Batmane, Země volá!

Založil BeeSee, 21 Červen, 2014, 21:55:05

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

   Na knihkupecké pulty opět padl netopýří stín a přistál na nich nový kus do fanouškovské sbírky Batman: Země jedna. Jako již vícekrát se podíváme na zrod legendy, která chrání město Gotham před zločinem. Tentokráte se však jedná o nový a neotřelý úhel pohledu, který je mnohem civilnější, než na jaký jsme byli doposud zvyklí. Bruce Wayne je člověk z masa a kostí a jako takový je zde presentován nebývalou měrou. Ani ostatní batmanovské postavy nebudou ušetřeny určité renovace a bude jim poskytnut nový charakterový i designový kabátek. Věrný sluha Alfred je toho v tomto opusu nejjasnějším příkladem. Na tohle nemusí být připravený každý, tento Batman dokáže vzbudit emoce a svým lidským podáním se stává příběhem obyčejného muže, jenž prahne po pomstě, aby díky ní našel smysl pro spravedlnost a odpor ke korupci, zločinu a špíně jíž je ,,jeho" město přesyceno.

Další zrod Temného rytíře mají na svědomí scénárista Geoff Johns, který se u nás presentoval již znovuzrozením Flashe, Green Laternem, Supermanem (Utajený počátek, Poslední syn), Avengers v rámci UKK, Ligou spravedlnosti a druhým dílem Ú.P.V.O. a kreslíř Gary Frank, kterého můžeme již znát z Krajiny půlnočních stínů, druhé JLA: Ligy spravedlnosti, Superman: Utajený počátek nebo Ultimátních komiksových kompletů Avengers: Na ostří nože a The Incredible Hulk: Hulkova planeta (část 2).

Tento alternativní Batman je pojat velmi syrově a hlavně opravdu civilně. Jsme zvyklí, že Batman skoro v každém svém příběhu dostane na držku, aby poté vstal z popela a svým protivníkům dokázal s kým mají tu čest. Tentokráte to však bude velmi bolet a co víc, v Zemi jedna tomu budete po čertech věřit. Batman je tak obyčejný, že se si dokážete vsugerovat, že tohle se může stát úplně každému z nás. Tady padá tlustá a nepropustná zeď mezi světem superhrdinů a šedou realitou všedního dne obyčejného smrtelníka. Tady jsme všichni jedno a Bruce je jeden z nás. Kámoš, který si prožil traumatické dětství, které ho poznamenalo. Díky tomu, že jeho rodiče byli ,,za vodou" dokáže vynaložit na pomstu, krom své zarputilé odhodlanosti, i nějaké ty finance, díky nimž si může dovolit různé technické vymoženosti. Je vzteklý a dělá chyby, stejně jako každý z nás. Je to spolužák z lavice, týpek co sedí vedle na baru nebo muž jehož potkáváte každé ráno před barákem cestou do práce.

Sluha, tady spíše opatrovník, Alfred je vysloužilý mariňák, který sloužil i pro bezpečností agenturu a je to na něm vidět. Ví jak chutná bolest a umí rozdávat rány. V jeho očích vidíte závan smrti a zkušenosti z první linie. Není to ten, uhlazený komorník, který ví jak obsluhovat gentlemany z nejvyšších společenských tříd. Tento Alfred je muž, který ví jak to na světě chodí a pozná, kdy jde do tuhého. Stejně tak i detektiv Gordon bude představen z nového úhlu pohledu a jeho sličná rusovlasá dcera Barbara se nakonec stane doutnákem, který odpálí sled událostí. Zajímavým zpestřením je rovněž postava (pseudo)detektiva Harveye Bullocka nebo sériový vrah zvaný Oslavenec. Tenhle Batman má jednoduše nový a velmi dobrý rozměr.

Batman: Země jedna střemhlav útočí na jeden z nejlepších u nás vydaných komiksů letošního roku. Hlavně svým inovativním způsobem, kterým se dokonale vyrovnal se vším, co již bylo stokrát vyřčeno. Tohle je příběh, který můžete v klidu dát přečíst i těm, kteří mají alergii na pláštěnky. Vše již bylo vyřčeno, ale přesto se legendy podávají různě. Tohle je přesně ten příklad, kdy podáním někoho jiného se vlastně vytvoří nový příběh a vy přemýšlíte, která verze je vlastně lepší? Ta, kterou znáte z paměti a umíte ji odříkat i když vás probudí uprostřed noci...nebo, tahle nová, která jí dává pěkně na frak a vy jste sami překvapeni jak pěkně do sebe soukolí zapadá? Tak či tak, tenhle komiks by jste si neměli nechat ujít!

Batman: Země jedna
Scénář: Geoff Johns Kresba: Gary Frank
Crew / 2014
marax11

Výborná recenze! Díky!

Zítra to půjdu shánět, když máme krám otevřenej už i v neděli, tak to zkusím využít :-)

Kinimodus7

Jo škoda že už to nebylo na Crweconu, ale což jdu objednávat
marvel

CptKindle

Čítal som v angličtine a musím povedať, že tento kúsok je fakt must have.  --poz

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal