Zaklínač 3: Divoký hon/Gwent/Thronebreaker

Založil Wrai, 06 Červen, 2014, 00:55:19

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vatras

Ideálne by bolo mať viac krajín, aby to človek videl všetko ako sa to zmenilo, ale to by už bola megalománia. Tvorcovia by si mali dať pozor na to, aké voľby dajú hráčovi, ak plánujú pokračovania. Hráča najviac poteší čo najviac možností, ale ak sa potom nepreukážu, tak to zas naštve. Tu už vraveli, že možno so svetom zaklínača nie je koniec, hoci prípadné pokračovanie nemusí mať za hlavnú postavu Geralta - hoci tam si neviem predstaviť inú, zaujímavú postavu ako ťahúňa deja. V TES vyriešili nejakú náväznosť tým, že posunuli dej o 100 rokov. V splinter cell zas mali prešľap, keď hráč mohol šéfa echelonu zabiť, alebo zachrániť v treťom diely a v štvrtom bol automaticky mŕtvy. Iste, nie je to RPG, ale aj tak. A vo Walking Dead nezáležalo na ničom, čo hráč spravil.
Čítal som, že by sa mal Letho objaviť. Ale aj Sigfried sa objavil v dvojke. Pár rozhovorov a pomoc v závere, ak si hráč zvolil jednu z troch ciest. Ale v dvojke si na konci rozhodoval o osudoch všetkých čarodejov, o osudoch troch kráľovstiev, takže veľké veci. Preto by mohlo byť niečo viac, postavy, ktoré pomôžu, osobitné úlohy a podobne. Nie ovplyvnenie hlavného deja, to je jasné, že nemôžu kvôli novým hráčom, ale proste väčšie bonusy pre tých, čo to hrali predtým.

Mass Effect 3 mal dokonalú náväznosť. Až do konca som si myslel, že je to jedna z najlepších hier a herných sérií vôbec. Ten koniec pre mňa znamenal sklamanie, ranu pod pás, otvorenú lož tvorcov a to, že po tej hre už nikdy viac nesiahnem. Všetko čo si spravil bolo zbytočné, na armáde ani rozhodnutiach nezáležalo, prokamovaná možnosť voľby vyfučala a DLC len aspoň ukázalo tých pár postáv, čo by malo byť v závere hry, nie to ešte trilógie.

Wrai

13 Srpen, 2014, 11:36:04 #31 Naposled upraveno: 13 Srpen, 2014, 11:58:53 od Wrai
Tak oficiálne nie je nič potvrdené, ale údajne by malo byť pokračovanie bez Geralta...ja si to zas predstaviť viem...dokonca si viem predstaviť aj, že by si nebol zaklínač...predsa len u Geralta nemajú žiadnu voľnosť, musia tam byť aspekty, ktoré stanovil Sapkowsky, nie oni. Zároveň to musí byť lákavé aj pre nového hráča, takže to vyriešime amnéziou, aby Geraltovi mohli postavy v hre vysvetľovať čo a ako.
Čo bol môj prípad...hry som hral skôr, než som čítal knihy...vtedy mi to nevadilo, bez tak som knihy začal čítať až o dva roky neskôr, takže mená postáv a čo povedali som si už nepamätal... ale až potom, keď som to hral po 2x(už po prečítaní kníh) som pochopil aká je jednotka hra spoileroidná a ako ma otravovalo čítať furt o tom, čo som už vedel z kníh.

Tak Letho sa objaví(za predpokladu, že si ho nezabil), už v najnovšom trailery bolo vidno prerasteného zaklínača :

Ale predpokladám, že to bude úvod...alebo nejaký side quest...veľkú rolu mu asi nedajú.

Sigfrieda som zabil v jednotke, takže toho som nemal v dvojke.

Ten osud troch kráľovstiev a čarodejov bude irelevantný... opäť totiž Nilfgaard urobil vpád do kráľovstiev, takže sa opäť spoja...a čarodejov bude treba v bitke.

Mne sa koniec Mass Effectu 3 páčil s DLCčkom...ako ani predtým som nemal výhrady na koniec ako taký...len mi vadilo to, že som nechápal kam a prečo letí Normandy a čo robí Liara na Normandy, keď išla so mnou do boja atď...

ale celkovo sa mi konce páčili...žiaden ultimátny happy-ending v každom si niečo musel obetovať.

Artworky:

Vatras

A to by nemalo byť irelevantné, či si zabil Henselta, rozdelil, alebo zjednotil Temeriu s malou dcérou kráľa, či si ju poslal preč, aj či žije Adda z jednotky, ako žena kráľa Redanie a či sa rozdelil Aedirn, žije Saskia, atď. To sú veľké zmeny a každá z nich by vyšla na samostatnú knihu. Takže by sa mali premietnuť do deja. Aspoň také, akože Anais odišla s Vernonom, tak bum, budeš mať novú lokáciu a úlohu zachrániť ich a poslať dakde. Zabil si Henselta, tak po tebe idú novým vladárom najtí vrahovia. A aby si si mohol vybrať medzi Triss, Shani a Yennefer. Nie aby hra vnútila Yennefer, keďže to bola láska z kníh. Proste také veci. Viem, že zaklínač sa tváril apoliticky, ale knižný zaklínač patrí Sapkowskemu, čítame čo stvoril. Herný zaklínač už patrí hráčovi a je na ňom (malo by byť), ako sa rozhodne do čoho sa bude miešať a s kým spávať  a koho zabíjať. -- Z toho vyplýva aj to, že aj u Geralta majú už istú voľnosť. Zmenili celý svet, postavy a aj on prešiel istým vývojom, zvlášť pre stratu pamäti. Takže pri všetkom čo sa deje, môžu zmeniť aj zaklínačov ako takých.

V ME3 mi nešlo o Hapy End, ale o to, že na ničom z rozhodnutí nezáležalo. Aj tak si nakoniec spravil to, čo chceli stroje. Dali ti tri možnosti, ale ani jedna nebola tvoja. Armádu si budoval úplne zbytočne, pretože stroje vyhrali.

Wrai

13 Srpen, 2014, 14:12:24 #33 Naposled upraveno: 13 Srpen, 2014, 14:54:30 od Wrai
CitaceA to by nemalo byť irelevantné, či si zabil Henselta, rozdelil, alebo zjednotil Temeriu s malou dcérou kráľa, či si ju poslal preč, aj či žije Adda z jednotky, ako žena kráľa Redanie a či sa rozdelil Aedirn, žije Saskia, atď. To sú veľké zmeny a každá z nich by vyšla na samostatnú knihu. Takže by sa mali premietnuť do deja. Aspoň také, akože Anais odišla s Vernonom, tak bum, budeš mať novú lokáciu a úlohu zachrániť ich a poslať dakde. Zabil si Henselta, tak po tebe idú novým vladárom najtí vrahovia.

Nemalo...ale bude to len zmienené...tieto hry napriek možnostiam majú základnú kostru a vždy to dospeje do daného bodu...vidno to pokiaľ hráš takúto hru viackrát a vždy urobíš iné rozhodnutie... myslím si, že Zaklínač 3 napriek všetkým očakávaniam nebude iný, to sa ani nedá, ale rád b... v podstate by to boli akoby tri rozdielne hry v jednej...tieto veci budú pospomínané v dialógoch s postavami, v intre, či v questoch, či tým, že stretneš nejakú postavu ... ale celkovo nejaký brutálny dopad na svet neočakávam...tú hru by museli ešte dlhšie vyvíjať....ale rád by som bol ak by predstavili iný model, než ten BioWarerácky.

CitaceA aby si si mohol vybrať medzi Triss, Shani a Yennefer. Nie aby hra vnútila Yennefer, keďže to bola láska z kníh. Proste také veci.

No Shani asi nebude nejaká extra láska, možno len opäť na pretiahnutie a dosť...ale za to medzi Triss a Yennefer to vývojári asi pekne okorenia...to sa aj celkom očakáva...čisto knižní fans budú asi za Yennefer a čisto herní za Triss.

Nový gameplay z GamesComu:

The Witcher 3: Wild Hunt "Downwarren" gameplay teaser

Caranthir:

Veža lastovičky?:

Ciri:

Eredin(kráľ divokého honu):

Perníková chalúpka:

Imlerith:

Triss:

Wrai

Wrai

Wrai

Zberateľská edícia bude naozaj bohatá:

Gamescom cosplay Yennefer a Saskia:

Wrai

Wrai

Marvin

A taky za chvilku vyjde nová knížka o Zaklínači 8-). Na tu se těším ještě mnohem víc jak na hru :oD

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář