Moje figurky, aneb škoda že nemám víc času... (KarelCedr)

Založil karelcedr, 14 Duben, 2014, 18:34:11

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Jergon

Chtěl jsem se zeptat tak trochu od věci, ale k tématu. Všude se prodávají spousty ručně malovaných figurek, od Kindrvajíček až po cínové šachy a podobně - netušíte někdo, kdo to maluje a jak se k tomu dostat? Docela rád bych si takhle něco přivydělal, ale nemám ponětí, kde a jak na to hledají lidi. Děkuji...
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

karelcedr

Tak dvě třetiny malovaných figurek má někde nenápadně umístěno made in China. A tam patří (co znám) všechny "trafikové" edice. Dále prakticky všechny herní figurky, které jsou již namalované pocházejí většinou ze stejné destinace.  Kindervajca většinou totéž. Stejně tak různé dětské figurky z edicí z obchodních řetězců.
A made in China jsou často i namalované figurky, které jsou dále přebalované v Evropě.
To je jedna sorta těch nejběžnějších figurek, co tady je na trhu.

Potom jsou to sběratelské figurky. Spousta firem jako je třeba Andrea miniatures, Pegaso, etc vydává jak nenamalovanou řadu, kterou si sběratelé sami namalují, tak řadu již namalovanou. Ta se liší cenově a jde o mistrovský výtvor. Dají se kontaktovat na facebooku. Stejně tak výrobci modelářských barev využívají paintery atd.

A nakonec jsou lidé, kteří malují na zakázku pro někoho, kdo si na to netroufne. Hoď si inzerát třeba na modelforum, nebo na FB.

Nebo zkus projít na netu výrobce modelů a figurek a sám se jim nabídni. Je jich tři prdele ;) třeba budou mít zájem.

Majkys

@Jergon: Ještě jsou možnou skupinou zákazníků hráči moderních deskových her, i když si jich řada maluje figurky sama,najdou se tací, kteří poptávají namalování od někoho zkušenějšího - je to taková specifická podskupnka těch kteří si netroufnou, jak zmiňoval karelcedr. Můžeš se pozeptat na tematických diskuzních forech jako jsou Zatrolené hry nebo Deskožrout.
Pohodička, kafíčko, komiksíček...ideální večer.

Moje překlady zde: http://www.kocogel.info/index.php?topic=24437.msg282005#msg282005

Jergon

Jj, díky za tipy...  :)  Pro fajnšmekry a sběratele bych si malovat netroufl, tak dobrý nejsem - a navíc by to obnášelo dělat to jako živnost a oblítávat všecky ty úřední a finanční nesmysly okolo toho. Což taky není nic pro mě - už jsem mezi vámi docela dlouho, tak snad můžu přiznat (pro ty, kdo to snad ještě nepoznali sami  :D), že jsem tak trochu duševně postižený a přežívat v "normálním" světě je pro mě i tak docela fuška...  :(
     To spíš jsem myslel malování nějakých jednodušších modýlků pro nějakou firmu jako zaměstnání nebo DPČ. Ani jsem nevěděl, že takovéhle práce vyžerou Žlutí ďáblové - figurky vídám obvykle jen za sklem a na podstavce jim zespodu nekoukám...  :) Nj, ale zkusím se poptat, klidně bych to dělal i za "čínskou" mzdu...  :)
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

karelcedr

Ty a proč nezkusíš uplatnit ty svoje kresby? Modelářské firmy potřebují na krabice nějakou tu malůvku, která upoutá pozornost. A zrovna z toho vyrobit i nějaký plakátek. Na modelářských akcích se to objevuje a docela se to i prodávalo.

Bothrops atrox

to Jergon:  Nejdůležitější je tvořit a těm firmám se podbízet. Klidně na FB. Příklad: Namalovat třeba celou figurku barvami od Tamiye, vyfotit to i s těma barvama a poslat jim to s pochvalným dopisem jak jsou super atd. A rozjet tohle ve velkým.  Pokud je to zaujme, tak si to hodí na svůj profil. Je to reklama zadáčo. A pokud se tak stane, tak musíš ukecat všech svejch tisíc kámošů, aby jim to tam olajkovali. A pravidelně jim posílat další svoje výtvory atd. Časem se ozvou sami s nějakou nabídkou na menší spolupráci. Evropský, nebo jihoazijský firmy takhle můžeš bombardovat všechny dle libosti. Japončíky ne. Ti si to hlídají a považují takové jednání za neseriózní. Tam je potřeba vybrat si jednu menší firmu, která není v Evropě až tak zavedená. Tamiya je špatnej příklad .-)

Já jsem taky sociopat, ale právě asiaté mají pro podobné magory zvláštní pochopení! :D

A ty kresby, jak píše Karel jsou taky dobrej nápad. Jen to musíš vytvořit pomocí materiálu, který ta která firma vyrábí. Neposílat obrázek do Mungya namalovanej Pandama.  Ten je jim ku h.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář