Captain America: Civil War

Založil Wrai, 20 Únor, 2014, 20:16:10

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Wrai

20 Únor, 2014, 20:16:10 Naposled upraveno: 25 Květen, 2015, 14:38:13 od WraiCitacePo katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America  poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli - Winter Soldierovi.


Režie: Anthony Russo, Joe Russo
Scénář: Christopher Markus, Stephen McFeely
CZ názov: Captain America: Návrat prvního Avengera

Trailer #1:
Captain America: Návrat prvního Avengera | Captain America: Winter Soldier trailer CZ DABING

Trailer #2:

Marvel's Captain America: The Winter Soldier - Trailer 2 (OFFICIAL)
Wrai

O tom prečo druhý film o Capovi nebude mať podtitul preložený ako "Zimní Voják". Redaktori z Nerdi.cz písali distribútorovi.

CitaceDobrý den

Dozvěděl jsem se, že "CAPTAIN AMERICA: WINTER SOLDIER" jde do distribuce údajně z produkčních důvodů pod českým názvem CAPTAIN AMERICA: NÁVRAT PRVNÍHO AVENGERA, což mi přijde poněkud hloupé.
Když už produkční důvody, tak tím spíš by se CAPTAIN AMERICA: WINTER SOLDIER, měl jmenovat CAPTAIN AMERICA: ZIMNÍ VOJÁK (správný překlad)! Už proto, že film se jmenuje stejně jako comicsový příběh, podle kterého je volně natočen, a který vyšel i u nás v češtině a hned 2x. Jednak vyšel pod názvem CAPTAIN AMERICA: ZIMNÍ VOJÁK ve svazku (OMNIBUS) CAPTAIN AMERICA kniha 1 a druhak s velkým úspěchem, opět pod názvem CAPTAIN AMERICA: ZIMNÍ VOJÁK v UKK-řadě (která se krom speciálek prodává i v časopisové distribuci - tedy ve všech novinových stáncích, kioscích a tabácích) a to hned ve dvou dílech.
Člověk nemusí být produkční ani manažer, aby mu bylo jasné, že film by se měl jmenovat (hlavně z produkčních důvodů) tak jak je originální název filmu (který má každý kdo trochu umí anglicky a má internet už dávno vžitý) i název comicsové předlohy (která je u nás známá pod českým názvem "Zimní voják").
Tedy dle mého, když to vezmu do důsledků, by mohl být název CAPTAIN AMERICA: NÁVRAT PRVNÍHO AVENGERA do jisté míry i kontraproduktivní. S pozdravem R.K.


Odpoveď Falconu:

CitaceDobrý den. Název filmu jsme diskutovali s Disneym a Marvelem, kteří si striktně hlídají překlady v jednotlivých zemích. Vždy postupujeme dle předepsaných postupů. Studio nám dalo vybrat z dvou názvů - Zimní voják nebo Návrat prvního Avangera. Rozhodli jsme se právě pro druhý název, který se odkazuje na první díl a Avengeres.Rass


Wrai


Rass

Fú, tak Kap sa ťahá do prvej ligy. Veľmi sa teším. Akurát v tej časti na lodi mi prišiel dosť čudný-chaotický strih. Nebol to štýl Uwe Boll, ale...  :-\

xVEGANx

07 Březen, 2014, 11:15:34 #5 Naposled upraveno: 07 Březen, 2014, 11:53:54 od xVEGANx
Ve Falconu jsou lidi na svym miste, jen co je pravda ::) >:(
Rozhodli se, pro odkaz na prvni Avengers a nejak neberou v potaz, ze je to film o Capovi co uz notabene  jeden vlastni film ma. To by se novej Thor podle tyhle logiky mel jmenovat Thor2: navrat ctvrteho Avengera??
Debilove made by ceska kotlina ???

Rubydup

Tak je jasný, že tam chtěli naroubovat Avengers. První díl se jmenoval ze stejného důvodu. jen si myslím, že tady je to opravdu již krkolomné :D


delta11

Před malou chvílí jsem se vrátil z kina. A můžu jen chválit.  --poz
Kdo další už také Capa shlédl? Pojďte debatovat.  :)

Wrai


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal