Y#9: Poslední z mužů a Matka Země

Založil BeeSee, 13 Listopad, 2013, 20:28:52

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

  Příběh Yoricka Browna, posledního z mužů, se nám pomalu chýlí ke konci. Na řadu přichází předposlední kniha nazvaná Matka Země. Yorick a jeho věrný druh, opičák metající hovna a rovněž poslední samec svého druhu, pojmenovaný Ampersand, absolvují cestu z Japonska do Číny. Plán posléze říká, že by se měli vydat Transsibiřským expresem do Paříže, kde hlavní hrdina touží najít dívku svého srdce, svou snoubenku Beth. Po boku posledního muže stále stojí neohrožený Agentka 355, která jej chrání jako oko v hlavě. Jako největší poklad na Zemi, jako posledního žijícího muže na světě. Ještě než se oba vydají na cestu skrz kontinenty musí se jejich přátelé a souputníci, doktorka Mannová a její přítelkyně Rose, vydat na menší výpravu, aby zjistily co zapříčinilo celosvětovou pohromu, jež před čtyřmi lety zbavila svět všech nositelů chromozómu Y.

Jenže jak už to (nejen) v tomto příběhu bývá, věci a plány se náležitě zkomplikují. A jak praví anotace knihy: Pátrání je zavede do utajené biochemické laboratoře v Hongkongu, kde je však čeká další z řady nemilých překvapení, které může znamenat konec nejenom pro Posledního z mužů, ale pro budoucnost celého mužského pokolení. Ale nepředbíhejme, abychom nekazili zážitek těm, na které osudy nositele posledního penisu na světě teprve čekají.

Po předchozích dvou knihách, které spíše připomínaly klidné bezvětří, jenž zvěstuje přicházející bouři, se v tomto svazku opět začalo dít něco akčního. Nebude nouze o nějaké ty souboje, zašmodrchané rozuzlení point příběhů, ani o vzpomínky na minulost, které mohou mít zásadní vliv na budoucnost. Navíc organizací sukub, které by Yoricka rády dostaly pořád není málo! Takže čtenář si tentokráte přijde na své a po dočtení Matky Země bude toužebně očekávat rozuzlení celého tohoto post apokalyptického dobrodružství.

Není třeba připomínat, že scénárista Brian K. Vaughan je muž na svém místě, ověnčený mnoha cenami, a samotná tato série jich také získala dost. Y - POSLEDNÍ Z MUŽŮ získala v roce 2008 dvě prestižní Eisnerovy ceny: v kategorii Nejlepší série ,,na pokračování" a výtvarníci Pia Guerra a Jose Marzan, Jr. byli oceněni v kategorii Nejlepší kreslíř / inker nebo kolektiv kreslířů / inkeristů. Ono jedna věc je samotný námět, který rozhodně není špatný a druhá věc je, jak s ním tvůrci naloží, aby se lidově řečeno vlk nažral a koza zůstala celá. Ve volném překladu tedy, aby se čtenáři pořádně bavili a děj měl stále tendence překvapovat a nenudit. Nebo tak nějak...

Pokud vezmeme v potaz všechny dosud u nás vydané příběhy, tak se to tvůrcům náramně daří. Ano, ani oni se neubránili hluchým místům, ale v celkovém kontextu to mnoho neznamená a proti věčnosti a poslednímu muži, to neznamená vlastně nic. Sice stále tvrdím, že první polovina příběhu měla větší tempo, ale o to více se těším na grand finále, které může překvapit a ukázat, že všechny ty ceny a kultovní přirovnání nepadly na vrub této série zbůhdarma.


Y: Poslední z mužů #9 - Matka Země
Scénář: Vaughan, Brian K. Kresba: Pia Guerra,  Goran Sudžuka, José Marzán jr.
BBart komiks / 2013

Recenze na 1. a 2.díl
Recenze na 3.díl
Recenze na 4.díl
Recenze na 5.díl
Recenze na 6.díl
Recenze na 7.díl
Recenze na 8.díl

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal