Top 20 komiksů, které jsem četl v roce 2013

Založil Ninjer, 25 Leden, 2014, 01:15:33

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ninjer

S menším zpožděním tu pro vás mám svou topku nejlepších komiksů, které jsem v roce 2013 četl (ať už byly vydány kdykoliv).

Můžete ji brát jako tipy k přečtení. Všechno jsou to totiž komiksy, které řadím jako must-read. ;)


20.
Aquaman 01-06
Věřte hypeu. Tak často v poslední době vysmívaný Aquaman má nyní vysoce kvalitní komiksovou sérii, kde je tento superhrdina velmi zajímavým a sympatickým protagonistou.


19.
Království tvé
Alex Ross a Mark Waid vykouzlili působivý příběh z budoucnosti světa DC, který je plný nepořádných padouchů i superhrdinů. Stará parta, nyní v důchodcovském věku, s tím musí něco udělat. Výborná věc, kde se v malbě Alexe Rosse předvede snad každý trochu významnější superhrdina z DC.


18.
Boys 66-72
"Další finále", dalo by se říci, protože v tomto závěrečném booku už se vyřešily problémy se zlými a zvrhlými superhrdiny, jenže tím problémy pro Hughieho nekončí. Bandu ohrožuje ještě nebezpečnější nepřítel než jakýkoliv superhrdina. Výborný závěr výborné série.


17.
Donžon: Vstanou noví bojovníci / Na plné obrátky
Další vynikající díly úžasné evropské fantasy série, která kombinuje až infantilní humor s promyšleným a vysoce originálním příběhem. V těchto dvou povedených dílech se můžete podívat na to, jak se červený zajíc a drak potýkají s argmagedonem, který jejich svět rozcupoval na hromadu vznášejících pevnin.


16.
Návrat temného rytíře
Naprosto klasický komiks s Batmanem, který ovlivnil mnohé další autory. Frank Miller drsně až cynicky vypravuje příběh stárnoucího Batmana, který musí ještě jednou a pořádně pročistit Gotham. Tentokrát mu dělá starost brutální silný gang, bulvární média, rádobyrefermovaní staří padouši... a Superman. Miller ve vrcholné formě, čili nemálo scén je naprosto dechberoucí.


15.
Batman: The Cult
Jeden z nejtemnějších Batmanů vůbec. Slavný superhrdina se probouzí spoutaný a zmučený někde v podzemí, kde jeho mysl ovlivňuje vedoucí jakési násilnické sekty, která začíná pomalu, ale jistě přebírat moc nad Gothamem. Batman má halucinace a pod náročnou psychickou manipulací se nakonec poddá svému novému pánovi. Situace se zdá být pro Gotham beznadějná...


14.
Incredible Hulk v4 01-07
Scenáristická hvězda současnosti Jason Aaron rozjel novou sérii s Hulkem, v níž je hlavní zelenáč zatraceně cool drsňákem. V prvním booku, kde se zajímavým dějem,  násilím a epickými scénámi nešetří, má Hulk jako oponenta někoho, koho nenávidí ze všeho na světě nejvíc - Bruce Bannera. Ten nyní po oddělení od Hulka zešílel a staví si na opuštěném ostrově nebezpečné radioaktivní mutanty. Někdo ho musí zastavit.


13.
Daredevil v3 07-10.1
Vynikající book naprosto úžasné série s Daredevilem, které nechybí napětí ani humor. V těchto číslech si Matt Murdock vyjede na výlet s nevidomými dětmi, což nedopadne dobře, a zažije střet s Mole Manem, který je zde působivým a řádně odporným protivníkem.


12.
Two-Step
Warren Ellis ve vynikající formě. Tento krátký komiks o jedné netypické dvojce (vloggerka a nájemný žoldák pro mafii) je prošpikovaný úchylnou zábavou, rozmanitým prostředím (odehrává se v budoucnosti) a hromadou nápadů. Pořádě nadupaná akční jízda.


11.
Wolverine (Claremont)
Asi jediný komiks od Claremonta, který je bez patosu a který je tak drsňácký a cool, že mám silné podezření, že Frank Miller nebyl u tohto díla "pouze" kreslířem. Na poněkud starší superhrdinský komiks je tento Wolverine nadčasovou akčňárnou plnou zabijáckých ninjů, japonských přísných zvyklostích a nějaké té epické romanťárny.


10.
Incredible Hulk: Tiché výkřiky
Taktéž starší superhrdinský komiks, který je zcela nadčasový. Hulk v podání Petera Davida je plný děje, zajímavých postav, úžasného humoru i epických momentů, které jej posouvají do úlpně nové roviny.


9.
The Other Side
Předtím, než se Jason Aaron vypracoval na špičku superhrdinského komiksu, okouzlil komiksový svět svým propracovaným komiksem z Vietnamu, kde vidíme intimní pohled na válku z obou stran - amerického i vietnamského vojáka. A těžko říct, čí strana je děsivější. Dechberoucí záležitost.


8.
Vinland Saga vol 7-8
Úžasná vikinská sága, která je díky japonského vlivu v leckterých bitvách přehnaná (ale zábavná) a zároveň detailní, až se z toho čtenáři tají dech. V sedmé a osmé knize mimo jiné přichází na řadu i pletichaření, jenž je podané neuvěřitelně napínavým a zajímavým způsobem. Pravděpodobně jeden z nejlepších historických komiksů.


7.
Ikigami: The Ultimate Limit vol 1-2
Realistická dystopická manga, v níž je v Japonsku zaveden systém, který skrz "očkování" v raném věku náhodně zabije určité procento mladých lidí kolem 20 let z důvodu, že jedině tak si budou Japonci vážit více života. Možná lehce přehnaný nápad je zcela úchvatně zpracován v sérii drsných, dramatických, depresivních, ale také šťastně dojemných příbezích, které propojuje zajímavá osba mladého úředníčka, který roznáší tzv. ikigami, předběžné ohlášení o smrti do 24 hodin. Ten má vůči systému výhrady, ale nesmí je projevovat. Pohltí ho systém, nebo je snad možný nějaký boj zevnitř? Brilantní psychologická manga.


6.
100 nábojů: Záblesk druhé šance
Úžasný thriller se skvěle napsanými postavami a nápaditým příběhem. V druhé knize je Azzarello na vrcholu sil - máme tu několik kratších příběhů, kde se nešetří na surovosti, ale i na lásce. To vše ještě v nadpozemsky dobré kresbě Eduarda Rissa, která se může směle rovnat i tomu nejlepšímu ze Sin City.


5.
Wolverine v4 10-20
Jason Aaron rozjel Wolverina ve velkém už v minisérii Weapon X a nyní v hlavní sérii střílí jeden epický příběh za druhým. Slavný rosomák dojde své brutální pomsty, jen aby došel k šokujícímu zjištění, které jej uvrhne do těžké deprese. V té pak reflektuje svou minulost v špičkových dvou číslech a následně se plný sil vrací do rozslehlého podzemí Čínské čtvrti, které ovládá nebezpečná a mocná mafie. Aaron umí mít správně ujeté nápady, ale především dokáže vytáhnout to nejlepší z Wolverina a dát mu ještě mnoho navíc. Proto jsem přesvědčený, že Aaronův Wolverine je nejlepší Wolverine v historii.


4.
Hitman: Lepší zítřky
Hitman patří do výkladní skříně Ennisovy tvorby. Jde o precizně zpracovaný komiks, který se jakoby mimochodem odehrává v Gothamu, ale mnohem důležitější než zapojení postav do známých částí DC vesmíru jsou originální postavy a nápady. Tato kniha patří ze všech Hitmanů mezi ty nejtemnější a nejdrsnější. Nechybí klasické skvělé hláškování a ujetosti, ale Ennis zde taky ukazuje svůj talent pro nervydrásající scény a epické finále - dojde totiž i k událostem, které život Tommyho Monaghana, nájemného vraha se srdcem na pravým místě, navždy změní.


3.
Spider-man: Kravenův poslední lovTakový komiks jsem si snad vždy chtěl přečíst od té doby, co jsem jako fanoušek Spideyho zjístil, že komiksy můžou být pořádně temné a dospělé. Kravenův poslední lov je dynamický a promyšlený komiks, který místy velmi odvážně ukazuje Spider-mana a především jeho protivníka Kravena tak, že z obou mrazí. Dokonalý příklad toho jak má vypadat dospělý superhrdinský komiks a smrt významné postavy.


2.
ZázrakyJeden z těch komiksů, kde už asi všechno podstatné bylo stokrát řečeno. Zázraky jsou nádherným komiksem obzvlášť pro fanoušky superhrdinského komiksu a Marvelu obzvlášť. Detailní úchvatná malba se tu dokonale doplňuje s tak akorát patetickým scénářem Kurta Busieka a společně vás pak ve skvělém příběhu bombardují emocemi.


1.
StrážciJeden z nejklasičtějších a nejoceňovanějších komiksů. Zcela právem. Ve Strážcích si snad každý může najít něco. Ať už jde o neuvěřitelně živé postavy, působivé scény, komplexnost či o společenskou agitku, tento komiks vás nemůže nechat v klidu. Kopíruje superhrdinství v celém svém rozsahu a zároveň je vysoce originální a inovativní. Dokonalý komiks.
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

xVEGANx

To ses k Marvels, Kingdom come a Watchmen dostal az v roce 2013??
Si zil v izolaci nekde na Marsu? rofl rofl

Ninjer

Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

sx

Dobře, dobře, budu v těch UKK pokračovat, aby se neřeklo :--


Meredith Finch propojuje oba světy, po třech knihách Wonder Woman na konci New 52, od 14. 2. 18 píše nová dobrodružství Xeny: princezny bojovnice.

dragolis

Pekný rebríček. Akurát nechápem tak vysoké postavenie Two-Step...  :--
Všetky komiksy, ktoré som preložil, prekladám a budem prekladať, nájdete tu: http://www.kocogel.info/index.php?topic=18834


Ninjer

Je to pecka ;) Nepodceňovat akční komiksy, i ty můžou být propracované - u Two-Stepu například máš každý sešit v jiné tématické čtvrti a každá z nich je přeplněná šílenými nápady... A všechno to ještě díky super nápadu s poletujícíma kamerama vidíme z všemožných úhlů.

Prostě tomu říkám akční komiks  --poz
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

nob321ody

Ninjer, hezké....nicméně já teprve vloni koupil Brubakerův Criminal, takže ten by u mne kraloval ...a z těch tvých by u mne kraloval The Other Side - jsem starej válečník a komiksů z Vietnamu není nikdy dost ....
Svůj žebříček nikde nedávám, protože já jsem vedle vás pořád komiksovej srágora  F:/ F:/ F:/
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Ninjer

Neboj se ničeho  :)

A The Other Side jsi četl, nebo se chystáš? Je jinak fakt, že v tomhle žebříčku kralují superhrdinové... Což je daný samozřejmě tím, že jsem fanoušek superhrdinů, ale taky jsem letos hodně dočítal některé velké superhrdinské resty a k objevování dalších klenotů mě taky "donutil" Ultimátní komiksový komplet  :--


A Criminal mám dlouho v hledáčku... musím teď dočíst ještě jiné série, ale určitě si ho někdy přečtu, věřím, že to bude pecka  --poz
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

nob321ody

...četl jsem těch pět přeložených kousků - Druhá strana???? mám dojem, nechce se mi to hledat
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Gmork

Taky musím napravit jeden rest, chystám se na V jako vendeta
od Moora. Criminal je samozřejmě špica, jediný omnibus, který
jsem si koupil za plnou palbu.  ;)
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal