Martin a kocour Kolumbus

Založil Jergon, 03 Duben, 2015, 23:36:59

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jergon

03 Duben, 2015, 23:36:59 Naposled upraveno: 03 Duben, 2015, 23:39:33 od Jergon
     Starší si určitě vzpomenou: bokovka švédského kreslíře Runého Andreasona, v originále "Lile Rikard och hans Kat" - u nás kdysi dávno v časopise Květy vyšla pod názvem Martin a kocour Kolumbus zhruba polovina série a o něco později ještě polovina té poloviny v repríze. Pro mladší, co už nepamatují, podrobněji přímo na kocogelu:

http://www.kocogel.info/index.php?topic=14976.msg187642#msg187642

Jako malý jsem na MakK vyrůstal a před pár lety jsem si jen tak pro radost napsal a nakreslil několik jejich příběhů. Tak je sem taky vrazím, ať se v Galerii zas něco nového děje  :)  :

http://ulozto.cz/x3pAVKX8/martin-a-kocour-kolumbus-cbr

Tohle bylo mé vůbec první digitální barvení komiksu, ještě dost primitivní bez všech vychytávek, co jsem si postupně vymyslel až později - ale snad to i tak pobaví staré (dobré) fanoušky...  :)
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

JarKH

Tak jsem to prolétl, za scénáře bych tě určitě pochválil, do poetiky Martina a Kolumba jsi se trefil dokonale... --poz
Kresba - no tady ještě máš co pilovat :D

Nenech se odradit, jen tak dál :oD

JarKH

karelcedr

--poz

Taky si to pamatuju. To jsem sbíral a máti jsem to vždycky z těch Květů odborně vyškubl :D Pak jsem jí musel onen útržek na čas vrátit, neb na zadní straně bylo cosi, co si chtěla přečíst.

Nemáš to špatný! Ta kresba je jiná, ale to je u komiksů vcelku normální, že se stejných hrdinů chytí jinej kreslíř a pozmění to k obrazu svému. Snad s výjimkou Asterixe.

K tomu pilování kresby (to JarKH) - To je jeho rukopis a styl. To piluje mnoho let. To by musel od základu svůj styl změnit a to nedělá žádný kreslíř. Buď to čtenářům sedne, nebo ne. Jako v každým jiným komiksu. Jasně - mimo absolutní mainstream.

Jergon

05 Duben, 2015, 22:33:41 #3 Naposled upraveno: 05 Duben, 2015, 22:43:26 od Jergon
     Nj, jak říkám, je to skoro tři roky staré, od té doby jsem ledacos vypiloval, minimálně v oblasti digitální úpravy a barvení kreseb určitě...  :)  A napodobovat cizí styl kresby, to není nikdy legrace, chce to hodně cviku a ten jsem tomu zas nedal... MakK jsem si sice kreslil už jako menší, to jsem si tedy jen obkresloval originální příběhy podle Květů, ale to už je dost dávno. Možná se k tomu ještě někdy vrátím, zatím mám dost jiných plánů s vlastními věcmi...  :)

karelcedr

Ty máš svůj styl a za to tě chválím! --poz

V poslední době je v Čechách v módě vykrádat a napodobovat staré Dikobrazové kreslíře. Dokonce to zašlo tak daleko, že si někteří "autoři" vytvořili doslova editor s oskenovanými kresbičkami, třeba Kerlese, Neprakty, Jiránka podobně, předělají to na znásilněnou fotku, hodí pod to dementní text a vtip je na světě. Trnky Brnky jsou toho příkladem.  :'( :'(

Blokic

Na zadní straně Martina a Kolumba byl televizní program - proto bylo nutné škubat až týden po vydání, jinak se rodiče vztekali! :) To na to člověk zase často zapomněl... Ještě, že se tenkrát shromažďoval sběr :)

karelcedr

Jergon

09 Duben, 2015, 21:37:26 #7 Naposled upraveno: 09 Duben, 2015, 21:40:50 od Jergon
Citace od: karelcedr v 07 Duben, 2015, 18:19:56
Ty máš svůj styl a za to tě chválím! --poz

V poslední době je v Čechách v módě vykrádat a napodobovat staré Dikobrazové kreslíře. Dokonce to zašlo tak daleko, že si někteří "autoři" vytvořili doslova editor s oskenovanými kresbičkami, třeba Kerlese, Neprakty, Jiránka podobně, předělají to na znásilněnou fotku, hodí pod to dementní text a vtip je na světě. Trnky Brnky jsou toho příkladem.  :'( :'(

Jj, většinou radši kreslím po svém, i kdybych si půjčoval cizí postavy. Už nějakou dobu uvažuju o crossoveru Hatoua s Hellboyem (taky by tam měl být Krakonoš a Trautenberk, btw  :D) - a jestli se k tomu někdy dostanu, určitě nebudu napodobovat Hellboyovy kreslíře - jednak se mi ten styl nijak zvlášť nelíbí a jednak tohle zase na stylu kresby až tak nestojí. Ale když jsem kreslil MakK, tak jsem se fakt chtěl přiblížit i kresbou Runému Andreasonovi, tohle si prostě neumím představit nakreslené jinak (stejně jako třeba Asterixe, Čtyřlístek, Macha a Šebestovou...). No a to chce holt víc natrénovat, tak se mi to úplně dokonale  nepovedlo. Taky se na tom podepsalo i to, že jsem tehdy ještě neměl skener a nafocoval jsem to normálně digitálem a i dovednosti ohledně barvení GIMPem  jsem měl daleko hubenější.
     Fakt je, že vzít nějakou kresbu od zkušeného humoristy a používat si ji, když člověk nepřidá i adekvátní humor, to asi máš pravdu, že je nanic. Ale myslím, že u některých věcí ta kresba znamená hodně a neměla by se měnit, i když to dělá někdo jiný...

karelcedr

Trošku jsem se rozohnil, neb šlo o napodobování mých oblíbených kreslířů, bohužel s výrazně ubohým humorným textem.

Jinak ti dávám za pravdu - ostatně i téměř všechny animáky stojí na tom co píšeš. Představa, že by třeba Simpsonovi někdo najednou nakreslil  jinak, je naprosto strašná! ;)

karelcedr

Pokud jde o crossover - já bych taky měl jeden námět: Pan Tau versus Tři Švédky.  :D

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář