Hatou 12: Černá a bílá

Založil Jergon, 15 Leden, 2015, 15:39:19

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jergon

Ještě pro úplnost přihodím i ten nedokončený příběh. Není celý, ale když je zrovna na TAKOVÉHLE téma, tak na kocogelu prostě nemůže chybět...  :D

...
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Bothrops atrox

--poz

A to ses tak vypracoval sám v té kresbě? To je obdivuhodný! Já sám to párkrát zkoušel a vycházely mi strašný hrůzy. Což mě štvalo. Tak jsem si vymyslel trik, jak to zvládnout slušně pomocí fotky. Jako vypadá to slušně a přátelé, když neznají ten fígl, to i obdivují (můžu to někdy nahodit, nic na tom tak není). Jenže to není vymyšlené. V podstatě je to pořád fotka. Ale vymyslet to, tak jako ty a potom to nakreslit - to bych nedal. Nebo dal, ale divák by to nepochopil. :D Mě baví modelovat, vymýšlet to z plastelíny a potom předělat do sádry a podobně.  Prostě ten třetí rozměr potřebuju :D Přiznám se, že jak to tak prohlížím, tak pár tvých monster bych někdy zkusil vymodelovat.

Jergon

To je jen o cviku a trpělivosti, hlavně s tím nebacit, když to hned nejde - já už kreslím nějakých třicet let a nejmíň těch prvních patnáct to nestálo vůbec za nic... ;) Modelování figurek mě taky začíná lákat, jak tady čtu všechny ty příspěvky na tohle téma - hlavně o tom, jaké superhmoty se na to už dneska dělají, to už je o něčem jiném než byl šutrózní modurit z 80.let...  :D Jestli tě zaujalo něco, z toho, co jsem sem hodil, modeluj, budu se těšit, co z toho vzejde...  ;)
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Bothrops atrox

To jsi vážně dobrej, že jsi to vydržel! --poz

Jooo modurit :D co já se do něj nabušil :D  Jestli pamatuješ, tak tenkrát v Ábíčku vyšel návod na cínový vojáčky a byla tam rada, jak je pomocí moduritu a základní formy přetvořit do jiného postavení nebo podoby. To byl mazec! Naštěstí byla i plastelína. S tou se to dělalo mnohem líp. Akorát ten tvar té figurky dlouho nevydržel, bo při pokojové teplotě měkla a zvolna, den za dnem, ztrácela tvar.
Tak jsem ji šoupl do mrazáku Calex :D nebo v zimě ven na mráz a potom zaformoval do sádry. Po jedné nehodě, kdy někdo propálil umakart na lince, odkapávač a část linolea, jsem měl zakázáno manipulovat z rozžhaveným cínem (pájkou :D), tak jsem si všechno odlíval ze sádry. Nebylo to sice ono, ale škod na nábytku výrazně ubylo. ;) 

karelcedr

Jergon: --poz Díky za další pokračování!  --poz

Bothrops: Figurku Hatoua - to bych si určitě zamlouval taky!  :oD

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář