Fiat Lux: Romance v modrém

Založil Jergon, 21 Červenec, 2014, 21:40:37

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jergon

21 Červenec, 2014, 21:40:37 Naposled upraveno: 25 Prosinec, 2014, 10:47:02 od Jergon

Done! :-)
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

marax11

Vypadá to zajímavě!

A toho textu je tam přesně tak akorát, jak to mám rád!  Neznudí a perfektně ty obrazy doplňuje. Rozhodně v tom pokračuj. Já jsem vážně nadšen!  --poz

marax11

Ještě se zeptám: Ty barvy perfektně ladí. To jsi koloroval digitálně? A kreslil jsi každý panel zvlášť a  potom to hodil do kupy v počítači? To zarámování nesmírně ladí oku.  --poz

Jergon

Jj, nejdřív nakreslím normálně na papír A4 tu stránku, pak vyberu panely jeden po druhém a usadím je na pozadí. Barvím to podobně jako obrázky - jednu vrstvu kresby nechám tak, jak je, z druhé vyberu všechno bílé, nechám jenom černé čáry a barvy dávám mezi to. A protože se mi v horní vrstvě čar při odstraňování bludných pixelů trochu pomršily i ty čáry, tak ještě jednu vrstvu čar s bílým podkladem odstraněným jen hodně nahrubo (aby nezmizely šedé šrafatury) dám na to s překrytím asi 30 procent. No a přes to všecko ještě vrstvičku modrošedé s hodně nízkým překrytím - to aby barvy neřvaly a dostalo to pěkný retro vzhled... :)

marax11

Je to vážně machrovina! Vydrž!
Odhaduji tak dvě až osm hodin práce na panel. Teda soudím podle sebe, ale já koloruju ručně. (Fixy Copic, nebo ShinHanart, když to posílám někam, kde to půjde do tisku a pro sebe jakkoliv, podle nálady.) 
Urychlí to ta digitalizace?
A vlastně i díky za návod. Taky to někdy zkusím. 

karelcedr

Jergon

Nevím, jestli to digitalizace urychlí, ale pro mě je to stejně asi jediná možnost. Malovat barvami neumím - a obecně nic, co teče nebo se maže, ať už tuš nebo barvičky, mi nikdy nešlo. Fixy jsem zatím žádné nezkoušel, ale na obyčejný sešitový papír by taky asi moc dobře nedopadly... :) Navíc digitální barvení mi vyhovuje i v tom, že můžu mazat nepovedené tahy, měnit dodatečně barvy a odstíny, různě je zkoušet kombinovat, hrát si s okluzí atakdál...

marax11

Pokud ti to vyhovuje, tak je to v pořádku. Každý tvoří v tom, co mu jde nejlíp.
Já mám totiž u počítače problém, že mě nesmírně unavuje.  Cítím se ospalej a koncentrace uvadá.

Na fixy to chce papír kolem 160gr. Ten do tiskárny je ideální.

"... že můžu mazat nepovedené tahy, měnit dodatečně barvy a odstíny..."  ale, zase když si to ručně párkrát posereš a musíš to celé předělat, tak se nesmírně pocvičíš. :D  Takovejch papírů se tady kolem mě válí...:D

Jergon

Tak, jedna epizoda dokončená... :-)  Na steampunk v ní moc nedošlo, ale příště to napravím, určitě bude daleko víc mašin...:-)
     Taky chci vylepšit některé řemeslné nedostatky, v první řadě určitě přejít na rýsované bubliny a digitální písmo (nemůžu už na ty prasečiny koukat), přidávat RGB šum (velké plochy vyplněné pixely jediné barvy vypadají fakt dost blbě), už snad nebudu tápat v tom, jak kombinovat vrstvy čar s vrstvami barev atd.
     Hezké svátky! :-)

karelcedr

25 Prosinec, 2014, 22:06:09 #9 Naposled upraveno: 25 Prosinec, 2014, 22:19:40 od karelcedr
 --poz  Díky!  --poz

A nebudeš někdy dělat kompletku (rar, cbz...) Hatoua a Fiat Lux? Docela rád bych tyto kuriozitky vlastnil na svém disku. --poz

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář