Jean-Luc Istin

Založil Gmork, 04 Srpen, 2014, 11:54:13

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Gmork

04 Srpen, 2014, 11:54:13 Naposled upraveno: 26 Srpen, 2015, 12:00:22 od Gmork
                                           
Jean-Luc Istin


Jean-Luc Istin se narodil 1. srpna 1970 v městečku Pontivy v Bretani. Poprvé  začal publikovat jako scénárista i kreslíř v listopadu 1997 v týmu ,,BD-Clip," pro vydavatelství Zone Créative. Už v roce 1999 píše i řídí skupinu tvůrců u malého nakladatelství Nucléa. V této době stvořil s kreslířem Ericem  Lambertem první díl k sérii Merlin a s Dim-D(em) jedničku u série Aleph. Záhy začíná pracovat pro nakladatelství Soleil, kterému nabídl k vydání první díl Merlina a píše novou sérii Le Seigneur D'ombre, kterou mu kreslí taktéž Dim-D. Díky úspěchu komiksu Merlin ( 17 000 prodaných výtisků ) může realizovat svůj další projekt - převést do komiksové podoby pohádky a pověsti staré Bretaně. Společně se svým přítelem Erwanem Lebretonem začínají psát první scénáře k sérii Příběhy korrigana. První kniha bretaňských pohádek slaví úspěch ( prodáno 40 000 výtisků ) a k práci na dalších dílech jsou přizváni další scénáristé a ilustrátoři. Série má nakonec deset knih, čili třicet příběhů.     


Jean-Luc Istin poté přichází k Mouradu Boudjellalovi ( zakladatel a výkonný ředitel u Soleil ) s návrhem vytvořit vedlejší divizi pro fantasy komiksy pod názvem Soleil Celtic. Ten souhlasí a tým autorů, kteří již pracují na Příbězích korrigana, má svoji novou značku. Začínají se objevovat první komiksy, kde je pod logem Soleil znázorněn keltský triskelion. Postupem času vznikají další série - Příběhy z Broceliandu, Příběhy Ankua. Sám Jean-Luc Istin začíná podle scénáře Nicolase Jarryho kreslit novou řadu Mlhy Asceltisu. K bretaňským pohádkám se přidávají další mytologie, ať už podle artušovských legend - Legendy kulatého stolu, Hledání grálu, Lancelot, Merlin proroctví, Hledání meče. Ale taky nordická mytologie, kde je nejvýraznější sérií Soumrak bohů. Sám J.-L. Istin přiznává, že prvním impulsem pro tvorbu takto odlišných fantasy komiksů byl bretaňský komiks Bran Ruz od Clauda Auclaira a Alaina Deschampse ( Casterman ) a knihy pověstí sesbírané bretaňským bardem Anatole Le Brazem.


Na jeho divizi Soleil Celtic je sympatické, že stále hledá nové začínající tvůrce a vlévá tak čerstvou krev do svých řad. Například ve stanu ,,Nové talenty" na festivalu v Angouleme. Dobře je to vidět na novém cyklu Mlhy Asceltisu, kterou nováček Lucio Alberto Leoni svojí kresbou výrazně nakopl a oživil. Největší úspěch dnes Celtic slaví s pirátskou sérií Dračí krev, velšským Arawnem, rozvětvenou ságou Elfové nebo výpravnými Druidy, kterých se prodává přes 50 000 výtisků. Nezbývá než Jean-Luc Istinovi popřát k jeho nedávným narozeninám. Ať má stále tak lehký brk při psaní nových scénářů a šťastnou ruku při výběru nových spolupracovníků.

( jako zdroj: profil na BD gest a rozhovor pro časopis ZOO. )

                         
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

jmaky

děkuji za nové informace pro ty co neumí....  :(

:D
Je suis Paris!
To my je učíme mluvit...   Po našem...
My jsme Transcomx!

Taťka Tuleň

Dík za to, můj oblíbený autooor :-)
Moje překlady: Lady Spitfire, Wunderwaffen, Arctica, Hercule, 20 000 století pod mořem, Orbital, Merlin, Opuštění, Questor, 9 tygrů, Univerne, Médea, Spynest, Petr Pan, Podivuhodná cesta, Prométheus, Zeměpis Marsu, Golden Cup, Karavana, Planetka, James Bond, Templář, 365 samurajů, Hlubina, Den D, Koba, Blake a Mortimer, Androidi, Valerian a Laureline...

Gmork

Tak ještě přidám nahlédnutí do stanu "Mladé talenty,"
kde Jean-Luc objevuje případné nové autory. Je to
někde kolem třetí minuty.  ;)
ANGOULEME 2008 : LE TOUT EN IMAGES / Vendredi 25 janvier
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

dominic.west

 :-)) :-// :-)) len tak ďalej strejdo. Trocha som ti upravil zarovnávanie textu tak ako ma to naučil Toebias  ;) no robil som na obrazovke s malým rozlíšením tak akby to bolo rozhádzané uprav si to späť.  :-[
Moje preklady: Luxley Vae Victis! Okko Komančé Dlhý John Silver ... a iné

Gmork

Jo, díky. Ještě něco napíšu o některých autorech
v této stáji. Francois Debois, Jacques Lamontagne
či Gwendal Lemercier a další si jistě krátký článek
zaslouží.  ;)
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal