Fiat Lux: Dech výšin

Založil Jergon, 08 Únor, 2015, 14:00:10

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

karelcedr

--poz
Taky se moc těším na dokončení! Je to čím dál lepší a napínavější!

onichan

19 Květen, 2015, 15:23:37 #11 Naposled upraveno: 19 Květen, 2015, 15:28:43 od onichan
to Karelcedr: Taky hned ze všeho vytáhneš jen tu explicitní složku.  --neu
To Jergon :  S tebou se nedá zahejtovat, ty seš nějakej moc hodnej. To Karelcedr se s tím evidentně nesere.  :D By vokecal i rozmáznutý hovno. Tak fakt že sorry. Alespoň sem ti to tady trochu voživil  rofl

vn

Moc díky za další pokračování.
Prohlížel jsem si kresbu a už vím, co mi na ní vadí.
Nechtěl bych ale abys to bral nějak špatně. Spíš to ber jako připomínku.

V obrázcích mi chybí pohyb. Jsou pěkné, ale připomínají mi spíš "fotky".
Nevyjadřují pohyb věcí (které se hýbou). Podívej se na nějaké současné komiksy a uvidíš, že ten pohyb u "akčních" scén je i v tom obrázku.
Ne jenom v textu.

karelcedr

to vn:
Tak on je to underground, ten přeci jen staví na jiných zásadách. Když vezmu třeba Lucky boy - Bubakoff/ Renata W - tak ten je mnohem stacionárnější než ten Jergonův a vydal to oficiálně Netopejr. Space traschers tam toho pohybu taky nemají. A funguje to.
A ty Jergonovi panely na sebe plynule navazují a korespondují spolu. Není to jen hrst na sebe navazujících kreslených vtipů, jak to udělal třeba Jiránek v 8 příběhů o lásce a manželství.
Pokud by s tímto šel někdy Jergon na Startovač - moji podporu má jistou.  --poz

Jergon

23 Květen, 2015, 15:35:37 #14 Naposled upraveno: 23 Květen, 2015, 16:01:57 od Jergon
   Máte úplnou pravdu a má to svoje důvody. Jednak tenhle komiks moc akční není, je to daleko víc konverzačka a introkonverzačka  :), jednak je to i tak trochu záměr. Vlastně ani nechci, aby tenhle komiks působil moderně, ten svět má evokovat představu o naší době někdy z 19.století a chtěl jsem, aby to tak působilo i vizuálně. Proto ta statičnost včetně orámovaných panelů a tak - uvažoval jsem dokonce i o takových věcech jako psát zvuky viktoriánským písmem a do řádků, ale to už by asi bylo příliš...  :) Zběsilá akčnost moderních komiksů (ne že bych měl něco proti, když má smysl...) tu prostě být nemá. Slibuju, že až se dám do něčeho jiného, udělám to dynamičtější, budu na vás pamatovat...  ;)

Mrkněte na tohohle člověka, něco takového je pro mě teď zdrojem inspirace:

http://apolitical.info/teleleli/?cat=228

Ty krásný stíhače z třetího obrázku zhora se přímo chystám obšlehnout...  :D

Trochu jste mě poděsili s tím undergroundem - když se řekne komiksový underground, představím si mazaly, co načmárají lidi jako panáčky ze čtyř čárek a kolečka, ale když jsem trošku zagůglil, zjistil jsem, že i ten může vypadat pěkně a že je tam spousta lidí, na které budu rád, když se za dalších deset let dotáhnu - tak mě depka trochu přešla...  :D
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

vn

Dík za vysvětlení. Jasně, beru to že je to záměr.

S tím undergroundem bych taky moc nesouhlasil. Na to to má až moc velkou kvalitu.

karelcedr

Underground není o kvalitě, nebo nekvalitě kresby, nebo scénáře. Je o vymezení se od  mainstreamu. Jednoduše řečeno umělec netvoří to co momentálně letí a je "in", ale snaží se o svoji vlastní nezávislou tvorbu. I Vrána je underground.

Říct o někom, že tvoří underground je pochvalné. Znamená to, že se nenechá svázat konvencemi a klišé, ale razí svoji představu umění, bez ohledu na komerci.

A bohužel i slavní  undergroundoví tvůrci mívají epigony a napodobovatele. Viz třeba zmíněný Hugleikur Dagsson, jehož tvorbu digitálně przní půl jedné generace. (U nás vyšlo ostudné veledílo pánů Krise, Roba, Matta a Daveho v  Computer press 2013)

karelcedr

Mimochodem ta corrida je zvlášť hustá! :D --poz

vn

Nevím jestli se pak u "streampunktu" ( kam bych tohle zařadil ), dá mluvit o undergroundu.

Ale, je to příjemné dílko.  --poz

karelcedr

Steampunk je žánr jehož tvůrci kolísají mezi undergroundem a mainstreamem, mangou, nebo klidně cartooningem.

Mainstream je líbiví a snaží se zaujmout co nejširší diváckou/ čtenářskou obec. Snaží se dát lidem to, co očekávají. Vypiplané obrázky do posledního detailu. Viz třeba Sojourn, nebo Hra o trůny. Je nejvíce spjat s komercí a tvůrcům do jejich práce také kde kdo kafrá. Často pracují na zakázku nějakého studia atd...

Ale není to jen o kresbě - je to i o obsahu. Respektive zpracování toho obsahu. Alan Moore v Top ten má nádhernou kresbu, ink, barvu a já nevím co, ale obsahově je to považováno za underground.

Undergroundoví tvůrci si jedou více podle svého. Mají menší publikum, ale zase si do své tvorby nenechají nikým kecat. Tvoří tak jak vnímají oni sami a čtenář to buď vezme, nebo ne.

A jestli je to kyberpunk, fantasy, steampunk, satira, sci-fi, realismus atd. - to na rozdíl mezi undergroundem, nebo mainstreamem nemá vliv.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář