Kdo loví živé?

Založil BeeSee, 20 Červenec, 2014, 11:51:49

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

  Nevím jestli mi ten čas ubíhá tak rychle nebo jestli se zvýšila kadence vydávaní Živých mrtvých u nakladatelství Crew, ale než by jsi řekl ,,Když napíšeš, že napíšeš tak napiš a nepiš, že napíšeš, když nenapíšeš. To já, když napíšu, že napíšu tak napíšu a nepíšu že napíšu, když nenapíšu." je tady jedenáctá kniha. Ta se pyšní názvem Střez se lovců a jde v ní opět pořádně do tuhého. Ricka a jeho blízké jsme minule zanechali coby partu pozůstalých bloudících krajinou. Střechu nad hlavou vzal boj s parchantem jménem Guvernér a nyní se hledá nové místo, kam by se dala složit hlava déle než na pár nocí. Řady notně prořídly a pokud to nemá být ještě horší, bude potřeba nové bezpečné místo. A ze zkušenosti už víme, že stanový tábor podpořený pár auty to rozhodně nikdy není. Vždy je to jen provizorium, které, když máte hodně štěstí, vydrží na noc... a nestane se nic hrůzného.

Od doby co první ,,kousák" zatnul své zuby do živého už uplynulo hodně času. Dny jsou nyní delší a nikdo nemůže svým časem mrhat. Je důležité mít se stále na pozoru. Před neživými i před živými. To vědí úplně všichni. "Vždy ve střehu" jak tvrdil i legendární detektiv Nick Carter. Neustále napětí, každodenní rutina pobíjení slintajících zombíků, občas nějaká válka s jiným lidským gangem... do toho se starat o potravu, o své blízké, dusit v sobě žal z jejich ztráty... zabíjet, vraždit, přežívat. Tohle je nápor na psychiku, který každý neustojí. Někteří se raději dobrovolně vrhnou vstříc mátožné slintající postavě. Situace není ani jednoduchá, ani růžová. Mnoho dospělých už to nezvládlo. A co teprve děti? Kdyby vám bylo deset, jedenáct, dvanáct... a svět se najednou mávnutím kouzelného hnijícího proutku změnil v takto děsivé místo... co by jste dělali? Jaké je to z hodiny na hodinu odložit playstation, bábovičky, kopačák a přivyknout nové situaci? Na schovku hrajete maximálně, když vás honí nějaký mrtvák a peškem okolo sebe se musíte ohánět jako ve zrychlených bojových scénách s Chuckem Norrisem. Bezstarostnost mládí je nadobro v čudu a vy dospějete dřív, než si stihnete dát prvního panáka, šáhnout spolužačce za školou na její zvětšující se lentilky, probudit se s poněkud vytuženým pyžamem či protivné sousedce prakem vybít všechna okna. Pokud tuhle situaci nezvládá většina dospělých, jak se s tím poperou děti? Jasně, říká se, že děti se rychle přizpůsobí, ale dáte za to ruku do ohně? Opravdu budou post apokalyptický svět brát jako další level, ve kterém se ocitli na svém herním zařízení? Bez psychické ujmy to vezmou tak jak to je, jako by se nechmelilo? Co z nich v takovém to světě vyroste? Vyrovnaní jedinci dodržující okolím vštípené morální hodnoty? Zvládnou tohle dvojčata? I Carl?

A máme tady další problém. Ano, tenhle svět je už tak jeden velký problém, ale jeho rafinovanost spočívá v tom, že se umí rozštěpit na mozaiku malých problémů. Ty pak tvoří velikou skupinu žhavých uhlíků, které je nutné hasit. Protože pokud tohle podceníte, tak se snadno stane, že vzniklý požár už jednoduše nezvládnete. A navíc si je třeba stanovit priority čím začít. Všechno najednou nejde a než vyřešíte jeden problém, už tady máte tři další. A co třeba jídlo? Větší skupina lidí logicky potřebuje přímo úměrně více jídla. Není moc potravin co by měly neomezenou trvanlivost a taky není moc sámošek co by ještě nebyly do mrtě vyrabovány. A navíc, ne vždy na cestě potkáte obchod co by stál alespoň za to, to zkusit. V momentě, kdy vaše beznaděj dostupuje vrcholu vás jistě napadne, čím se asi živí ostatní skupiny přeživších? Ne každý má to štěstí, že může v klidu farmařit, aniž by nemusel řešit ostatní palčivé problémy aktuálně již hnijícího světa. A navíc, kápněme si božskou, pokud byl někdo v tomto ohledu líný už ,,před tím", tak teď se změní? Vzpomene si jak spolu s manželkou a lahváčem v ruce čuměl na bednu, kde zrovna dávali ,,Zahrada je hra"... a nasadí slaměný klóbrc, skočí pro rýč a hrábě, do úhledných řádků zasadí všemožné pochutiny? No nevím... Takže jak se tihle lidé živí? A hodně lidí říká, že maso je maso. Jenže ne každý je lovec, který vyrazí do lesa a vrátí se třemi zajíci, jedním srncem a do gumáku cestou nabere pár pstruhů. Takže co? ...vítejte ve steakárně Hannibala Lectera...

Svět se zbláznil a hrdinové Živých mrtvých spolu s ním. Těžko dodržovat nějaké morální hodnoty, když... však sami dobře víte jak to v Rickově krajině vypadá... Tahle série má jednu nespornou výhodu, nepřestane vás bavit! Možná vás může občas vyčerpat, možná si občas řeknete, že něco podobného tu už bylo, možná umře váš osobní favorit, ale když už váš pocit z tohoto světa začíná nudit, tak pan Kirkman šlehne kouzelným střevem a vlije vám novou páchnoucí energii do žil. Z tohoto světa se pravděpodobně nedá dobrovolně utéct, pokud nebudete propuštěni. Nebo pokud se za Velkou louží v domě Kirkmanových nezakousnou léta nemyté hnijící zuby do Robertova těla...


Živí mrtví #11: Střez se lovců
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2014

Recenze dílů 1-3
Recenze 4. dílu
Recenze 5. dílu
Recenze 6. dílu
Recenze 7. dílu
Recenze 8. dílu
Recenze 9. dílu
Recenze 9. dílu
Recenze 10. dílu

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal