Nobyho TOP TEN

Založil nob321ody, 25 Leden, 2014, 22:24:14

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

nob321ody

...tak se pokusím vytvořit Top Ten přečtených komiksů v roce 2013 - rozdělím na pětku koupenou a pětku zde přeložených komiksů, ale trošku v jiném stylu než je zvykem, každý příspěvek bude zvlášt
Jako jasná jednička loňska je komiks
Ed Brubaker
CRIMINAL
Tenhle komiks mi sedl daleko více jako jeho serie Captain America. Důležité pro mne je, že Criminal se dočkal souhrnného vydání v krásné knize
Neskutečná paráda
Líbí se mi, že Brubaker občas sklouzne k americké drsné škole - což je moje literární doména - nedrží při zemi ani ty nejbezohlednější dacany , jsou tam pitomečci co se všemi deseti snaží protlačit do světa gangsterů, vendeta proti smečce mizerů ....to se četlo samo

Kreslíř Sean Phillips je přesně podle mého gusta /srozumitelná kresba/
Překlad spisovatele českých nářezů - Štepána Kopřivy -  nemá chybu
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

nob321ody

25 Leden, 2014, 22:50:23 #1 Naposled upraveno: 25 Leden, 2014, 23:16:33 od nob321ody
....a vynechávám dvojku, protože tenhle komiks musí být také nejlepší .... navíc srovnávat ameriku a japonsko jaksi nejde  :) :)
Kazue Koike, Rjóči Ikegami
Crying Freeman - Plačící drak 1-5

Meče..... létající kulky, ...sex ....jakuza....krev...rvačky.... provází celou tuhle parádičku.

Tahle japonská manga je pro mne kult. To je prostě thriller, tak jak má být..... pro mne je to jeden ze stavebních kamenů japonských komiksů......

Geniální kresba, Rjóiči Ikegama se pěkně vyřádil.........
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

nob321ody

...a vynechávám i trojku, protože další komiks je specifický a nemůže být jinak, než nejlepší  :) :) :)
Alexandro Jodorowsky, Milo Manara
Borgia
...a tady nebudu nic psát, protože všichni známe ...ale koupil, přečetl a řadím na třetí první místo
Saudkově práci.

nob321ody

...vynechám i pořadí čtyři, protože i tento komiks musí být první
legenda Stiega Larssona
Denise Mina, Leonardo Manco, Andrea Mutti
Muži, kteří nenávidí ženy

Co k této dvojičce komiksů napsat ?
...něco jsem napsal, ale všechno spadlo, asi vítr !
zbytečná slova, pro mne kreslená paráda, ......paráda knihy, paráda filmy.....prostě
JEDNIČKA

Saudkově práci.

nob321ody

25 Leden, 2014, 23:14:48 #4 Naposled upraveno: 25 Leden, 2014, 23:17:55 od nob321ody
...a vynechám i pořadí čísla pět....i tento komiks si zaslouží být první
George R. R. Martin
HRA O TRŮNY
...oproti všem škarohlídům, kteří považují tenhle komiks za slabší, u mne je z komiksů fantasy na tom nejvyšším místě. Perfektní kresba Tommyho  Pattersona je pro mne opravdu perfektní.
Příběh každý zná, nebudu popisovat...jen se zmíním o osobě Daniela Abrahama, scénáristy.
Tento americký spisovatel se u mne pomalu, ale jistě stává nekorunovaným králem scifi a fantasy. Jeho povídky v XB1 nemají chybu, ve dvou knihách ze série Kvartet vysoké ceny (Stíny v létě, Zrada v zimě), dokazuje, že v mnoha ohledech své mistry již překonal. A to vůbec nemluvím o poslední vydané parádičce - Leviatan se probouzí / Leviathan Wakes

Knihy Hra o trůny jsou knihy!Seriál je seriál! Ale tenhle komiks je pro mne PARÁDA
Saudkově práci.

nob321ody

...a ted ty přeložené
Jsem nadšenec pro knihy Jima Butchera.
Harry Dresden je momentálně u mne v kurzu. Jak všechny doposud vydané knihy, tak odvysílaný tv seriál a vloni přečtený komiks dávám na první až páté místo

Harry Dresden je v tom, co dělá, ten nejlepší.
Saudkově práci.

nob321ody

..jako druhá jednička je komiks Velká hra
...všechny tři díly jsou naprosté bomby. a už se těším na slíbené pokračování !!!!!!

...nevím co k tomu napsat, vždyt to všichni znáte !
Ale je to v TopTen, tak šup s ním tam - jdu Poslat
Saudkově práci.

nob321ody

...a třetí první je
The Other Side -  Druhá strana 1-5
Ninjer už to popsal ve svém topicu...
Opakoval bych se, a jen dodám, že válečných komiksů z vietnamské války, není nikdy dost
Saudkově práci.

nob321ody

26 Leden, 2014, 00:26:48 #8 Naposled upraveno: 26 Leden, 2014, 01:28:00 od nob321ody
Změna...jako čtvrtá jednička je komiks SANKTUÁRIUM
seriálek o ponorce U.S.S. Nebraska je přeskvělý

...jinak beze slov - prostě SENZACE
Saudkově práci.

nob321ody

..a jako pátá jednička je
STORM

...přečetl jsem kompletně vše, co jsem tady našel !!!!!! bohovské /bez obrázku, beze slov....ještě jednou BOHOVSKÉ
Saudkově práci.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář