Ultimate Spider-man a spol. 10

Založil matrosh, 26 Říjen, 2013, 14:50:06

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

      Na pultech se objevil 11. díl, takže si pojďme ještě něco rychle říct o díle desátém. Spider-mana jsme minule opustili uprostřed jeho grandiózního nástupu na doktora Octopuse, který jde po krku hajzlíkovi jménem Justin Hammer. A nemohl si pro útok na něj vybrat horší místo, než atomovou elektrárnu, kterou Hammer právě slavnostně otevíral.
      A jak se dalo očekávat, čeká nás v tomto díle pořádná nakládačka. Bohužel pro našeho pavoučího hrdinu, většinu té nakládačky dostane on. Doktor Octopus je totiž o hodně silnější než on. A Petrovi moc nepomáhá ani jeho bezhlavé vrhání se do akce, které se mu tentokrát opravdu vymstí. Pokud byste měli pocit, že vám něco prozrazuji, tak se bojíte zbytečně, protože tato konfrontace je pouhým začátkem. Petra totiž v tomto čísle čeká pěkná hromádka malérů. Jde po něm Shield, Kraven se promenáduje po jeho škole, doma se s rozbitým ksichtem nemůže ukázat, média z něj dělají veřejného nepřítele, a Mary Jane začíná být trochu alergická na sympaťačku Gwen. Prostě normální den v životě superhrdiny s tajnou identitou.
      Co je na Bendisově scénáři sympatické, je to, nakolik se tato ultimate verze Spider-mana začíná podobat té původní. Bendisovi se tady daří zvýraznit ty prvky, díky kterým se Spider-man liší od ostatních komiksů o superhrdinech a díky kterým se stal tak populární. Dokonce bych řekl, že místy doslova cituje a skládá poctu původním příběhům a to stejné platí i o kresbě Marka Bagleyho, který některé ikonické pózy našeho hrdiny doslova převzal s původních starých sešitů. Doslova to třeba platí pro scénu, kdy dotlučený Petr, ještě na půl v kostýmu, doma přebírá všechny trable, co se na něj hrnou. Je to právě mix superhrdinských mlátiček a obyčejných životních trablů, který děla se Spider-mana to, čím je. Jako fanda původní verze to beru jako velké pozitivum, protože mi tak Bendisova verze zase přijde o něco víc lidská.
      A jak je u X-Menů? Velkolepě. Teda aspoň v první půlce, kde na vás čeká Millarovo explozivní ukončení příběhu Návrat do projektu X. Wolverinův plán vyšel a sadistický plukovník Wraith, kterému se začal celý projekt sypat pod rukama jako domeček z karet, dostane co proto. Jako obvykle je to celé ultra cool a ultra drsné. A na závěr vás čeká ještě jedno skoro šokující odhalení, které bude mít určitě dopad na budoucnost. V druhé půlce ovšem narazíte na zcela jiný příběh, který je asi působivý hlavně proto, že se tak moc liší od Millarova eposu. Chuck Austen, známý tím, že se soustředí spíš na emoce hrdinů než akci, představuje pro sérii Gambita a děla to formou malého civilního příběhu, do kterého vložil hodně emocí. O kresbu se tady postaral chorvatský malíř Essad Ribic a jejich spolupráce funguje výborně. Gambit je sympaťák, který to zrovna nemá lehké a na pravidla moc není, ale udělá tu správnou věc, když dojde na lámání chleba. Pokud si dobře vzpomínám na originál, měl by mít tento příběh dva díly, a poté se vrátí série do rukou Millara.
      Celkově je tento díl hodně pestrou směskou, kde se vám dostane jak akce, tak i emocí a dost se povedl. Jediným estetickým kazem je podle mě otisk poslední stránky Gambitova sešitu na vnitřní stranu obálky. U toho jsem si vzpomněl na dávné doby Semicu. Jenže na rozdíl od šitého Semicu je tento komiks lepený a přidání jedné stránky navíc, by neměl být takový problém. Ale co už. Na světě jsou i horší věci.

Ultimate Spider-Man 18: The Cycle
Ultimate Spider-man 19: Piece of Work
Ultimate X-Men 12: End Game
Ultimate X-Men 13: Thief in the Night
Crew\2013

Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal