L je mrtvý, ať žije L!

Založil matrosh, 01 Leden, 2014, 21:09:53

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

      Přesně tak. V poslední knize se Lightovi povedlo nemožné a konečně vyřídil L i jeho asistenta. A navíc v japonské policii sám zabral jeho místo a v následujících čtyřech letech tráví svůj čas pokojným budováním svého nového světa. Co ale netuší je to, že organizace, která stála ze L, už si vybrala jeho nového nástupce. Přesněji řečeno volila mezi dvěma nástupci. Near i Mello měli oba dostatečné schopnosti na to, aby dopadli Kiru, ale kvůli Mellově agresivní povaze byl nakonec vybrán Near a Mello zmizel. Teď jsou ale oba zpátky, oba chtějí zápisník smrti i dopadnou Kiru. Zatímco Near vede vyšetřování v spoluprácí s FBI, Mello si zvolil vedení vlastní zločinecké organizace a Light bude mít co dělat, aby to ustál. Druhé kolo může začít.
      K zabití L došlo někde v půlce sedmé knihy. Scénárista Cugumi Oba ale pokračuje dál a jeho tempo vůbec nepolevilo. Nečeká vás žádna pauza ani vychutnávání vítězství ani nic podobného. Spíš naopak. Hra se ještě víc přitvrdila. Místo jednoho soupeře jsou tady hned dva a zdá se, že jsou ještě tvrdší než původní L. Ovšem pokud máte sedmou knihu, lze k tomu také přistupovat jako k druhé sérii a klidně můžete začít u ní. Dokonce i kdyby jste tuto sérii zatím vůbec nečetli. První půlka by vám sice možná nedávala moc smysl, ale od druhé poloviny začíná vlastně zcela nový příběh, který funguje samozřejmě v kontextu prvního, ale fungoval by zcela stejně i samostatně. Ale pojďme k osmé knize.
      Prakticky od začátku vás čeká nadupaná akce. Near ani Mello se totiž s Lightem nepárají. Near ho prakticky od začátku podezřívá, že je Kira a psychicky ho atakuje shazováním jeho schopností i schopnosti celé japonské policie, aby ho vyprovokoval k akci. Mello je poněkud praktičtější a jeho prvním krokem byl únos Lightovi sestry, kterou hodlá vyměnit za zápisník. Nemluvě o tom, že pro něj není problém zpracovat i amerického prezidenta, aby se dostal na kobylku Nearovi. Všichni tři protivníci to hrají na obě strany a snaží se využít sebemenší chybu svých protivníků, aby je dostali na kolena. Příběh je ale přitom přehledný a čtivě napsaný, takže podobně jako v některých předchozích knihách, budete otáčet stránky tak rychle jak vám to ruce dovolí.
      Osobně si myslím, že Death Note, i přes několik drobných výhrad k dětinskosti některých scén, zůstává pořád nadupanou krimi mangou, která se v klidu vyrovná kterémukoliv chytrému akčnímu filmu a patří mezi to nejlepší japonské obrázkové čtivo na našem trhu. Nelze nedoporučit.

Death Note Vol.8
Crew\ 2013

   
Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal