Hatou 5: ...a všechna umějí plavat

Založil Jergon, 13 Srpen, 2014, 22:18:09

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jergon

Tak zase jeden šušeň vydloubnutý z archivního frňáku - dobrou chuť!  :)

Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

TinkaK

Fííha!  To ti muselo dát práce! A času! To bych asi nevydržela. Já mám rozdělanou jednu mangu s dráčky, ale na víc jak dvě stránky to neplánuji.  A i s tím už se smolím půl roku :D :D

(A možná se zeptám úplně pitomě: Ty jsi něco jako Rastafarián, nebo tak něco?)

marax11

No já si to musím ještě v klidu přečíst celé.
--poz
Ale ty kreslíš fakt výborně! To je lepší a lepší. Už ta jednička nebyla špatná, ale tohle už je na plnohodnotné samostatné album. Tohle už by se dalo i sbírat!
Já si myslím, že je škoda, že jsi toho nechal a začal jsi kolorovat digitálně. Tohle je co list to originální výtvor! (Nic proti tvému poslednímu komiksu - ten je zjevně úplně jinak zaměřený. Ale tohle má opravdu hloubku, sílu, nebo jak bych to popsal. Člověku některé obrazce zůstávají v mysli i dávno po přečtení. Což jsem u toho barevného tak necítil. Ale možná je to tím, že to ještě nebylo dokončené.)
Jak dlouho jsi to tak tvořil?

to TinkaK: Taky už mě to napadlo. Rozhodně je to silně psychedelické! --poz A to já rád!

Jergon

Docela mě tohle hodnocení překvapuje...  :)  Já jsem tuhle řadu začal dělat už víc než před deseti lety s tím, že si to budu kreslit pro sebe, abych si vylepšil kresbu, a až natrénuju řemeslo, přejdu na nějaké "serióznější" a pokud možno barevné komiksy. Tak jsem si tady pustil naplno svůj hodně ujetý smysl pro humor a předpokládal jsem, že všem mimo mě to bude připadat úplně praštěné a nečitelné... No, pár lidí to nakonec docela bralo, nakonec o Hatouovi vznikla i písnička jakési amatérské hard kapely... :D  Ale mám ještě tři další hotové příběhy, čtvrtý rozdělaný a nápadů spoustu, takže nevylučuju, že se k tomuhle ještě vrátím.
Ale rád bych se věnoval i těm vážnějším věcem. Komiks je pro mě skvělé médium pro tvorbu příběhů. Knížka ti může skvěle vylíčit postavy zevnitř, ale vnější prostředí, výjevy a tak, může jen mrtvě popisovat. Film ti zas ukáže všecko vnější, ale pokud jde o vnitřní svět postav, má omezené možnosti. Komiks je takový pěkný kompromis, spojující výhody obojího, to se mi na něm líbí. Neříkám, že se vykašlu na filmy, čtení a psaní, ale komiks zanedbávat nechci - jasně, že s barevnými věcmi ty zkušenosti ještě nemám, spoustu vychytávek budu muset teprve vymyslet nebo se naučit, ale to přijde...
     Jo, Rastafarián nejsem, nebo o tom aspoň nevím a ani vlastně nevím, co to obnáší. Jestli je to jako někdo, kdo je furt zhulenej nebo tak, tak to ne, to já mám taknějak od přírody...  :--

marax11

Tak to se těším na další díly. Určitě v tom pokračuj.

Jen na můj vkus je tam pořád dost textu. (A ještě jsem se nepřinutil to přelouskat, jen jsem se kochal tvými představami tamního světa. Ale ten "text" neber jako hodnocení, to bude částečně i ve mně. Možná je to i tou proměnlivostí "fontu". Každé písmenko (slovo) má jiný kontrast, některé bubliny jsou podmalované, jiné ne, některá písmenka jsou rozdílně veliká, jinak natočená a podobně. Ne že by to bylo nečitelné, nebo "škaredě" napsané to ne, ale prostě mě to při čtení unavuje a nechce se mi potom začítat do další bubliny. Ale těžko bych si uměl představit, jak zrovna tohle udělat jinak, když ten text s těmi obrázky je v příjemné harmonii. Ale prostě unavuje mě ho číst. Jestli jsem se vyjádřil alespoň trošku srozumitelně. :D sám nad tím trochu pochybuju...)

A ten nejnovější barevný komiks - posledně jsem se vyjádřil trochu nešťastně.  Ten je použitou technikou úplně někde jinde.  Určitě ho dokonči, vypadá velice dobře. --poz  Takže tyto dva se spolu prostě dost dobře srovnávat nedají. A jsem rád, že jsi na tento styl (Hatoua) nezanevřel a pokračuješ. --poz

karelcedr

Po tvé úvodní větě jsem se málem poblil,  :P ale jinak nadávat nemůžu.
Já to pojmu jako celek: Obtížně se mi to četlo. Hlavně za to mohla ta různorodá větná stavba. Příliš "básnické" a vzletné věty. A do toho děje mě to nevtáhlo. Moji pozornost udrželo akorát tvoje bizarní pojetí postav a vize krajiny.  --poz
Kdybych měl ale popsat o čem to vlastně bylo, tak to bych nedokázal. Bylo to vlastně o něčem? Pokud to byl záměr, tak se povedl. (To není ironie. I v moderní beletrii jsou takové texty a považují se za vrcholnou tvorbu.)

Jergon

No, tohle opravdu neměla být - co se týče příběhů - moje vrcholná tvorba, ani v časech, kdy jsem to dělal... :)
Jak říkám, začal jsem to jako trénink kresby pro pozdější "normální" tvorbu  :D  - blbnul jsem si s tím a nijak moc neřešil čtivost příběhů, bo jsem ani nepředpokládal, že to někdy někomu ukážu... Ale najednou jsem zjistil, že toho mám docela hodně a že jsem nad tím strávil pár let života - takže i když mě dneska tenhle přístup taky už moc netáhne, bylo mi prostě líto nechat těch pár pěkných let shnít v šupleti...  ;)

karelcedr

V pohodě! --poz  Já jen chtěl dát najevo, že jsem to taky přelouskal. ;)

Co je to za papír? Je mi to povědomé. Není to takový ten sólo arch papíru co se po počmárání sešil sešívačkou? Když jsem studoval, tak jsem je měl v oblibě. Bylo to skoro zadara :D

Jergon

Nn, čmáral jsem to do normálních školních sešitů, teď jsem z nich ty sponky musel vytahat, abych to narval do skeneru... :)
     Do školních sešitů teda čmárám i to, co dělám teď, akorát že jsou to nově zakoupené s pěkným bílým rovným papírem a ne staleté uzenáče ze základky...  :D

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář