Filmy/Seriály obecný potlach

Založil Rhaegar, 04 Květen, 2015, 23:36:48

mr.sordo a 13 Hostů prohlíží toto téma.

nob321ody

....mám  rád knihy a filmy o dobývání vesmíru /třeba Kozoroh 1 je můj kultovní film.....nyní jsem rozjel nový seriál, kvalitní o dobývání vesmíru v alternativní historii .....
For All Mankind 2019 10 epizod
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

nob321ody

....nový rok jsem začal dvěma díly Zaklínače a prvním dílem seriálu, kde se podílel i můj oblíbenec Ed Brubaker.
Too Old to Die Young
...samozřejmě mě nezajímají žádné plusové ani mínusové komenty.... obrázek si musím udělat sám...
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Wrai

Tak, dopozeral som Stratení vo vesmíre 2 ... a bolo to ako rezať sa nožom ak vám to robí potešenie. Dej, postavy ich rozhodnutia sú také drbnuté až to miestami bolí, ale celé to bolo podané na zlatom podnose a nedalo sa na to prestať pozerať, po každej časti som si hneď chcel pustiť ďalšiu.

Proste akoby mali námet na 15 epizód, ale rozhodli sa ich natlačiť do 10. Najprv to bolo OK, ale ku koncu to už bolo také urýchlené.

Tie machinácie a neustále podrazy "doktorky Smithovej", chvíľkové náklonnosti k nej od iných postáv a potom zase rozkmotrenie už bolo okaté a furt som sa čudoval prečo ju už niekto konečne nevyhodí pretlakovou komorou. A prečo sú tie postavy také sprosté, že jej furt veria, keď ich furt zrádza. Navyše ako je možné, že to neprekukli už dávno.

Absolútne zbytočné postavy toho Bena Adlera, ktorý tam vlastne ani nič nespravil a jeho cieľom bolo mať zvraštené čelo a trochu prižmúrené oko, neviem ani čo bol zač, akurát na konci pripomínal Anakina Skywalkera a jeho obrátenie sa na svetlú stranu. Ten šéf toho celého bol vlastne zlý? Pri ňom mi prišli Robinsonovci ako tí zločinci.

V poslednej časti som už nechápal tam ani keby niekto vystrihol 15 minút...blik zrazu sa objaví armáda robotov...zrazu Jupiter 2 letí k materskej lodi, zrazu tam máme stovky lodí robotov.

Ale rozhodne sa teším na 3 sériu.

P.S. Stavím krk na to, že doktorka Smithova to nejako prežila...nafingovala svoju smrť.

Wrai

05 Leden, 2020, 21:52:06 #1183 Naposled upraveno: 05 Leden, 2020, 21:57:29 od Wrai
Pustil som si prvý diel Drakulu...teda z úvodu ma zarazila dĺžka epizódy, ktorá mala 1,5 hodiny. Vedel som, že je to od tvorcov Sherlocka, a ten rukopis je tu cítiť, ale beztak som si myslel, že sa bude jednať o serióznu hororovku, kdežto tu hrá veľkú rolu morbídny humor a taká nadsádzka vrámci tohto diela. Priznám sa, že dlho som si na to nevedel zvyknúť, ale ku koncu keď sa objavil pred mníšskym kláštorom to už bolo fajn. Ale aspoň vynikne herecký talent a musím priznať, že predstaviteľa Drakulu som si obľúbil. Čo sa mi páčilo je to, že Van Helsingová dávala zaujímavé otázky vrámci toho ako vlastne fungujú nadprirodzené schopnosti upíra. Spomínam si, keď sme riešili v krčme čo sa stane s upírom keď na neho zasvieti svetlo mesačného splnu.
Výhradu mám opäť voči čiernej mníške. Už sa fakt bojím, že vznikne seriál o druhej svetovej vojne, kde budú černosi vo wehrmachte.

Som zvedavý na ďalšie časti...ale každopádne, scéna s hodením odrezanej hlavy ala svadobnej kytice bola top.

Spacecore

Tenkrát v Hollywoodu: Aspirant na nejlepší film loňského roku. Jedna z nejlepších Tarantinovek od.. nevím, možná od Pulp Fiction. Vážně. Tohle je dospělá, ryzí, chytrá filmařina. Takle se mají dělat filmy. S láskou, nadšením, umem. A to není jen tím, že je pro mě Quentin odjakživa číslo 1 ve filmové branži, i moje žena, která od něj neviděla zdaleka všechno, se tady na konci rozplývala a bylo jí smutno. On si to celý vystavěl tak precizně, že nechápu jak to na někoho nemůže fungovat! Dlouho jsem neviděl takle propracované charaktery a že by se jim věnovalo s takovou péčí. Režie - prvotřídní, scénář - skvělej, humorná a dramatická stránka parádní! Jediná slabina by mohla být v množství odkazů, ale to jen pro neznalé, pro ostatní je v tom určitě naopak síla. Od prvního Wilhelmova křiku jsem věděl, že je to prošpikovaný easter eggama, ale pořád jsem byl v kontextu a i když jsem většinu věcí nepochytil, vždy jsem se bavil prvotřídně, pointa fórů mi neunikala, nevím. Se znalostí doby by to bylo lepší, ale i tak jsem nebyl ztracen, takže v tomhle kritika postrádá efekt. Krásný film.

nob321ody

Citace od: Spacecore v 12 Leden, 2020, 11:00:43Tenkrát v Hollywoodu: Aspirant na nejlepší film loňského roku. Jedna z nejlepších Tarantinovek od.. nevím, možná od Pulp Fiction. Vážně. Tohle je dospělá, ryzí, chytrá filmařina. Takle se mají dělat filmy. S láskou, nadšením, umem. A to není jen tím, že je pro mě Quentin odjakživa číslo 1 ve filmové branži, i moje žena, která od něj neviděla zdaleka všechno, se tady na konci rozplývala a bylo jí smutno. On si to celý vystavěl tak precizně, že nechápu jak to na někoho nemůže fungovat! Dlouho jsem neviděl takle propracované charaktery a že by se jim věnovalo s takovou péčí. Režie - prvotřídní, scénář - skvělej, humorná a dramatická stránka parádní! Jediná slabina by mohla být v množství odkazů, ale to jen pro neznalé, pro ostatní je v tom určitě naopak síla. Od prvního Wilhelmova křiku jsem věděl, že je to prošpikovaný easter eggama, ale pořád jsem byl v kontextu a i když jsem většinu věcí nepochytil, vždy jsem se bavil prvotřídně, pointa fórů mi neunikala, nevím. Se znalostí doby by to bylo lepší, ale i tak jsem nebyl ztracen, takže v tomhle kritika postrádá efekt. Krásný film.
--poz  --poz  --poz  --poz  --poz
Saudkově práci.

sackettboy

Citace od: Spacecore v 12 Leden, 2020, 11:00:43Aspirant na nejlepší film loňského roku.

to si robíš srandu? práve som to dopozeral a bola to typická tarantinovská chobotina (chcel som použiť iné slovo na CH, ale neprešlo to cenzúrou), do prdele aj s takou podľa teba "ryzí chytrou filmařinou", kde umieram 2 a pol hodiny túhou prepnúť, a spytujem si svedomie prečo som si nepustil iný film. to teda za poriadnu filmarinu nepovažujem. nevymysleli filmy preto, aby diváka pobavili a nie ho unudili k smrti. áno priznávam bolo to lepšie ako autozabiják. bravóó. jediná vec, čo ma zaujala, že na Brada Pitta na tom ranči nenaskakali tie dievky a nevyšklbali mu oči. inak celkom pekný výkon od neho. tarantino sa tam tentokrát neukázal, alebo som si ho nevšimol? dakota fanning what? čo sa s stalo s tým dievčatkom z unesených? ak by nebol v úvodných titulkách ani by som ju nespoznal. ta talianska žena celkom kosť. no a robbie margot klobuk dole je to krásna ženská. ale ináč tento film nepriniesol nič nové okrem šťastného konca pre polanského manželku. teraz asi urazím všetkých pózerov, ale zas a znovu tvrdím, že ten Tarantino je kur*a preceňovaný. stokrát podčiarknuté. kurňa, že som ja radšej tých 2 a pol hodiny nečítal trebars Robinsona.

magik

Citace od: Wrai v 04 Leden, 2020, 22:03:56Tak, dopozeral som Stratení vo vesmíre 2 ... a bolo to ako rezať sa nožom ak vám to robí potešenie. Dej, postavy ich rozhodnutia sú také drbnuté až to miestami bolí, ale celé to bolo podané na zlatom podnose a nedalo sa na to prestať pozerať, po každej časti som si hneď chcel pustiť ďalšiu.

Proste akoby mali námet na 15 epizód, ale rozhodli sa ich natlačiť do 10. Najprv to bolo OK, ale ku koncu to už bolo také urýchlené.

Tiez som mala ten pocit, malo to mat aspon 12 epizod, v poslednom diely sa dej hnal ako sialeny.
Kazdopadne sa tesim na tretiu seriu a tiez si myslim ze Smithova tam este bude

quetzalogg

Citace od: sackettboy v 13 Leden, 2020, 23:33:55to si robíš srandu? práve som to dopozeral a bola to typická tarantinovská chobotina

No vidíš to, tisíc lidí, tisíc chutí  :)

Na mě (a asi ještě na pár dalších lidí) prostě Tarantino funguje. Mám dojem, že by mě bavilo a nenudil bych se, i kdyby natočil dvouhodinovej dokument o tom, jak moucha leze po zdi. Asi nějaká magie či co  :D

Rhaegar

Spekuluje se, že vyjde režisérská verze, která bude mít 4 hodiny.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář