Těžká cesta do reality

Založil BeeSee, 11 Březen, 2015, 09:19:33

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

11 Březen, 2015, 09:19:33 Naposled upraveno: 11 Březen, 2015, 09:42:19 od BeeSee
   Rick a jeho blízcí našli nový domov. Místo, které vypadá velmi bezpečně a jenž může suplovat domov. Chráněné od všeho, co je tam venku. Ale všechno má své mouchy a sžít se novou situací po tak dlouhé době, nemusí být jednoduché jak zprvu se zdá. O tomhle a samozřejmě nejen o tom, vypráví již třináctá u nás vydaná kniha z hororově post apokalyptické série Živí mrtví. Už samotný název tohoto dílu definuje mnohé - Těžká cesta zpět.

Po tom všem co se stalo, je čas si trochu odfouknout a dát se dohromady, ale nebyly by to hlavní postavy této série, aby zůstaly na chvíli v klidu. Nové prostředí si zaslouží pořádně prozkoumat a podívat se místním na zoubek. Rick se zhostil role místního šerifa a pomalu se začíná infiltrovat do místních zdánlivě klidných poměrů. Pořádný šok zažije i Abraham, který se přidá k partě stavařů. Absolutně nepochopí, jak tihle muži reagují v případě nebezpečí. Jaké mají krizové postupy. Na toto jednoduše není zvyklý a ani si zvykat nehodlá. Glenn také nechce sedět na zadku a vrátí se k tomu, co dělal na začátku, když se to všechno najednou posralo. Podniká výpravy pro zásoby a důležité věci jako jsou třeba léky. To Maggie moc netuší, jak se s tím vším vyrovnat sama v sobě. Michonne je klasicky tajemná jako hrad v Karpatech. Andrea dostala funkci hlídače a odstřelovače z nepříliš vzdálené strážní věže. Všichni se snaží nějakým způsobem zapadnout do nové komunity, byť ani na chvíli nezapomínají na to, že nebezpečí číhá na každém kroku a neznámí lidé si teprve musí zasloužit jejich důvěru.

Psychika je mocná čarodějka a s našimi hrdiny umí zdatně zamávat. Po všem co prožili, poté co přišli o své blízké, se není ani co divit. Problémy a zase jen problémy... Oproti lidem, kteří již žili v jejich novém domově jsou v podstatě divoká zvířata. Mnozí z obyvatel luxusního městečka si ani za mák neumí představit, čím vším museli jejich noví spolubydlící projít. A každá takováto zkušenost vás dělá silnějšími. Najednou jsou tady nové přirozené autority, které začínají naprosto měnit zaběhlý chod věcí. To, co starousedlíci považují za pořádné martyrium, bere Rick a jeho skupina jako malicherné blbosti. Dobře totiž ví, že na prvním místě je bezpečnost jejich blízkých, potom fungující město, které se může stát soběstačným a teprve až v dalším sledu vše ostatní. Problém nastane ve chvíli, kdy se jejich bojem ošlehané nátury nedokáží srovnat s poklidným tempem, které vládne v jejich novém bydlišti. Nejhůře je na tom asi samotný Rick. Jeho nervy jsou doslova na pochodu a odněkud vytáhne i svůj starý telefon, kterým mluví s mrtvou Lori. Tohle nehodlá přijmout ani Carl, který pomalu ztrácí autoritu, jenž ve svém otci viděl.

Scénárista Robert Kirkman v tom jednoduše umí chodit. Své postavy vláčí přes nejhroznější úskalí a bez mrknutí oka umí pořádně pročistit jejich řady. Dle hesla vstanou noví bojovníci, pak na scénu přivede další postavy, kteřé se v komiksu rychle adaptují a stanou se čtenářsky oblíbenými. Navíc se nebojí představovat stále nové záporáky. A v jejich vymýšlení je čím dál důmyslnější. Zatímco televizní seriál jde pomalu ale jistě do kopru, starší komiksový bratříček neubírá na kvalitě. Kirkman se kdysi zmínil, že hodlá vytvořit nekonečnou sérií, zatím se mu to daří. Mnohem důležitější je však fakt, že neztrácí kvalitu. Trošku už sice příběhy zavání něčím na způsob deníku, ale pořád to chutná velmi dobře. Sága rodu Grimesů, tak pokračuje zvesela dál a zatím se není důvod obávat o její kvalitu. Věřte, že to nebude dlouho trvat a zase půjde pořádně do tuhého. K tomu všemu přispívá svou úspornou a dokonalou kresbou Charlie Adlar. Těžko říct jak by tento komiks vypadal bez jeho obrázkového přispění, ale už dávno je naprosto jasné, že to co kdysi Tony Moore dobře rozjel, Adlar přetvořil ve skvost. Jeho kresba místy voní karikaturními prvky, přesto jeho zombíci budou jen stěží hledat konkurenci. Velmi trpělivou cestou se stal nejen výborným zombietvůrcem, ale také mistrem akčních scén. Spolu s Robertem Kirkmanem, tak vytvořili šlapající tandem, který dokáže rozbíjet skály. Nebo alespoň slušně vydělávat, že? Nic naplat,  v červnu vyjde další díl před kterým již Není úniku

Živí mrtví #13: Těžká cesta zpět
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2015

Recenze dílů 1-3
Recenze 4. dílu
Recenze 5. dílu
Recenze 6. dílu
Recenze 7. dílu
Recenze 8. dílu
Recenze 9. dílu
Recenze 9. dílu
Recenze 10. dílu
Recenze 11. dílu
Recenze 12. dílu

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal