Bret Johansen - fanfikce k Harry Potterovi

Založil Ninjer, 07 Duben, 2015, 22:44:37

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ninjer

Nejsem si jistý, jestli to sem patří, protože se nejedná o komiks, ale rozjel jsem na pokračování jednu fanfiction k Harry Potterovi.

Místo tradičního "křížení" postav jsem se spíš pokusil o trochu dospělejší a realističtější pojetí HP světa (řekněme svým způsobem i o trochu "ultimátní" verzi) a nějaký to zábavný počtení (nejen?) pro fanoušky Pottera.


Číst můžete zde - http://ninjer.cz/hp/
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Rhaegar

Díky snad si najdu čas co nejdříve a vrátí me to do časů kdy jsem hltal HP a Pán smrti :D

Duncan Idaho

Též se těším. Fan fiction u ničeho nečtu ale pokud se do ní pustil takový matador, najdu si čas. --poz
Navíc sice nejsem Potterovská cílovka ale tak nějak jsem si ten svět oblíbil a čekám, jestli si Rowlingová pořebuje vydělat dalších pár melounů a napíše další knihu.

kony83

Bude z toho 7 knih?

Jindru Hrnčíře znám, škoda jen, že ty nejlepší fanfiction jsou nedokončené (např. ultimátní parodie Garry Poker nebo ultimátní dospěle realistická verze Voldemort's children).

Jsem zvědavý, jak to obstojí v porovnání právě s Voldemort's children.

Ninjer

Díky, pánové, a teď teda začínám být trochu nervózní z vaší kritiky - protože bych tu rád alibisticky zdůraznil, že neumím psát.

Teda jako, umím dát dohromady slova a věty a snažím se, aby nějak dávaly smysl a byly třeba zábavný, ale jinak jsem se psaní nikdy nijak zvlášť nevěnoval, takže prosím očekávejte ryzí amatéřinu ;)


Co se týče fanfikce, tak já se o ni nikdy nezajímal. Když byl největší boom pottera, tak jsem asi pár povídek přečetl, ale nic z toho si dnes nepamatuju. Teď když jsem si někde něco náhodně rozkliknul, tak jsem nenarazil na nic, co by mě zaujalo. Samá romanťárna, city, rozplývání se nad držením ruky a něžných polibcích... Případně jakýsi humor, který šel úplně mimo mě. Myslím, že fakt nejsem vděčný čtenář fanfikce.

I když určitě existují nějaké dílka, která jsou vysoce kvalitní a možná by se mi i líbily. Jenže já furt vidím cucajícího se Snapea s Hermionou nebo "roztomilé" škádlení Draca a Harryho...
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Duncan Idaho

Jak tam nebudou full nudity scény HagridXHarry, tak to snad ani nechci číst. :)

Ninjer

Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Rhaegar

Chceš pak nějaké "dojmy" ze čtení? Upozorňuji, že budou spíše negativní protože zápory se vždy hledají snadněji. Ale jestli chceš budu taktně mlčet. Jsem přečetl třetí díl a zatím docela OK.

Klidně doporučte nějakou dobrou HP fanfikci. Jak jsem říkal četl jsem jenom HP a pána smrti (http://pansmrti.wz.cz/)což mě přestalo bavit když se Harry začal měnit v pegase což mi přišlo jako ***. Garryho Pokera jsem taky četl, ale nikdy jsem se nedostal daleko. Byly doby kdy jsem se snažil najít něco kvalitního, ale všechno co se mi podařilo najít byla buď nějaká romanťárna nebo hardcore porno (no dobře přiznávám strážce tajemství vrámci žanru ujde :D). Dobrý příběh jsem ale opravdu nikde neobjevil.

Ninjer

Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

kony83

Našel jsem jednu chybičku v první kapitole "jenže takových košťat a košťat, kteří ta košťata ovládají líp než já" - košťata, která ovládají jiná košťata?

Pokud vám nevadí nedokončené věci, tak http://www.elidupree.com/main/posts/159-voldemort%27s-children-cover-page je už zmíněná alternativní, realistická (a temná) verze Harryho Pottera.Potom, co jsem si přečetl kompletního Harryho Pottera, tak jsem si uvědomil, že existují dvě klíčové události, které ovlivnily všech sedm knih a přitom stačilo velmi málo, a dopadly by jinak.

1) V jedné z pozdějších knih Brumbál Harrymu vysvětluje proroctví té potrhlé učitelky jasnovidectví a říká tam něco o tom, že Voldemort si Harryho vybral jako svého protivníka, protože v té době existovaly jenom dvě děti, které splňovaly podmínky proroctví - Harry a Neville Longbottom, a Voldemort si z těchto dvou možností vybral Harryho. Takže kdyby někdo někdo napsal sedm knih, ve kterých je Neville chlapcem, který přežil a Harry jenom jedním z mnoha sirotků, kterým Voldemort zabil rodiče, tak by to bylo celkem reálné. Neville, vyvolený, by byl samozřejmě trochu jiný než Neville, vedlejší postava, problémy by se neřešily akrobacií na koštěti ale mocí bylin atd.

2) V první knize, předtím než Harry nastoupí do Bradavic, vezme Hagrid Harryho do čarodějnické ulice aby si Harry mohl koupit učebnice a další potřebné vybavení. Harry tam potká Rona, skamarádí se s ním, a pak tam potká malého Malfoye, se kterým se rozhádá potom, co Malfoy řekne něco nelichotivého o rodině jeho nového kamaráda Rona. Takže pak při rozřazovaní Harry nechce do Zmijozelu a chce do Nebelvíru. Jenže kdyby Harry potkal Malfoye jako prvního, tak by se s ním skamarádil, a pak by se rozhádal s Ronem, protože Ron by řekl něco nelichotivého o rodině jeho nového kamaráda Malfoye. Takže Harry by při rozřazování chtěl do Zmijozelu a nechtěl do Nebelvíru. Výsledné knihy by asi nebyly tak moc pro děti, ale bylo by zajímavé číst o tom, jak různé postavy reagují na Harryho v Zmijozelu, co všechno by se změnilo (např. vztah Snapea k Harrymu by asi byl výrazně méně nepřátelský) atd.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal