Poslední výlet do Sin City

Založil matrosh, 07 Červen, 2014, 12:50:26

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

07 Červen, 2014, 12:50:26 Naposled upraveno: 07 Červen, 2014, 12:57:20 od matrosh
      Když ji Wallace poprvé potkal, byla na tom špatně. Možná ještě hůř než on. Tohle mizerný město se totiž dřív nebo později podepíše na každém. Koho nedokáže zkazit, toho aspoň pošpiní a koho nedokáže pošpinit, toho se pokusí zabít. Ona skočila a on ji zachránil. Nebo si to aspoň myslel, než ji trochu poznal. Její slova pro něj byla jako rajská hudba a pokládala mu jen ty správné otázky. Přišla mu neuvěřitelná a začínal mít pocit, že právě v tom momente, to byla ona, kdo zachraňovala jeho. Ester. Její jméno se mu pořád neodbytně vrací na mysl. Ester někdo unesl. Zrovna když to mezi nimi začínalo být zajímavý, někdo ho omráčil a unesl ji. Wallace je rozhodnutý ji najít, ale vypadá to, že fízlové v tom jedou taky, takže je na to úplně sám. Ale to ho nezastaví. Wallace má za sebou roky profesionálního vojenského výcviku a je ochotný sestoupit i do samotného pekla, aby Ester našel.
      Na první pohled působí ta zápletka jako naprosté klišé nejenom noirového žánru, ale i v rámci celé série Sin City. Koneckonců, kolikrát předtím jsme to už slyšeli? Minimálně Drsný sbohem má prakticky identickou kostru příběhu a člověka hned napadne, že vstupovat do té stejné řeky dvakrát, není právě nejlepší nápad. Dokonce ani, když se jedná o tak těžkotonážního autora, jakým Frank Miller bezpochyby je. Pokud se vám podobné myšlenky ženou hlavou při pohledu na tuto knihu na pultě knihkupectví, mohu vás uklidnit, že se vůbec nemusíte obávat. Ano, kostra příběhu je sice dost solidní klišé, jenže kostra nebývá vždy tím podstatným. Frank totiž tentokrát překročil hranice svého ultra stylového noiru a zakomponoval do příběhu tolik různorodých prvků, že vás tento příběh ani na malý moment nezačne nudit a čeká vás opravdu pořádně nadupaná jízda. A to i přesto, že je to i na Sin City solidní špalek, který má něco málo přes 300 stran.
      Takže na co se můžete těšit kromě obvyklé akce, krásně vystínovaných žen a ikonických expresionistických záběrů? Tak především je to spousta nečekaného slovního i vizuálního humoru a množství popkulturních narážek, za které můžeme vděčit hlavně dnes už hodně známé tripové části, kde se Frank opravdu vybláznil. To by samo o sobě ale nebylo funkční, kdyby tak skvěle nezvládal plynulé přechody mezi různorodými náladami v příběhu. Jde o to, že v této knize najdete scény brutální akce, kterou budete brát vážně, scény se silným erotickým nábojem, ale i scény plné až absurdního humoru a psychedelické kresby. Přitom ale celek zůstává zachován a příběh se plnou parou žene k závěru tak temnému, že vás až zamrazí.
      Sin City: Do srdce temnoty teda rozhodně nelze považovat jen za povinné pokračování úspěšné série. Je to plnohodnotný kus, který já osobně považuji, za jeden z nejlepších dílů série. Dlouho jsem ani netušil, že je dílem posledním, protože když u nás vyšel poprvé jako Pekelná jízda, byl jedním z prvních komiksů, ke kterým jsem se dostal.
      Co rozhodně musím na tomto druhém vydání rozhodně pochválit je i překvapivě výborná vazba, která se tentokrát dá klidně srovnávat i se souborným vydáním Batmana: Ticho. Je to sice technický detail, ale u tři sta stránkového paperbacku je dobré vědět, že se vám jen tak nerozpadne.
      Tak a to je vše. Knihu rozhodně doporučuju každému, kdo má rád temný svět Sin City a neměl náhodou ještě tu čest s tímto kouskem. Tahle kniha za to rozhodně stojí.

Sin City: Hell Ride
Comics Centrum\ 2014

Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal