Hub

Založil dominic.west, 06 Srpen, 2014, 23:54:58

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

dominic.west

Hub
06 Srpen, 2014, 23:54:58 Naposled upraveno: 07 Srpen, 2014, 23:28:33 od dominic.west


Hub

(Z francúzskych podkladov voľne preložil: dominic.west)

Hub - vlastným menom Humbert Chabuel sa narodil 26/07/1969 v Annecy vo Francúzsku. Už od dectva sníval o tom, že sa stane ilustrátorom BD-čiek, preto neváhal a hneď ako mohol zbalil si svoje veci a zamieril do Lyonu, kde začal navštevovať školu výtvarného umenia. Štúdium v Lyone ho veľmi nezaujalo a preto sa v roku 1992 presťahoval do Paríža, kde vzápätí začal pracovať ako ilustrátor pre Luca Bessona na jeho filme 5. element a stretáva sa tam s Moebiusom a Jean-Claude Mézi?resom. Následne nato s partnerom zakladá vlastné umelecké štúdio Oki Doki ktoré sa zaoberá tvorbou reklamy, videohier, animovaným filmov a televíznych programov pre mládež. Vstupuje do sveta animovaného filmu ako autor kreslených seriálov Le Prince d'Atlantis a Garade Kid. Komiks mu však prináša väčšiu slobodu a tak v roku 1997 kreslí svoju prvú mangu Kazandu, podľa scenára ďalšieho francúzskeho scenáristu a ilustrátora BD-čiek Gessa. Svoje skúsenosti zo sveta filmu zase využíva v roku 2001 pri filme Samurai. V tom istom roku ilustruje pre francúzsku edíciu hry Fading Suns.
V roku 2005 sa púšťa do svojho doposiaľ najucelenejšieho a najväčšieho projektu do samurajskej fantasy ságy Okko (oficiálna stránka série: http://okko.editions-delcourt.fr) a podpisuje zmluvu s vydavateľstvom Delcourt, ktoré v ňom vidí potenciál. Hub bol odjakživa fascinovaný feudálnym japonskom a preto je séria Okko voľne inšpirovaná predovšetkým knihami o živote legendárneho japonského šermiara Mijamota Musašiho, RPG hrami Legend of the Five Rings (z L5R napríklad prevzal Bunraku - bojové bábky) a Dungeons & Dragons ktorých je mimochodom veľkým fanúšikom i aktívnym hráčom ako aj slávnym japonským anime Princezna Mononoke, ktorý v ňom ako autorovi animovaných filmov zanechal hlboký dojem. Rónin Okko okamžite dosiahol veľký medzinárodný úspech a Hub to využil a vytvoril aj zaujímavú stolovú hru s názvom Okko - éra Asagiri. Doteraz vydali tri pokračovania a to Okko : Yakuza Hazu Akai (2008) Okko : L'?re de Karasu (2009) Okko : Pajan Gun'Ta? (2010). Každá postava v sérii má svoje jedinečné vlastnosti čo prevzal RPG hier.
V roku 2011 začal ako scenárista spoločne s Fredom Weytensom pracovať na novej sérii Aslak tentokrát inšpirovanej vikingskov mytológiu. Komiks vydáva znovu Delcourt a kresby sa zhostil Emmanuel Michalak s ktorým si vymenil úlohu ilustrátora a ktorý mu pre sériu Okko vytvára storybordy.

Festival BD Pyrénées (2014) - Concert Dessiné (Hub &Michalak)

BIBLIOGRAFIA:

1. Okko - Delcourt, 2005 - 2014
2. Aslak - Delcourt, 2011 - séria pokračuje
3. Future exposed - IOT Records, 2005
4. Kazandou - Glénat, 1996 - 1997Moje preklady: Luxley Vae Victis! Okko Komančé Dlhý John Silver ... a iné

Gmork

Třeba se Aslaku letos dočkáte, přeložený už je dávno.  :)
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

marax11

Výborný článek!

Díky moc, to bylo velice zajímavé --poz

pif

OPRAVA: Hub se narodil 26.7. 1969 (jako já :P)

dominic.west

 :) opravené aspoň vidno, že to niekto číta
Moje preklady: Luxley Vae Victis! Okko Komančé Dlhý John Silver ... a iné

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal