Creeple: Bramborshuttrův koktejl

Založil Jergon, 06 Červenec, 2014, 11:02:33

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jergon

Něco z jiného a trochu novějšího soudku - není to zatím celé, ale doufám, že postupně doplním...

Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

karelcedr

Konečně to tady v té sekci trochu ožilo! --poz
Ale...
Kamaráde Jergone, to porušování Pravidel českého pravopisu"Pravyce sou sráči, Levyce sou věčí, Pomáháme zemým 3. světa" je záměr?   A v tom předchozím komiksu to byl taky umělecký záměr? Jako pokus parodovat mluvu jistého etnika, jehož jméno nesmí být vysloveno? Pokud jo tak budiž, ale i tak to strašně razilo do očí.

Jergon

07 Červenec, 2014, 00:15:51 #2 Naposled upraveno: 07 Červenec, 2014, 13:41:56 od Jergon
V tomhle komiksu je to záměr - jak je zřejmé, dělám si tam srandu ze spousty věcí, co mě na dnešku s..ou - a mezi ně patří i to, jak se obecně kašle na češtinu. Věř mi, že já mám naši mateřštinu hodně rád a jsem na ni celkem velký puritán... ;) U Hatoua je to trochu jiná záležitost, ten první díl je takový dost psychedelický, podle toho tam vypadá i jazyk, v dalších dílech jsem od tohohle přístupu trochu upustil, aby se to dalo číst (ovšem u toho šišohlavce na povozu to JE otázka etnika, patří k rase, která má s lidskou řečí a lidským myšlením trochu potíže - což není z tohohle příběhu úplně zřejmé...). Pokud jde o barona, tam jsem chtěl jen naznačit, že má tak hluboký hlas a všechna jeho i/y znějí jako ypsilony - no, takovéhle pomůcky už moc neužívám, je mi jasné, že to nemusí být vždycky srozumitelné... Nicméně když udělám hrubku, je to vždycky záměr - v nejhorším případě záměrný úlet... :-)
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

marax11

A protože my umělci si rozumíme, tak jsem se na to ani nemusel ptát. :D  Musím se přiznat, že po Karlově komentáři jsem to pročetl ještě jednou a žádnou hrubku jsem nikde nenašel, jen ty  záměrné. (Což tedy smekám!)
Naznačit špatnou mluvu u postav je těžký. Zvláště v komiksu, kde není prostor to čtenáři literárně vysvětlit, jako třeba v beletrii.

Přiznám se, víc se mi líbil Hatoua možná pro tu nereálnost a psychedelično, taky mi k tomu víc seděla tvoje kresba.  U Creepla - já politickou satiru moc nemusím a sranda z policajtů mi přijde hrozně ohraná. Tak se zdržím komentáře. Ale ta scéna s tím přepadením vozíčkáře byla hodně dobrá!

U Hatoua (no já mám rád komiksy, kde je minimum textu a všechno co jde, je vyjádřeno obrazem) se mi zdálo, že těch textů je až moc. Trochu mě nudilo to číst a tak jsem při prvním čtení přeskakoval. Při tom druhým jsem se donutil přečíst to všechno. Jasně určitě ty texty tam patří a mají svůj smysl, ale možná by stálo za to trochu to víc zredukovat.  Ale v tomto mě neber doslova, viz závorka :)

A ty šupinatý obludy! Kamaráde to sis musel dát! Jedna šupinka jako druhá. To bych určitě nevydržel! Můj obdiv a Palec nahoru!!

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář