sa im zbierali do tých batohov a tie naberali na váhe a tak sa postupne okraje tej placky začali stláčať a vytvorili z tej placky guľu. No a keďže bolo anjelom vo vesmíre zima a čerti sa v pekle príliš nudili, tak sme sa na povrchu tej gule nakoniec zišli všetci ;) Ale vzhľadom k postupnému osprostievaniu ľudstva sa zase zrejme začína guľa zplackovávať ;) takže aktuálne skutočne vyvstáva otázka pre konšpiračných teoretikov, je ešte Zem stále guľatá alebo je z nej už opäť plochá placka?

https://www.youtube.com/watch?v=veBgI5mVZhY

Spacecore

Citace od: sackettboy v 15 Leden, 2020, 10:13:33ja ťa len škádlím nič si z toho nerob  :D . ale v modernom svete sa také veci, čo zdumujú ľudia, nazývajú konšpiračné téorie :D  ;D

v dnešnom svete je problém, že ľudia aj keď sa tvária, že nemajú čas, tak toho času majú habadej, ináč by nemali čas vymýšľať kdejaké sračky. stačí si občas prečítať diskusie pod článkami na webe a hneď človek oľutuje, že to otvoril. Spacecore a na ktorej strane stojíš, je zem plochá alebo guľatá?  rofl

já mám specifický postoj k umění, mám obecně dost abstraktní myšlení a po několikaletém drogovém rauši i to psychedelické, ale nejsem vygumovanej :D samozřejmě jsem trávil noci hulením trávy a čtením konspiračních teorií a vím o nich dost, ale nevěřím téměř ničemu. Respektive.. nemůžu vyvrátit, že něco je pravda, nebo není, pokud se s tím nesetkám. Takže existujou mimozemské civilizace a ufo? Nevím, nemůžu říct, že ano, nemůžu říct, že ne. A to mám víceméně se vším. Země je ale samozřejmě kulatá, to dá rozum :D Každopádně ale umění obecně je natolik subjektivní, že mi dovolte hledat skryté narážky a vtipy ve filmech, kde třeba nejsou. Stává se mi, že jsem v kině a směju se něčemu jako jediný, protože si to prostě dám do jiného kontextu, ale já to osobně považuju za "out of box" myšlení než ujetost :D i když člověk nikdy neví

Rhaegar

15 Leden, 2020, 16:03:34 #1219 Naposled upraveno: 15 Leden, 2020, 16:16:17 od Rhaegar
Myslím, že mnozí si pletou "aplikaci" a "alegorii, základem té první je však čtenářova svoboda, kdežto základem té druhé je cílevědomé autorovo řízení.

J.R.R. Tolkien když vysvětloval, že Pán prstenů není o první světové.

A se vždycky najde nějakej blb co si to aplikuje po svém např "tento film podporuje násilí ", "tento film někoho uráží", "když se ti tento film líbí/nelíbí si takový a makový" a zkazí zábavu všem :(

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář