Nobyho TOP TEN

Založil nob321ody, 25 Leden, 2014, 22:24:14

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ninjer

Tak mě tak napadlo, když máš rád Vietnam - znáš knihu Co nosili s sebou od Tima O'Briena? Ne že bych se v tom nějak vyznal, válečnou literaturu vůbec nečtu, ale přesto považuju tuhle knihu za strašně zajímavý pohled na Vietnam. Jsou to různé příběhy z Vietnamu, které jsou silně inspirovány zážitky jeho nebo jeho kámošů a věci se tam rozebírají hodně otevřeně a z hodně psychologického pohledu.

Podle mě naprosto boží kniha, kterou vřele doporučuju všem.
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

xVEGANx

Z Namu doporucuju Dabelskou gardu, to cele z pohledu tak trochu "jineho" vojaka.

nob321ody

...jo, jo hoši, jsem starej vysloužilej knihovník, i Elforda i O'Briena mám doma......
chybí v mé sbírce hodně málo dobrých válečných knih...........
Ale kdyby kdokoliv měl zase nějaký dobrý tip na válečnou či špionážní knihu /myslím románové zpracování/, tak šup sem s ním
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

nob321ody

Dělat žebříček /či hodnotit nějak filmy, knihy, komiksy / od 0-100% je svým způsobem pro mne pitomost.
Samozřejmě mám svoje pomyslné žebříčky nejlepších knih,filmů, komiksů ....ale žádné : na prvním místě se umístila a získává 1 milion kniha, film, komiks  :) :) :) :) :)
Na dvou jiných web forech dělám topic - 100 věcí, které by měl člověk přečíst, vidět a slyšet /slyšet znamená, že jsem fanda do mluveného slova/....nikomu svoje nápady nevnucuji, jen upozorňuji ........
A to je pro mne důležité, napsat, že kniha dostala ode mne 80% je k ničemu....tak je to i tady u komiksů, mohl bych do pomyslného žebříčku upozornit na další a další komiksy, které mají u mne těch jakýchsi 100% ...
a vždycky mne zajímá, co napíší o komiksu ostatní...............
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Gmork

Citace...jo, jo hoši, jsem starej vysloužilej knihovník, i Elforda i O'Briena mám doma......

nob321ody je vlastně taková česká verze Luciena,
knihovníka v obrovské knihovně ve snění.  ;)
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

nob321ody

...hezký Gmorku, jenže já nemám v záplavě knih, filmů a v poslední době i komiksů čas snít  rofl rofl rofl rofl
Saudkově práci.

nob321ody

27 Leden, 2014, 23:37:13 #26 Naposled upraveno: 27 Leden, 2014, 23:38:52 od nob321ody
...tak se ještě vrátím k Top Ten

...určitě by se mi mezi knihami objevil za Borgiou komiks BLACKSAD - perfektní drsná amerika soukromého očka,
jenže -  z výše uvedené preference a ulítlosti na Millenium a Hře o trůny, se objevuje až ted

....mezi přeloženými komiksy by se mezi prvními určitě objevil "Dlouhej Honza Silverůj" - další z mých oblíbených pokladů - náměty na Stevensonův Poklad na ostrově prostě žeru...jenže.....jsem loni přečetl jenom jedničku - tak ho neuvádím. Přitom je to neskutečná paráda
Saudkově práci.

nob321ody

....vůbec nevím kam zařadit ve svém Top Ten "todlencto"

...je to paráda? vyhodil jsem zbytečně přes 5 stovek ?...zařadit to v pomyslném žebříčku hodně vysoko, nebo to zdrbat ...
nečetl jsem předcházející, koupil jsem až tuhle "komedii" .....tak mi asi ledasco z příběhu uniká !!!!!
....tihle tři : Scénář: Mike Carey
Kresba: Dean Ormston
Překlad: Štěpán Kopřiva - odvedli určitě dobrou práci ...... neodvažuji se však otipovat, jsem ňákej rozporoplnej....
Saudkově práci.

Gmork

Lucifera bys měl číst od začátku. Úplně nejlepší je
taky znát Sandmana. Jinak vzniká chaos. Lucifera
mám rád, je to egoistický vykutálený arogantní hajzlík.  ;)
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

nob321ody

Sandmana jsem přečetl vsjo co jsem kde našel a hodně věcí máme v knihovně ..... tady předcházejí komiksy nemám  a ted se rozmýšlím jestli koupím dalšího Lucifera ....dnes jsem si byl pro poslední dvě čísla Crew a už se mě ptal můj známý knihkupec, jestli beru - tak zatím neberu
Saudkově práci.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář