Filmy/Seriály obecný potlach

Založil Rhaegar, 04 Květen, 2015, 23:36:48

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

nob321ody

...novej Terminátor? ...podívám se na dědka....
...nejvíc se těším na dva filmy
Bitva u Midway /2019/  Le Mans /2019/
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

myth

Midway jasně!!!

Zrovna jsme se o ní bavili o víkendu a kamarády a shodli se, že by nám vůbec nevadilo, kdyby Emmerich popustil uzdu svému typickému megalomanství a Japonci by se rozrostli na 15 letadlových lodí, které by vyslali k útoku 30 000 letadel. :) A jak by to zastínilo slunce, tak by se proti němu vrhl osamocený americký pilot a za zvuku patriotické hudby by jen skrze zuby procedil "Pojď si pro to vesmírnej japonskej šmejde!" :D

Vážně se na ten film moc těším, po dlouhé době válečný film z námořní války.

nob321ody

Myth..... já už vytáhl nahrané DVD, kde mám staré filmy - Midway a Le Mans /na Queena se fakt těším...už jsem to neviděl léta
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

quetzalogg

Citace od: myth v 04 Listopad, 2019, 19:58:52Midway jasně!!!

Zrovna jsme se o ní bavili o víkendu a kamarády a shodli se, že by nám vůbec nevadilo, kdyby Emmerich popustil uzdu svému typickému megalomanství a Japonci by se rozrostli na 15 letadlových lodí, které by vyslali k útoku 30 000 letadel. :) A jak by to zastínilo slunce, tak by se proti němu vrhl osamocený americký pilot a za zvuku patriotické hudby by jen skrze zuby procedil "Pojď si pro to vesmírnej japonskej šmejde!" :D

Vážně se na ten film moc těším, po dlouhé době válečný film z námořní války.

Ježíš nestraš, Emmerich je toho fakt schopnej. Málem jsem si při tý představě ublinknul (zapomněl jsi na vlajku s hvězdami a pruhy zpomaleně vlající).

Jeden Pearl Harbor stačil (i když tam to byl podobně nesoudnej magor Bay).

myth

Předpokládám, že dostatečný počet záběrů na americkou vlajku bude určitě. Ale jak ukázal ve Dnu nezávislosti, dokáže to natočit, aniž by to bylo rušivé. Je to Němec, který dokáže točit asi nejpatriotičtější americké filmy a přitom to dělat zábavnou formou.

Pořád trochu doufám, že to bude stejný flák jako invaze kluků ufounskejch. Na to jsem šel tehdy přes půl hodiny v lijáku, abych dostal místo v první řadě úplně na kraji, ale do teď toho nelituji, naopak! :D

Wrai

05 Listopad, 2019, 00:06:03 #1065 Naposled upraveno: 05 Listopad, 2019, 00:08:10 od Wrai
V 90tych rokoch bol super...Hviezdna brana, Den Nezavislosti, Patriot...ale teraz serviruje kraviny...efekty, akcia super, ale co dej tak to je blbost a plne logickych chyb a navyse maju zbytocne dlhu minutaz..chcel by som pokracovanie Hviezdnej brany, ktore uz dvadsat rokov planuje, ale po pozreti by som to asi olutoval.

quetzalogg

Citace od: myth v 04 Listopad, 2019, 23:37:11Je to Němec, který dokáže točit asi nejpatriotičtější americké filmy

...nechtěl jsi napsat "nejpatetičtější americké filmy"?  :D

No, pokud by to natočil střízlivě a v souladu s historickou realitou (v což moc nedoufám), pořád by v tom bylo dost prostoru pro epické souboje lodí a letadel. Ale já se spíš bojím, že dobrou polovinu filmu zabere nějaká ubulená love story.

myth

:)
Člověče, mě přijdou jeho filmy sice s notnou dávkou patosu, ale patetické zase tolik ne. Ale to je možná, že jsem vyrůstal na sovětských válečných filmech a tak mám v tomto asi posunuté vnímání. Přeci jen, tam kde Sověti začínali s patetičností (patosem, patriotismem a dalšími) obvykle už každý jiný dávno končil. :D

Ta trocha romantiky beru jako úlitbu ženské části publika, aby taky na co měla jít. A co se historické reality týká, na tom zase tolik nebazíruji. Sice se o historii a speciálně tu vojenskou zajímám opravdu velmi hodně, ale on je problém, že prakticky jen pár válečných filmů je možno nazvat v souladu s historií a většina se jí jen volně inspiruje. Tak spíše jen chci, aby tam nebylo moc vyložených nesmyslů. A většinou mě pobaví, že nejvíce je kritizováno jako "nehistorické" to, co je nejvíce podle ní. :D

quetzalogg

No já na Midway každopádně taky půjdu, o tom žádná, prostě to bude podívaná, akční výplach.

Ale za dobrý válečný film (nebo seriál) považuju třeba Vlajky našich otců, Pacifik, Bratrstvo neohrožených, a třeba i Zachraňte vojína Ryana, protože v těchto dílech se šetří s věcmi, ze kterých fakt bleju  ::) : s tím fangličkováním s prapory,  s prezidentskými hurá projevy, a když už se někdo pro někoho obětuje, tak ať se teda obětuje a vkusně zemře, místo srdceryvného vykecávání posledních slov v něčí náruči.

Podle mě se ve válce každý normální člověk bojí, a i když to překoná, tak to na něm má i v tom filmu být vidět, že se bojí, že je tam ta hrůza, a ne kýčovitá adrenalinová koupel.

xVEGANx

Jeste bych do vyctu pridal Platoon a Apocalypse now.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář