Zrozeni k utrpení zaživa

Založil BeeSee, 21 Červenec, 2013, 19:44:46

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

     A jsou zase tady! Slintají, hnijí a není jim rozumět ani slovo. Ale je zcela jasné co potřebují. Potřebují zasytit. Zasytit lidským masem, které je volá... vzývá... a kterému se jednoduše nedá odolat. Přestože fyzicky fungují nedá se říci, že by žili. Alespoň ne v tom slova smyslu v jakém to vidí lidská rasa. Pro tu jsou jednoduše mrtví... Živí mrtví.
     Již po osmé se u nás setkáváme se zombies, které svým nezaměnitelným stylem uvádí v život Robert Kirkman. Autor, který dokázal již trošku zahnívajícímu hororově - apokalyptickému žánru vdechnout nový život. Dokázal novými ingrediencemi vybudovat opravdovou zombie mánii, která svůj rozsah přenesla z komiksových stránek jak na televizní obrazovky, tak například také na knižní stránky. Živí mrtví jsou kousancem, který potřebovali všichni fanoušci tohoto žánru, aby znovu mohli vzkřísit kult oživlých mrtvol. A to stylem, který se jen tak nevidí! Jenže má to jeden háček. Respektive chytrý fígl, kterým autor svou ságu oživil a která mu posloužila k současnému všudypřítomnému věhlasu. Zatímco zombie v podstatě nechal být, nedal jim žádné schopnosti, o kterých by jste předtím již nevěděli, tak opravdový majstrštyk odvedl s přežívajícím lidským pokolením. Kirkmanovi zombíci nejsou žádní novátoři žánru, pořád se jedná o slintající mrtvoly, které za kusem žvance půjdou světa kraj. Inteligenčně se mohou měřit spíše s kýblem bláta, než s nějakými podlými a všemi mastmi mazanými stvořeními. Samozřejmě to jim nebere jejich nebezpečnost, protože díky jejich počtu dokáží svou oběť uhnat či obklíčit. A jediný kousanec téhle umrlé bestie způsobí veškerou ztrátu vaší lidskosti. V lepším případě se proměníte v jednu z nich a v tom horším vaše kosti opilují jako nenasytné piraně. I když, co je vlastně lepší?
     Jenže autor nesází jen na oživlé mrtvoly, ale především na lidi jako takové. Na jejich různorodost a pestrost. Ti, kteří ,,před tím" byli zmrdy a hajzly jimi jednoduše zůstali. A ti, kteří byli řekněme humanitnějšího zaměření, se musí přizpůsobit novému stavu věcí a bojovat o holé přežití. Jinak dopadnou špatně! Kde je psáno, že při takové katastrofě se lidstvo semkne a jednoduše začne spolupracovat, aby dokázalo naplnit lepší zítřky? Kurva, kápněme si božskou: NIKDE! Ti, kteří přeci jen stále převalují na jazyku a především v mysli slova jako morálka, humanita, zákon, pořádek apod. jsou předem zrozeni k utrpení. Tohle je fígl, který této komiksové sérii přinesl množství slintajících fanoušků, kteří bezhlavě míří za každým dalším dílem.
     Smysl lidských bestií si dobře uvědomíme například v tomto pokračovaní, kdy všechny své záporné vlastnosti vytáhne na světlo Guvernér. Tedy jedna z morálně nejzkaženějších komiksových postav všech dob. Muž, který je zkažený jako zombie sama, ale pořád je člověkem v pravém biologickém slova smyslu. Člověk, který se nebojí svým věrným lhát do očí jen aby naplnil své cíle. Svůj mamon a touhu po moci. Zatímco naši stálí hrdinové pořád přežívají ve vězení, které si vybrali jako svůj nový domov, tak Guvernér touží jim jejich přístřeší zkonfiskovat. A to za každou cenu. Neohlíží se na oběti a to ani z vlastních řad. Začíná boj o přežití, o domov a příběh na jehož konci čeká smrt.

Živí mrtví #8: Zrozeni k utrpení
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2013

Recenze dílů 1-3
Recenze 4. dílu
Recenze 5. dílu
Recenze 6. dílu
Recenze 7. dílu

xVEGANx

Ale je fakt, ze Kirkman umi pritopit pod kotel, kdyz si myslis ze vetsi svine nez Guverner neni, tak prijde...
Negan

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal