Tlačíte si preklady Transcomxákov na papier?

Založil mankin, 15 Duben, 2008, 13:08:56

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

mankin

Tlačíte si preklady Transcomxákov na papier?

Ak áno, poraďte, ako na to. Niežeby som si nevedel vytlačiť obrázok na tlačiarni, zase taký mameluk nie som. Ide o to vytlačiť to relatívne lacno v dostačujúcej kvalite.
Ideálne by bolo všetko vytlačiť a zviazať v práci a nestálo by ma to ani korunu. Možno neskôr vyhadzov. Ale existujú určite i lepšie možnosti, a nakoľko viem, že si tu zopár našich spolupartajníkov tlačilo nejaké comicsy (sám nie som výnimkou), tož sa pýtam na skúsenosti, rady, tipy, triky.

Tipy, triky či osobné skúsenosti sa prijímajú v týchto oblastiach:

- domáca ČB/FAB tlač (formát A4/A5, náplne/tonery do tlačiarní, software pre tlač - nie každý tlačí cez windowasácky picture and fax viewer, že)
- ČB/FAB tlač v copycentre ap. (formát, príprava súboru - pdf, jpeg, ap.)
- viazačské práce (krúžková, rýchloobal, klasické kníhviazačské práce)


...prípadne čo vás napadne.

Samozrejme uvítame fotky vašich samizdatov (celkový pohľad i detaily).  ;)

P.S. V prípade nie príliš nákladnej možnosti hromadnej tlače by sme sa mohli dohodnúť na vydaní nejakého transcomxáckeho prekladu. Samozrejme všetko len v kruhu fanúšikov ako neziskovú záležitosť.

eda

15 Duben, 2008, 13:21:15 #1 Naposled upraveno: 15 Duben, 2008, 19:35:38 od elithya
NIE ALE UVAŽUJEM O TOM

Pište pište i mě to zajímá.  :oD :oD :oD
Boubín. nelíbí.
Netopýři těžko přeperou líný šváby a plechová gondola rozbouří salámy.
Za svoji práci požaduji peníze nebo ekvivalent v žabích kůžích.
Takže, ty jsi mi chtěl rozčísnout pěšinku, cizinče.

BeeSee

URČITĚ O TOM UVAŽUJU A URČITĚ NĚKTERÉ KUSY STOJÍ ZA TO :-- takže bych se klidně k někomu přidal, kdyby tisknul něco zajímavého, klidně nějaké prověřené osobě zaplatím předem, akorát fakt nemám čas s tím někam skočit ani moc nevím kam a taky absolutně netuším zda je třeba nějaká předtisková příprava a jaká  :o
takže o něktré věci z evropy, nějaké americké věcičky v čele s booky Walking dead anebo klidně i nějaký laciný pornoškvář (ale spíše věci jako Borgia, Indian summer, E Gaucho atd.) bych zájem měl! však se nějak domluvíme co chlopaki ??

Spacecore

15 Duben, 2008, 16:16:29 #3 Naposled upraveno: 15 Duben, 2008, 16:19:25 od Tao Quit
Takže popořadě...
volil sem Nie, ale uvažujem o tom,protože se nedá říc,že bych si nějaký komiksy tisknul.
Ale od svých dvanácti let jsme se s kámošema zabývali tiskem svých megaamtérských fanzinů (Gahr!) a vždycky se vytisklo takovejch 25-50 kusů,u čehož jsem finančně krvácel (tisknul sem já) ,protože barva do tiskárny je kurevsky drahá a na nějaký tisk většího komiksu se nevyplatí.Každopádně plánuju,že si časem něco vytisknu...rád bych venoma vs carnage :D
Jinak spolužák (jak už se to tady probíralo) začal tisknout walking dead,ale zatím se mu podařilo vytisknout pouze první díl,jehož jsem vlastníkem :-- držím mu palce,aby dotiskl alespoň první book :-))
Jinak..kdyby tady někdo tisknul nějaký zajímavý kousek,rád bych si ho koupil,pokud by byla cena odpovídající výdajům..Například bych začal tiskem nějaké zajímavé stripové série..já bych rád viděl v sešitě red meat,ale ten už je rozporcován po všech crwích

Spacecore

Citace od: Mankin v 15 Duben, 2008, 13:08:56

(....software pre tlač - nie každý tlačí cez windowasácky picture and fax viewer, že)hoďte tip na nějaký dobrý programek...zrovna mám v tiskárně barvu,moh bych si něco na zkoušku vytisknout

mankin

...GonVisor (niečo ako CDisplay).

Ale riešením je uložiť si obrázky pekne do PDF a tlač z Acrobat Readru už je pohodlnejšia napr. práve možnosťou tlače 2 strán na jednu A4....

Wiruss

Osobně tisknu Evropu jak je vidět ve fotkách a to na Oki 5900 nastavení na standartní tisk a je to skoro až moc na většinu věcí, jelikož skeny nestojí za mnoho (jediné kde je to nepříjemné je třeba u SS Req. kde se propadá černá), tisknu na 160g papír pro Laserový tisk od IBM (když tak řeknu i jakej) zkoušel jsem jich dost, ale tyhle jsou nej, co je u nich horší, že maj jinej lom ohybu (nebo jak se tomu říká), ale zas jiná gramáž nevypadá tak pěkně. Předtiskovou upravu nedělám, zkoušel jsem to a výsledek byl stejnej takže to jen nasypu a roztáhnu přes Irfana. Výslednou práci nechávám svázat jako normál diplomku, přemejšlel jsem o nějaké ražbě na obálku, ale jelikož vážu tak po 3-4 albech tak by to vypadalo přeplněně takže jen na hřbet...

ČB věci už tolik netisknu tisknul jsem dřív a dával to do normál kroužkové vazby..
Je lepší zapálit i malou svíčku, nežli navždy proklínat temnotu.

chrtesek

Mamka mi kdysi nabídla, že můžu jednomu známýmu poslat nějaké komiksy ČB komiksy a von mi je vytiskne.Tak sem si řek, proč ne, když je to zdáča...takže mám doma vytisknuté Jazvy, Digimortal, Dracula, myslím 4 Liberty Meadows, Zombie (ten kraťas ode mě), krátké Batmanovky a tu Zombie Western od Ravenna.To je myslím vše, dlouho jsem to již neprojížděl...mám to po obrázích na A4 (klasika tisk - žádné specialpičoviny) a dané ve fóliích a ty zařazené v šanonu.

A kdyby se něco chystalo na tisk, tak se mnou počítejte, pokud budu mít penízky...věřím vám, (teda pokud by to sem nenabízel týpek, kterýho neznám a ostatní též ne)...takže by nebylo problém (jak psal mr. BC) zaplatit i předem.   :)
http://rapidshare.com/users/WIV3Y3
mé překlady - Heslo : Chrtesek

Transcomx isn't about being who's better, its about acceptance and friends

arsan

UVAŽOVAL JSEM párkrát, ale sám mám je ČB tiskárnu a nikde jinde bych to nevytisk. určitě bych se k někomu přidal, protože takový věci jako Murena, Thorgal, Princ noci, Román Malemortu, Borgia bych měl docela rád v papírový podobě.
arsan na rapidu: http://rapidshare.com/users/NK11C4 heslo: arsan

Bobo

Hlasoval som za: Tlačím si. Pár málo komiksov mám vytlačených. Konkrétne:
1. Walking Dead 1. book
2. Wolverine - Bratstvo
3. Anachron - Všetky 4 diely (podotýkam veľmi skvelý komiks.)
4. Ultimate Spider-man 1 - Pracuje sa na tom. (Vytlačené 4zo7.)

A ako tlačím? Jednoducho. WD1 som si vytlačil v robote na Laserovke a následne orezal na
formát B5. Ostatné si tlačím doma na Multifunkčnom - farebne. Papier A4 orežiem na formát B5. Všetko si vo WORDE pripravím na tlač. Vzhladom že tlačím obojstranne tak papier vkladám do tlačiarne po jednom, čo je dosť zdlhavé. A kde beriem prachy na toner? Nikde. Našiel som si obchod kde predávajú -bulk farby- (2dcl farby stoja cca 290Sk.) a plním si s nimi doma náplne. Mám vytlačená skoro 4 komiksy a ešte som nespotreboval ani polovicu tonerov.

Ak by bol záujem tak by som spáchal tutoriálik. (S pomocou Mankina.) Tomu tie tutoriály idú.

Preklady mojich komiksov nájdete na: http://rapidshare.com/users/RXX7X4
Editácie robím v tomto poradí: http://kocogel.info/index.php?topic=310.msg4867#msg4867

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal